Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

30 листопада 2023 року

Профспілки ArcelorMittal вимагають у компанії на перше місце поставити працівників, а не прибуток

30 03

Проблеми у сфері охорони праці та техніки безпеки, порушення колективних угод, відсутність інвестицій, послаблення соціального діалогу, використання нестандартної зайнятості та небезпечні умови праці стали ключовими питаннями порядку денного зустрічі глобальної мережі профспілок ArcelorMittal, що відбулася 16-17 листопада.

Зустріч проходила після страшної аварії, що сталася на вугільній шахті імені Костенка в Казахстані, де внаслідок руйнівної пожежі загинуло 46 робітників. Це не поодинокий випадок, він відображає більш широку тенденцію зверхнього ставлення з боку ArcelorMittal та недостатнього інвестування у підтримку на високому рівні стандартів охорони праці та техніки безпеки.

Профспілки наголосили на необхідності включення представників робітників до складу незалежної комісії з розслідування цих смертельних випадків, що діє в Казахстані.

За останні десять років на підприємствах ArcelorMittal у різних країнах світу загинули 307 робітників, найбільша кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками сталася у Казахстані, Україні та ПАР.

Було зазначено, що компанія керується фінансовими міркуваннями, які найчастіше виявляються важливішими, ніж здоров'я та безпека працівників. Така розстановка пріоритетів, поряд з явною нестачею інвестицій та зобов'язань у галузі охорони праці, постійно наражає працівників на надмірні ризики.

Українська профспілка висловила своє розчарування відмовою ArcelorMittal продовжити колективні угоди, заявивши, що це є формою шантажу.

Профспілки Мексики, Канади, Бразилії, Чехії та Південної Африки висловили стурбованість відсутністю у компанії прагнення соціального діалогу та консультацій з профспілками, що нагнітає напруженість у відносинах. Бразильські та південноафриканські профспілки підкреслили, що робітники на об'єктах компанії постійно наражаються на ризики і працюють в умовах сильної спеки.

Профспілки закликають ArcelorMittal поставити на перше місце здоров'я та безпеку працівників, а не фінансові цілі. Профспілки заявили про термінову необхідність значних інвестицій в інфраструктуру безпеки та ефективний соціальний діалог.

Заступник генерального секретаря IndustriALL Крістіна Олів'є сказала: «Зустріч розкрила суворі реалії та проблеми, з якими стикаються робітники ArcelorMittal. Як глобальний союз ми єдині та рішучі у своїй вимогі негайних та суттєвих змін. ArcelorMittal має серйозно поставитися до наших вимог та позитивно відреагувати на наші заклики до посилення заходів безпеки, реального інвестування у добробут працівників та конструктивної взаємодії з профспілками. Якщо компанія продовжить ігнорувати ці найважливіші питання, вона має бути готова до рішучої, скоординованої глобальної відповіді. Ми не відмовимося від вжиття рішучих заходів, щоб забезпечити безпеку та права кожного працівника. Настав час для ArcelorMittal зробити крок назустріч і продемонструвати реальну відданість своїй робочій силі».

IndustriALL планує зустрітися з керівництвом ArcelorMittal, щоб обговорити посилення заходів безпеки та участь профспілок, а також можливе проведення глобальної інформаційної кампанії з безпеки та продовження діалогу між профспілками для вироблення стратегії та координації майбутніх дій.

У зустрічі взяли участь 80 представників 37 профспілок із таких країн, як Аргентина, Бразилія, Бельгія, Франція, Італія, Іспанія, Польща, Україна, Казахстан, Фіджі, Канада, Суринам, Ліберія, Замбія, ПАР, Мексика, Марокко та Люксембург.

За матеріалами сайту industriall-union.org

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100