Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

15 травня 2024 року

Місія глобальних профспілок – в Україні

15 10

Генеральний секретар МКП Люк Тріангл, генеральний секретар Глобального союзу IndustriALL Атле Хойє, генеральний секретар Глобальної профспілки UNI Крісті Хоффман та генеральний секретар Британського конгресу тред-юніонів Пол Новак вчора завітали до київського Будинку профспілок, де зустрілися з керівництвом і активом ФПУ та її членських організацій. У спілкуванні із закордонними колегами взяв участь, зокрема, перший заступник голови ПМГУ Валерій Гавриленко.

Представники місії прибули на зустріч зі спілчанами сповнені вражень, адже перед цим вони відвідали зруйновану російськими обстрілами Трипільську теплоелектростанцію в Київській області, наочно пересвідчились, які колосальні руйнування завдали рашисти нашій енергосистемі, дізнались, як самовідданою працею енергетиків відновлюється цей важливий об’єкт критичної інфраструктури.

Так, Люк Тріангл у своєму виступі зазначив: «Сьогодні ми на власні очі побачили, як виглядає терор проти суверенної країни та її людей. Ми підтримуємо українців, які б’ються з варварською росією не тільки за власну свободу і незалежність, а й за демократію, яка є цінністю для всього прогресивного люду. Ми солідарні з вами. Україна – Європейська країна!

Як профспілки, що об’єднують мільйони громадян у світі, ми вимагаємо виведення сил окупанта з території України і наполягаємо на покаранні агресора за війну, яку він розв’язав.

Росія заплатить за відбудову України. У самому ж процесі повоєнного відновлення важливу роль мають відігравати профспілки, тому що вони виборюють права людини».

На тому, що організації європейських і світових профспілок були солідарні з українцями з перших днів повномасштабного вторгнення РФ і лишатимуться на цій позиції й надалі, наголосила і Крісті Хоффман. Також вона підкреслила: «Найважчий тягар війни передусім лягає на плечі працівників. І потім, у процесі післявоєнної відбудови, необхідно уважно слідкувати за додержанням основних прав та інтересів працівників, на це має бути спрямована увага українських та міжнародних профспілок».

Атле Хойє висловив упевненість в тому, що саме в процесі повоєнної відбудови українські профспілки отримують шанс обійняти те важливе місце в суспільстві, яке їм законно належить.

Пол Новак закликав представників інших країн частіше приїздити в Україну, щоб знати, що тут реально відбувається. Він резюмував: «Саме тут ми усією душею відчули солідарність з нашими українськими братами та сестрами. Нас переповнюють солідарність та бажання допомогти вам. Отже, наш візит спрямований на те, щоб тема війни в Україні не зникала з сьогоднішнього порядку денного, як у політиків, так і у європейської громадськості».

Представники української сторони, зі свого боку, поділилися з гостями інформацією про свою щоденну роботу. У презентації, підготованій спеціально до візиту місії, Григорій Осовий розповів про ситуацію у національному профрусі, стан економіки та ринку праці в Україні, активну участь профспілок у реформуванні вітчизняного законодавства з метою врахування у ньому соціально-трудових норм і принципів, які з успіхом застосовуються в європейських практиках.

Він подякував закордонним колегам за допомогу, яку вони надають українським трудящим, і яка, за рішенням колегіальних органів ФПУ та її гуманітарного штабу, йде на потреби працівників, їхніх родин та на витрати, пов’язані з утриманням внутрішньо переміщених осіб, реабілітацію військових у санаторіях профспілок, а також відновлення діяльності членських організацій ФПУ. Профлідер зазначив: «Місія МКП і глобальних профспілок вперше у такому складі відвідує Київ та ФПУ. У цього візиту багато важливих завдань. Але ми, насамперед, вдячні учасникам делегації за їхню сміливість та відданість боротьбі за наші спільні цінності – свободу, незалежність та демократію».

Фотогалерея

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100