Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

17 листопада 2023 року

Голова ФПУ Г. Осовий виступив на IV-му Міжнародному форумі «Людський капітал: навички для майбутнього»

17 03

Форум відкрився 16 листопада у Києві. Для участі у ньому зареєструвались понад 2 тис. осіб з України та усього світу.

Захід організовано Національним Агентством кваліфікацій за підтримки проєкту Skills4Recovery, який реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини.

На ньому обговорюватимуться найактуальніші питання професійного розвитку та навчання. Зокрема, навички для майбутнього, загальноєвропейський кваліфікаційний простір, професійні стандарти та важливість самоосвіти в Україні. Тема кваліфікацій у сфері безпеки та оборони також буде на порядку денному.

На початку роботи з вітальним словом до учасників звернулись: Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, Європейський комісар з питань зайнятості та соціальних прав Ніколас ШМІТ, заступник Керівника Офісу Президента України Олексій Дніпров, Міністр освіти і науки України О.Лісовий, Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник та Міхаель Пауло, керівник проєкту Skills4Recovery, за підтримки якого організовано Форум, який реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини.

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий привітав учасників Форуму і команду Національного агентства кваліфікацій, яка не зважаючи на військовий стан в країні, послідовно, вже вчетверте проводить таке представницьке зібрання за участі міжнародних партнерів і сторін соціального діалогу.

Зокрема він зазначив: «Знову в центрі уваги і обговорення буде тема збереження і розвитку людського капіталу. Весь світ зараз полює за людським капіталом і зрозуміло, що наша країна для повоєнного відновлення і досягнення нової якості життя потребує досвідчених і висококваліфікованих працівників.

Водночас Україна все більше інтегрується в глобальний економічний простір, який висуває високі конкурентні вимоги до якості праці. І те, що робить НАК є реакцією на виклики ринку праці. А саме, - це розроблення професійних стандартів та наближення їх до європейської рамки кваліфікацій. Кожна людина має зважити власні професійні навики і вимоги, які висуває роботодавець до її кваліфікації.

Наразі   НАК розроблено майже 300 нових інноваційних професійних стандартів. Водночас динамічний процес технологічних змін, вимагає також оновлення вже діючих профстандартів відповідно до запитів від роботодавців.

Чому ми, профспілки зацікавлені в проведенні цієї роботи? Федерація профспілок представляє і захищає інтереси майже 3 мільйонів працівників та студентську молодь. Бере участь в розробленні професійних стандартів та освітніх програм.

Щоб відповідати мінливим вимогам ринку праці і бути запитаною як професіонал, кожна людина має працювати над самовдосконаленням практично протягом усього трудового життя.

Ми працюємо з членами профспілок над усвідомленням цієї реальності. І проводимо таку інформаційно-роз’яснювальну роботу. Кожна людина має усвідомити, щоб мати якісне робоче місце, гідну заробітну плату, кар’єрне зростання потрібно в професійному плані постійно йти вперед.

Хотів би відзначити унікальність самого НАК, як колегіального органу, де рішення приймається за участі представників держави, роботодавців і профспілок.

Ми делегуємо фахівців до робочих груп, надаємо конкретні пропозиції до трудових функцій, проводимо експертизу нормативно-правових актів, громадське обговорення проектів професійних стандартів та їх погодження профспілками на галузевому рівні. У поточному році за нашої участі, опрацьовано більше 230 проектів профстандартів, зокрема і військових спеціальностей для потреб ЗСУ.

Отже, ми вважаємо, що в цілому діяльність НАК є корисною та витребуваною учасниками ринку праці. Про це засвідчила нещодавня зустріч членів правління НАК зі Спільним представницьким органом профспілок на національному рівні.

Однак науково-технічний прогрес, автоматизація, роботизація виробництва, запровадження у виробничі процеси елементи штучного інтелекту й надалі будуть мотивувати до розроблення нових професійних стандартів на вимогу часу.

Бажаю учасникам Форуму креативних ідей і практичних рішень!

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100