Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

26 вересня 2023 року

Страйки у США: 1,6 млрд збитків в автопромі і попередні успіхи голлівудських сценаристів

26 05

Об'єднана профспілка працівників американського автопрому загострює боротьбу із деякими автоконцернами.

У десятках центрів по всій території США оголошено страйк.

Керівник профспілки Шон Фейн заявив, що нові страйки торкнуться 38 підприємств, що належать концернам General Motors і Stellantis, оскільки суперечка щодо заробітної плати та пільг триває. Варто зазначити, що профспілка досягла прогресу в переговорах з компанією Ford.

Минулого тижня профспілка працівників автомобільної промисловості (UAW) оголосила страйк проти трьох автовиробників. Фейн попередив, що розширення акції може призвести до затримок доставки запчастин для автомобілів, які потребують ремонту, і висловив сподівання, що це підвищить тиск на автовиробників для укладання нових трудових контрактів.

Страйк цього місяця є першим в історії профспілки, спрямованим одночасно проти всіх трьох автовиробників, відомих як «Велика трійка».

За оцінками експертів, це вже призвело до збитків у галузі на суму понад 1,6 млрд. доларів, у тому числі понад 500 млн. доларів збитків для трьох автовиробників і 100 млн. доларів у вигляді втрати заробітної плати працівникам.

Страйки можуть призвести до підвищення цін на автомобілі та завдати шкоди автомобільній галузі, на частку якої припадає близько 3% економіки США.

Галузеві аналітики готуються до тривалого протистояння, яке, на думку деяких, може принести користь конкуруючим автомобільним фірмам, таким як Tesla та Toyota, на заводах яких немає профспілок та нижчі витрати на робочу силу.

Профспілка UAW, яка представляє понад 140 тис. працівників трьох компаній, цього літа розпочала переговори з вимогою підвищення заробітної плати своїм членам на 40% за чотири роки дії контракту. Це покладе край системі, яка дозволяє платити менше новим співробітникам, і автоматично підвищуватиме зарплату в період інфляції.

Автомобільні компанії заявили, що вимоги надто обтяжливі та пропонують підвищення зарплати приблизно на 20%.

Страйк сценаристів

Голлівудські сценаристи заявили, що досягли попередньої угоди з керівниками студії і можуть покласти край страйку, який тривав майже п'ять місяців. Проте останнє слово має сказати Гільдія письменників Америки (WGA).

Страйк, що розпочався 2 травня, обійшовся економіці Каліфорнії у мільярди доларів. Це найтриваліший страйк, який торкнувся Голлівуду за останні десятиліття, який призвів до зупинки більшої частини кіно- та телевиробництва.

Керівництву гільдії та членам профспілки необхідно погодити трирічний контракт із Альянсом продюсерів кіно та телебачення, перш ніж вони повернуться до роботи. У повідомленні WGA про запропоновану угоду йдеться, що деталі ще доведеться узгодити. Це не скасовує страйк, але зупиняє пікетування.

Ця суперечка привела до закриття багатьох провідних американських шоу – популярних телесеріалів та нічних ток-шоу. Крім проблем із оплатою, письменники побоюються впливу штучного інтелекту, який може витіснити їх із професії.

Переговори йшли щодо штатного розкладу та гонорарів, які сценаристи отримують за популярні потокові шоу. Вони вважають, що їхні гонорари є лише частиною доходів, які вони могли б отримати від телешоу.

Постраждали багато суміжних галузей – підприємства громадського харчування, постачальники костюмів, теслярі та оператори.

В останні кілька днів на переговорах особисто були присутні керівники Netflix, Disney, Universal та Warner Bros Discovery,

Окрема суперечка стосується акторів, яких представляє 160-тисячна профспілка артистів SAG-AFTRA. Вони страйкують із червня і доки не збираються зупиняти акцію протесту.

За матеріалами сайту bbc.com

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100