4 вересня 2023 року
Чи зарахують шахтарям службу в армії до стажу
Українці, які працювали на роботах з особливо шкідливими і важкими умовами праці, можуть оформити собі пенсію за віком на пільгових умовах. При цьому, якщо громадянин працював шахтарем, але його мобілізували до армії під час особливого періоду — це зарахується до шахтарського стажу і людина отримає право на пільгову пенсію. Як розповіли в Пенсійному фонді України (ПФУ), період військової служби не повинен перевищувати тривалості пільгової роботи.
У ПФУ зазначили, що період роботи на шахті протягом повного робочого дня в особливо шкідливих або важких умовах підтверджується довідкою про пільговий характер роботи. Цей документ можна отримати на підприємстві.
Також пільговий стаж можна підтвердити в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового соціального страхування. Цей варіант використовується, якщо підприємство продовжує діяльність на тимчасово окупованій території або території, де ведуться бойові дії.
Хто ще з українців може достроково вийти на пенсію?
За інформацією ПФУ, таким правом можуть скористатися громадяни з особливим статусом:
- учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни;
- члени сім'ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України;
- багатодітні матері та матері дітей з інвалідністю з дитинства або тяжко хворих дітей;
- особи, яким на час звільнення через скорочення штату або за станом здоров'я залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку;
- учасники ліквідації та постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Зазначимо, що Україна систематично підвищує вимоги до мінімального страхового стажу для отримання пенсії у віці 60 років. Наприклад, у 2023 році громадянам знадобиться 30 років страхового стажу, щоб вчасно отримати пенсію. Однак, з кожним роком цей період збільшується, і до 2028 року мінімальний необхідний стаж становитиме вже 35 років.
За матеріалами сайту https://focus.ua