30 червня 2023 року
У Європі розгорнулася боротьба за кваліфікованих працівників з України
Вимушена міграція та перебування українців за кордоном має велику вигоду для приймаючих країн.
Про це заявляє голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету з питань економічного розвитку Ігор Марчук.
Зокрема він повідомляє, що:
Сьогодні понад 8,9 млн українських громадян залишаються за кордоном через війну. З початку 2023 року ця цифра зросла ще на 900 тисяч. Тобто 57% економічно активного населення України перебувають за її межами і майже не впливають на її економіку.
Українці працевлаштовуються або активно шукають роботу за кордоном. І перспективи повернення в Україну близько 5 млн громадян під великим питанням. Основні країни, в яких знайшли притулок українці, це Польща - понад 1,5 млн осіб, Німеччина - понад 1 млн, Чехія, Італія, Іспанія, Румунія. Перебування українців за кордоном має неабияку вигоду для приймаючих країн, тому в Європі триває боротьба за кваліфіковані кадри серед мігрантів з України.
Німеччина ще 2022 року оголосила про наміри щорічно залучати 400 тисяч кваліфікованих робітників з-за кордону. Про необхідність залучення додаткової робочої сили заявили також Польща, Румунія, Литва, Естонія, - зазначив Ігор Марчук.
Щоб повернути українців на батьківщину, держава має покращувати соціальні, економічні, фінансові та фіскальні стимули для реалізації підприємницького потенціалу своїх громадян у рамках української економіки.
Держава не повинна сліпо копіювати фіскальні політики країн-сусідів щодо системи та ставок оподаткування мікро- та малого бізнесу, а створювати стимули, що будуть суттєво кращими за ті, що є в країнах-реципієнтах.
За матеріалами сайту socportal.info