Профспілка металургів і гірників України

9 червня 2023 року

В Україні зростає попит на робочу силу: у НБУ розповіли, чи вплине це на зарплати

09 06

В Україні спостерігається пожвавлення попиту на робочу силу – зростання кількості резюме практично зупинилося, тоді як кількість вакансій продовжує зростати.

Про це йдеться у макроекономічному та монетарному огляді НБУ за червень.

У НБУ зазначили, що посилення конкуренції за робочу силу у майбутньому може натиснути на зарплати у бік збільшення, насамперед у реальному секторі. Наразі ж спостерігається припинення падіння рівня реальних зарплат.

Разом з тим, регулятор не очікує різкого підвищення зарплат, оскільки подальше їх зростання може стримуватися складним фінансовим станом підприємств і високим рівнем невизначеності.

5 червня 2023 року

Уряд вніс зміни до порядку обчислення середньої зарплати

05 05

Кабмін вніс зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Зокрема, було доповнено перелік поважних причин, відповідно до якого під час обчислення середньої заробітної плати для розрахунку страхових виплат певні не відпрацьовані календарні дні виключаються із розрахункового періоду.

31 травня 2023 року

МВФ покращив прогноз росту ВВП України до 1-3%

31 03

Міжнародний валютний фонд покращив свій прогноз щодо зростання української економіки у 2023 році. Якщо раніше там очікували, що ВВП може змінитися від -3% до +1%, то наразі очікують зростання на 1-3%.

Про це повідомив голова місії МВФ Гевін Грей.

«Українська економіка показала неймовірну стійкість — економічна активність у першому кварталі зросла, енергетична інфраструктура відновилася після атак, валютний ринок стабілізувався, а інфляція почала рішуче знижуватися. Ми очікуємо сильніше відновлення, оскільки економіка поступово адаптується до умов війни», — повідомив Грей.

Водночас він додав, що перспективи залишаються дуже невизначеними, оскільки війна продовжується.

31 травня 2023 року

НБУ прогнозує поступове скорочення рівня безробіття

31 04

Національний банк прогнозує поступове скорочення рівня безробіття починаючи вже з цього року. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

«Ситуація на ринку праці залишається непростою. З одного боку, економіка пожвавилася і навесні підприємства почали активніше шукати працівників. Однак опитування свідчать, що більшість підприємств поки не готові до розширення штатів», — йдеться в повідомленні.

Також бізнес не поспішає підвищувати зарплати, хоча й налаштований на утримання кваліфікованих працівників. Війна ускладнює відновлення ринку праці. Помітно, що в прифронтових областях роботу знайти важче, ніж в центрі чи на заході країни.

Крім того, посилюються кваліфікаційні диспропорції: шукачі роботи часто мають іншу спеціалізацію, ніж потребує бізнес. Попри складнощі, очікується подальше відновлення ринку праці. Цьому сприятимуть пожвавлення економіки та поступове зниження безпекових ризиків завдяки ЗСУ.

НБУ прогнозує поступове скорочення рівня безробіття починаючи вже з цього року. Також у 2023−2025 роках очікується зростання зарплат у реальному вимірі, тобто навіть з вирахуванням інфляції.

За матеріалами сайту e-news.com.ua

25 травня 2023 року

Ринок праці оживає

25 03

Національний ринок праці зазнав значних втрат з початку повномасштабної війни Росії проти нашої країни. Минулого року в цей же час знайти роботу було дуже важкою задачею.

Зараз роботи стало в п'ять разів більше, ніж минулого року. Ринок праці стрімко відновлюється, що створює нові виклики для роботодавців, головний з яких - дефіцит кваліфікованих кадрів. А квітень, як і всі попередні місяці 2023 року, перейняв естафету рекордів за кількістю пропозицій роботи.

24 травня 2023 року

Як змінилися зарплати українців за останній рік: ПФУ оприлюднив офіційні дані

24 02

Пенсійний фонд України затвердив показник середньої заробітної плати за перший квартал 2023 року. Цей показник, відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», враховується для розрахунку пенсії.

За даними ПФУ, середня зарплата склала:

січень — 12 644,98 гривень;

лютий — 12 794,11 гривень;

березень — 13 423,28 гривень.

Таким чином, у порівнянні з березнем 2022 року зарплата зросла на 3,1%. Рік тому вона становила 13 016,16 гривень.

