18 вересня 2023

Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 08.09.2023 №957 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100 і від 8 серпня 2016 р. № 500» (далі – постанова № 957), згідно з якою внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 08.02.1995 № 100 (далі – Порядок).
Постанова № 957 опублікована в газеті «Урядовий кур’єр» № 183 від 12.09.2023 року.
Отже, норми постанови № 957 слід застосовувати з дня офіційного опублікування, а саме з 12.09.2023 року.
Докладніше
26 липня 2023
ОЕСР - клуб багатих країн, що реалізував План Маршалла після Другої світової війни

У березні 2023 року в Києві розпочало свою роботу Представництво Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) в Україні. За впливом ОЕСР належить до трійки провідних світових економічних установ (разом з МВФ та Світовим банком).
Наприкінці липня Голова українського офісу Розарія Пульїзі провела робочу зустріч з очільниками ФПУ, вбачаючи у профспілковому об’єднанні працівників різних галузей потенціал для формування активного громадянського суспільства, своєрідний рупор для донесення до громадян ролі ОЕСР у повоєнному відновленні України.
Що таке ОЕСР? Це клуб багатих країн, який налічує 38 учасниць. Більшість з них мають високі доходи громадян і високий індекс людського розвитку. Вони генерують 2/3 світового ВВП. Серед них Велика Британія, Німеччина, Норвегія, США і Канада, Швейцарія, Японія, Південна Корея, Швеція, Франція, Італія, Австралія та інші. Тобто, майже всі провідні економіки світу.
Організація була заснована ще в 1948 році для втілення в життя Плану Маршалла щодо економічної реконструкції Європи після Другої світової війни.
Щоб стати членом ОЕСР, країна має бути правовою демократією з розвинутою економікою, з податковими стандартами та інструментами запобігання корупції. Доречно нагадати, що у березні 2014 року ОЕСР призупинила процес вступу росії через її загарбницьку політику стосовно України.
Сьогодні Україна співпрацює з ОЕСР в статусі асоційованого члена у рамках підписаної між Урядом України та організацією Угоди і ратифікованої Верховною Радою України у лютому 2023 року Закон України від 06.02.23 № 2900
Детальніше
14 червня 2023
Соціальний діалог: українська реальність та європейська етика

Спроби деяких можновладців зруйнувати систему трудових гарантій, яка була вибудована в Україні внаслідок соціального діалогу минулих років, є хибними і шкідливими. Це видно, якщо співставити українську реальність з основними тезами виступу Президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн на XV Конгресі Європейської конфедерації профспілок (ЄКП). Нагадаємо, що восени 2022 року Профспілка металургів і гірників України була прийнята до ЄКП, а на Конгресі наші інтереси представляла голова профкому первинної організації в «АрселорМіттал Кривий Ріг» Наталя Маринюк.
Судячи з виступу Урсули фон дер Ляєн, Сторони трудових відносин в Європі керуються загальноприйнятою етикою соціального діалогу, яка передбачає чесність і відповідальність. Взяти хоча б одну деталь, яка лежить на поверхні їхнього соціального діалогу: у Конгресі профспілок у Берліні взяли участь перші особи європейської і світової політики - канцлер Німеччини Олаф Шольц та Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Детальніше
12 травня 2023
Ринок праці вимагає інвестицій в працівників, навчання та якісні робочі місця

На європейському ринку праці має місце дефіцит навичок («skills shortages»). Цей термін не має широко вживаного повного відповідника в українській мові. У деяких джерелах його перекладають як «дефіцит кваліфікованих кадрів». Але це завузько, оскільки про дефіцит навичок можуть заявляти, зокрема, і роботодавці без відкритих вакансій, маючи на увазі, що їхньому наявному персоналу бракує певних компетенцій.
Роботодавці, стикнувшись з цим явищем, пропонують в якості ключового способу вирішення комплексу наявних проблем трудову міграцію.
Профспілки ж, протягом десятиліть привертаючи увагу до наростаючого дефіциту навичок, пропонують долати його за допомогою заходів із забезпечення належної освіти, безперервного навчання, підвищення кваліфікації та перекваліфікації. IndustriAll Європа та його членські організації оголосили навчання своїм пріоритетом.
На XX засіданні Виконавчого комітету IndustriAll Європа був прийнятий Позиційний документ «Щодо необхідності терміново інвестувати в працівників, навчання та якісні робочі місця, щоб покращити ситуацію на ринку праці та компенсувати дефіцит навичок».
Детальніше
27 квітня 2023
Люк Купер: Україні потрібна індустріальна стратегія, щоб успішно вести війну

Дослідник LSE IDEAS Люк Купер розмірковує про шляхи побудови воєнної економіки в Україні, реформування податкової системи та повчальні приклади повоєнного Іраку і розпаду Югославії.
«Найважливіше, що може зробити український уряд, — це говорити з профспілками та громадянським суспільством. Як і багато інших людей, я стурбований тим, що уряд використав ситуацію воєнного стану, коли є обмеження на протести, щоб проштовхнути низку трудових реформ, які є дуже непопулярними серед профспілок та більшості населення. Я думаю, що це має бути обговорено з профспілками. Профспілки повинні мати місце за столом переговорів».
Детальніше