Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

27 листопада 2024 року

Thyssenkrupp скоротить 11 тис. сталеливарників. IG Metall вважає цей план катастрофою

 

27 02

Німецька група Thyssenkrupp скоротить 11 тис. співробітників у сталеливарному підрозділі та виробничі потужності. Про це йдеться в пресрелізі компанії.

Ці кроки передбачені планом щодо комплексної майбутньої промислової стратегії, представленим виконавчою радою Thyssenkrupp Steel Europe AG.

Як зазначають у компанії, заплановане коригування виробничої мережі та оптимізація адміністрування призведуть до втрати близько 5 тис. робочих місць до 2030 року. Thyssenkrupp Steel має намір домогтися зниження чисельності персоналу ще на 6 тис. завдяки переведенню частини операцій зовнішнім постачальникам послуг або шляхом продажу бізнесу.

Компанія у найближчі роки також планує зменшувати витрати на персонал у середньому на 10%.

Заявлене скорочення робочих місць викликало обурення профспілок. Німецька IG Metall назвала оприлюднений план катастрофою та обіцяла протистояти цим змінам.

Окрім того, документ передбачає скорочення виробничих потужностей із поточних 11,5 млн т до майбутнього цільового рівня відвантаження у 8,7-9 млн т.

Ключовим елементом скорочення потужностей залишається відокремлення від Hüttenwerke Krupp Mannesmann (HKM).

«Основною метою є продаж акцій HKM. Якщо продаж неможливий, Thyssenkrupp Steel проведе переговори з іншими акціонерами щодо взаємоприйнятних сценаріїв закриття. Крім того, планується закрити обробний майданчик у Кройцталь-Айхені», – йдеться у повідомленні компанії.

За словами гендиректора Thyssenkrupp Steel Денніса Грімма, компанія хоче створити довгострокові перспективи для якомога більшої кількості співробітників. Тому вона буде адаптуватися до ринкових умов, що змінилися, шляхом цілеспрямованого коригування потужностей і скорочення витрат.

В Thyssenkrupp Stee зазначили, що залишаються відданими екологічним перетворенням і виробництву сталі з нульовими викидами вуглецю. Компанія дотримується наміченого плану завершення заводу прямого відновлення. Водночас ведуться переговори з зацікавленими сторонами для забезпечення економічної життєздатності цього великого інвестиційного проєкту в мінливих умовах.

До 2030 року дві доменні печі №8 і №9 у Дуйсбурзі будуть замінені на установку DR і дві заплановані інноваційні плавильні печі загальною потужністю 2,2 млн т на рік.

«У майбутньому ще одна доменна піч може бути замінена, наприклад, на сучасну електродугову піч. Однак рішення про це буде прийнято лише пізніше і за економічних, технологічних та політичних умов, що діятимуть на той час», – зазначають у Thyssenkrupp Steel.

Нагадаємо, що німецький концерн Thyssenkrupp за підсумками 2023/2024 фінроку оголосив про збитки від знецінення необоротних активів свого сталеливарного дивізіону на €1 млрд. Компанія посилається на погіршення перспектив сектора, оскільки слабкий попит і азійська конкуренція завдають шкоди німецькій промисловості.

За матеріалами gmk.center

Рівень середньої зарплати в Україні

За даними Пенсійного фонду України

(інформація оновлюється поквартально)

Червень 18806,63 грн
Середня заробітна плата в Україні в 2023 році
В цілому по Україні 14577
В промисловості 15441
Добування металевих руд 20454
Виробництво коксу та коксопродуктів 21190
Металургійне виробництво 19977
Чорна металургія 22132
Виробництво труб 18052
Виробництво дорогоцінних та інших кольорових металів 13329
  • MEFM100x100jpeg
  • atom60
  • fmu60
  • fprk
  • fpu100x100
  • frgu60
  • histadru2t
  • industri-all100x100
  • logo-prupu100x100
  • logo-sm100x100
  • logo_fometaux
  • mtwtu60
  • ptgmprk
  • turkmetall100x100