Водночас річна інфляція у березні становила 21,3%, що означає падіння реальної зарплати приблизно на 18%.

Нагадаємо, Національний банк прогнозує, що середня номінальна зарплата в Україні у 2023 році зросте на 21,9%, а реальна (з урахуванням інфляції) — на 3,7%. НБУ прогнозує, що у 2024 році номінальні зарплати зростуть на 19,2%, реальні — на 5,7%, у 2025 році номінальні на 12,4%, реальні — на 4,3%.

За матеріалами сайту news.finance.ua

23 травня 2023 року

Dragon Capital очікує зростання ВВП цього року на 3%

23 05

Інвестиційна компанія Dragon Capital, одна з провідних на українському ринку, прогнозує реальне зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2023 році на 3%, тоді як раніше очікувала його зниження на 0,5%.

«Ми вже покращили наш прогноз: ми очікуємо на зростання ВВП на 3% цього року», – сказав засновник і голова компанії Томаш Фіала.

За словами Фіали, вже з середини лютого припинилися відключення електроенергії, і економічні результати в останні місяці кращі, ніж очікувалося.

«І ми сподіваємося, що економіка зросте, можливо навіть більше ніж на 3%», – додав Фіала.

У Dragon Capital уточнили, що за курсом та інфляцією прогнози також незабаром буде оновлено.

Фіала зазначив, що номінальний ВВП України в доларах впав у 2022 році до $160 млрд із $200 млрд у 2021 році.

«Це найкращий показник за останні 10 років, більше було тільки у 2021 році: у 2020 році ВВП було $157 млрд, а у 2022 – $160 млрд», – сказав глава Dragon Capital.

За матеріалами сайту interfax.com.ua

22 травня 2023 року

 

Споживча інфляція сповільнилась до 17,9%

 

22 4

За квітень споживча інфляція сповільнилась з 21,3% у березні до 17,9% у квітні. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики України.

Як повідомляється у звіті від Національного банку України, фактичні темпи зростання цін були дещо нижчими за траєкторію прогнозу НБУ, що зумовлене більшою за очікувану пропозицією продовольства та пального.

Зростання інфляції стримувало зміцнення гривні на готівковому валютному ринку, а також поліпшення інфляційних очікувань. Окрім того, на сповільнення вплинув ефект бази порівняння минулого року, коли з початку повномасштабного вторгнення інфляція почала стрімко прискорюватися.

Якщо говорити за ціни на окремі продукти, тут ситуація поступово покращується, зменшуються темпи їхнього зростання.

Далі Національний Банк України прогнозує, що інфляція продовжуватиме сповільнюватись завдяки суттєвій пропозиції продовольства, достатнім запасам пального та поліпшенню інфляційних та курсових очікувань.

За матеріалами сайту https://ukraine-inform.com/

17 травня 2023 року

З початку повномасштабного вторгнення чисельність працездатних людей в Україні скоротилась на 5,5 млн, – дослідження

17 06

З початку повномасштабного вторгнення Україна втратила доступ до 5,5 млн працездатних людей, що становить понад 30% всієї робочої сили України станом на початок 2022 року. Така ситуація може стати однією з причин сповільнення темпів відновлення України.

Про це повідомив президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

16 травня 2023 року

Третина українських підприємств скаржиться на нестачу робочої сили

16 05

В Україні зросла кількість підприємств, які зазнають посилення проблем із пошуком персоналу. «Серед усіх перешкод для ведення бізнесу в Україні нестача робочої сили займає п'яте місце - 31% опитаних підприємств вказують на проблеми з пошуком персоналу», - розповіла виконавча директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Оксана Кузяків під час презентації щомісячного опитування українського бізнес-середовища.

«Якщо подивитися на цей показник за розміром підприємств, то побачимо, що у великих та середніх підприємств проблема з пошуком персоналу стоїть гостріше, на відміну від малих та мікробізнесів. Ця тенденція може свідчити про перші спроби великого та середнього бізнесу вдатися до розвитку», – зауважила експертка.

  • MEFM100x100jpeg
  • atom60
  • fmu60
  • fprk
  • fpu100x100
  • frgu60
  • histadru2t
  • industri-all100x100
  • logo-prupu100x100
  • logo-sm100x100
  • logo_fometaux
  • mtwtu60
  • ptgmprk
  • turkmetall100x100