28 листопада 2024 року
EUROFER наполягає на європейському плані дій щодо сталеливарної промисловості
Європейська сталеливарна асоціація (EUROFER) попереджає – надійний план дій щодо металургії в рамках Угоди ЄС про чисту промисловість (Clean Industrial Deal) не може чекати, оскільки затримка загрожує ланцюжкам створення вартості у блоці. Про це йдеться у заяві асоціації.
Як зазначається, попри неодноразові попередження з боку галузі, керівництво ЄС та уряди країн-членів досі не вжили рішучих заходів для збереження виробництва та забезпечення «зелених» інвестицій у Європі.
«Деіндустріалізація Європи прискорюється, причому сталеливарна, автомобільна промисловість, відновлювані джерела енергії та акумуляторні батареї знаходяться на межі. Без негайних дій виробнича база Європи зникне», – підкреслив гендиректор EUROFER Аксель Еггерт.
У EUROFER, зокрема, нагадали, що з 2018 року виробництво сталі в ЄС різко скоротилося, у 2023 році воно впало до 126 млн т. Наразі на імпорт припадає 27% ринку ЄС, що ще більше підриває внутрішнє виробництво. Водночас завантаження виробничих потужностей у блоці впало до неприйнятного рівня 60%.
Асоціація закликала нову Європейську комісію та уряди ЄС вжити швидких заходів. Критично важливі моменти включають активне застосування торгівельного захисту, працюючий CBAM, дешеву чисту енергію, збереження брухту у Європі та роботу над структурним рішенням для збереження конкурентоспроможності промисловості блоку.
«Без термінового втручання ЄС ми зіткнемося з повною залежністю від Китаю, США та інших глобальних конкурентів, промисловість яких процвітає за сприятливих умов», – каже Аксель Еггерт.
Гендиректор EUROFER зауважив, що металурги готові працювати з новою Єврокомісією. Галузі потрібні невідкладні ефективні заходи, а не поступові вдосконалення, які не здатні розв’язати основні проблеми, такі як глобальний надлишок металургійних потужностей і високі ціни на енергоносії.
Нагадаємо, що Стефан Сежурне, який буде новим виконавчим віцепрезидентом ЄК з питань процвітання та промислової стратегії, під час слухань його як кандидата у Європарламенті пообіцяв додаткові заходи для захисту сталеливарного сектору, щоб розблокувати інвестиції в декарбонізацію.
Як повідомлялося, європейські металурги лобіюють інтереси сектору на рівні ЄС. Питання кризи у галузі, яке публічно підіймалося протягом останніх місяців, 23 жовтня розглянули під час пленарних дебатів в Європарламенті. У відкритому листі, оприлюдненому у середині жовтня, гендиректори компаній, що представляють європейську металургію, перелічили ряд термінових заходів для порятунку.
За матеріалами gmk.center