Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

Центральный комитет Профсоюза доводит до Вашего сведения письмо Пенсионного фонда №7859/04 от 1.07.2005 г. в части начисления и уплаты взносов на обязательное общегосударственное пенсионное страхование с выплат поощрений профсоюзному активу первичных профсоюзных организаций (прилагается).

Как следует из письма, на выплаты, осуществляемые профсоюзному активу, страховые взносы не начисляются.

Первичным профсоюзным организациям, где нет освобожденных работников, регистрироваться в Пенсионном фонде не нужно, а кто зарегистрирован раньше – необходимо, в соответствии с письмом, сняться с учета.

Лист

Пенсійного фонду України

№7859/04 від 1.07.2005 р.

Пенсійний фонд України розглянув лист щодо нарахування та сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з виплат заохочень профактиву первинних профспілкових організацій і повідомляє.

Відповідно до підпункту 1 пункту 8 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон) страхові внески нараховуються та сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом.

Статус страхувальника відповідно до пункту 1 частини першої статті 14 Закону набувають підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій) за умов, якщо вони:

По-перше – використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

По-друге – мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

При відсутності хоча б однієї із зазначених умов для визначення страхувальником первинні профспілкові організації не мають обов'язку щодо реєстрації в органах Пенсійного фонду.

Враховуючи вищезазначене, первинні профспілкові організації, що не мають звільнених членів виборних профспілкових органів та не отримують доходів, які є об'єктом оподаткування, мають підстави для зняття з обліку в органах Пенсійного фонду.

Для цього необхідно подати до органу Пенсійного фонду:

1. Заяву в довільній формі;

2. Витяг з рішення засідання профспілкового комітету або загальних зборів первинної профспілкової організації щодо зняття з обліку в органах Пенсійного фонду України.

На підставі отриманих документів орган Пенсійного фонду приймає рішення щодо проведення документальної перевірки і при підтвердженні відсутності умов реєстрації закриває справу згідно п.3.4 розділу 3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. №64/8663.

У разі, якщо у первинної профспілкової організації, згідно з чинним законодавством, виникають зобов'язання як платника внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, то організація повинна повторно зареєструватися в органі Пенсійного фонду згідно п.3.1 розділу 3 зазначеної Інструкції.

Також повідомляємо, що страхові внески згідно частини 8 статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» підлягають сплаті із сум виплат (доходу) за період з дня виникнення у страхувальника зобов'язання щодо реєстрації, як платника страхових внесків до дня його реєстрації в органах Пенсійного фонду. Сплата (стягнення) здійснюється на загальних підставах відповідно до цього Закону за весь зазначений період.

 

Заступник Голови правління                                                                               О.Б. Зарудний

 

Назад

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100