29 липня 2024 року
В Україні запустили реформу центрів профтехосвіти Держслужби зайнятості
Міністерство економіки запустило реформу центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, повідомила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.
«Структурне безробіття – одна з найгостріших проблем на ринку праці. Це коли є і шукачі роботи, і запит від роботодавців, але вони не підходять одне одному», – зауважила Свириденко.
За її словами, нині особливий запит роботодавців на токарів, слюсарів-електриків, фрезерувальників, лікарів різної спеціалізації.
«Саме тому ми починаємо зміни у центрах професійно-технічної освіти, аби перетворити їх на інноваційні освітні заклади. Місця, де теорія та практика йдуть пліч-о-пліч, а людина практикується на реальному виробництві», – підкреслила міністр.
Одна з ключових новацій реформи – при кожному центрі будуть створені наглядові ради. Це дасть:
- Збільшення фінансування. Наглядові ради будуть шукати спонсорів, донорів та партнерів;
- Залучення роботодавців до навчального процесу. Бізнес матиме можливість співпрацювати з потенційними працівниками ще під час їх навчання;
- Оновлення навчальних програм і методик;
- Підвищення прозорості та підзвітності. Наглядові ради будуть моніторити діяльність ЦПТО.
Тобто бізнес зможе безпосередньо впливати на якість роботи центрів й саме навчання і працевлаштування опісля будуть ефективніші, додала віцепрем’єр-міністр.
До складу наглядових рад увійдуть, зокрема, представники міжнародних компаній. Це дозволить залучити глобальний досвід та експертизу, адаптувати навчальні програми та методики навчання до найкращих світових практик.
Другий крок – посилення взаємодії бізнесу та центрів професійно-технічної освіти.
«У 2024 році роботодавці замовили в Державній службі зайнятості навчання для близько 5000 спеціалістів. Перевагами такої ініціативи є індивідуальний підхід, використання різних форм навчання та залученість роботодавця, що дозволяє адаптувати навчальні програми до реальних потреб ринку праці», – відзначила Свириденко.
Вона також закликала роботодавців, які хочуть покращити кваліфікацію своїх працівників, звернутися до центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та укласти договір на навчання, після чого працівники його пройдуть за спеціальною програмою.
Міністр підкреслила, що як показує статистика, із 13 тисяч людей, які пройшли навчання у ЦПТО, 85% знайшли роботу.
За матеріалами сайту uaprom.info