Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

27 листопада 2024 року

УСПП: Україна повинна переорієнтувати економіку на індустріально-інноваційну модель

 

27 04

Україна повинна переорієнтувати економіку на нову модель - індустріально-інноваційну, активно реалізовувати заходи щодо збереження і розвитку людського капіталу, а також підсилювати якість держуправління, системні комунікації між соціальними партнерами. В цьому запорука економічно-соціальної стійкості країни в умовах війни з рф, що триває, і повоєнної відбудови в майбутньому.

На цьому наголосив президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах в рамках свого виступу на Міжнародному форумі «Економічне відродження України».

Захід, організований під егідою Української Ради Миру, став платформою для обговорення перспектив та напрямів повоєнного економічного відродження України на якісно новій основі, включаючи можливі джерела фінансування та визначення місця України в системі нової геоекономічної структури світу.

Серед співорганізаторів також КНЕУ імені Вадима Гетьмана, Інститут економіки та прогнозування НАН України, УСПП, Українська асоціація зовнішньої політики, «Sikorsky Challenge Ukraine», МГО «Рада з екологічної безпеки».

Участь у Форумі взяли понад 500 учасників з 16 країн світу.

Присутні на заході фахівці зазначили: в умовах війни завдання відродження економіки України потребують консенсусного підходу. За пропозиціями Інституту економіки та прогнозування НАН України, його сутність полягає у створенні реальних умов та можливостей відродження економіки України - з новітньою промисловою та фінансово-економічною структурою. Головним принципом має стати підхід «Відбудуємо краще, аніж було» (Build Back Better).

Науковці презентували концепції пошуку механізмів фінансування економічного відродження через чинні фінансово-банківські інститути або створення спеціальної фінансової установи, через яку повинні здійснюватися акумуляція та розподіл усіх коштів, які спрямовуватимуться на фінансування Програми економічного відродження України.

Анатолій Кінах підкреслив важливість інформаційної співпраці між урядовими структурами та бізнесом, зокрема важливість комунікації з Національною радою відновлення України від наслідків війни. На його погляд, наразі варто розвивати напрям приватних інвестицій в проєкти з відбудови. Для цього потрібно здійснити комплекс заходів щодо формування сприятливого бізнес-клімату в Україні, що також збігається із нашими завданнями як кандидата на вступ до ЄС. Йдеться про принципи верховенства права, захисту прав власників, прозорої конкуренції, прогнозованості в податковій сфері тощо.

«У липні 2025 року в Римі відбудеться чергова конференція з відновлення України від наслідків війни з рф. Російська агресія завдала масштабних руйнувань і вона досі триває. Ворог обстрілює українські міста, цивільну, енергетичну інфраструктуру. Тож маємо вживати заходів для підвищення стійкості і самодостатності нашої економіки, зміцнення ОПК, індустріального комплексу. Ті пропозиції, які напрацьовуються на Форумі, повинні бути врахованими при підготовці матеріалів до конференції в Римі», - підкреслив президент УСПП.

Багато цікавих думок та пропозицій пролунало у виступах численних іноземних учасників Форуму. Серед них - відомі економісти та політологи, принц HSH Майкл фон Ліхтенштейн (Ліхтенштейн), Роберто Паура (Італія), Етан Вілсон (США) та інші. Вони підтвердили свої наміри продовжувати плідну співпрацю з українськими партнерами в різних секторах економіки.

Колишній представник МВФ в Україні Алекс Сундаков представив результати свого дослідження світового досвіду повоєнного відродження економіки країн, зруйнованих війною та природними катаклізмами. Крім того, ще раніше він надіслав пропозицію щодо створення Українського фонду відшкодування (Ukraine’s Indemnity Fund).

За матеріалами uspp.ua

  • MEFM100x100jpeg
  • atom60
  • fmu60
  • fprk
  • fpu100x100
  • frgu60
  • histadru2t
  • industri-all100x100
  • logo-prupu100x100
  • logo-sm100x100
  • logo_fometaux
  • mtwtu60
  • ptgmprk
  • turkmetall100x100