25 липня 2023 року
Розарія Пульїзі: роль профспілок дуже важлива у процесі переходу від війни до миру
У Києві в Будинку профспілок відбулася робоча зустріч голови Представництва Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) в Україні Розарії Пульїзі з Головою ФПУ Григорієм Осовим.
Зустріч була ініційована керівництвом ОЕСР – авторитетної міжнародної організації, членами якої на сьогодні є 38 країн світу, серед яких США, Японія, Німеччина. За впливом ОЕСР належить до трійки провідних світових економічних установ (разом з МВФ та Світовим банком). Ще 70 країн мають статус партнерів ОЕСР, беручи участь у її діяльності.
Україна тісно співпрацює з ОЕСР в статусі асоційованого члена у рамках підписаної між Урядом України та організацією Угоди (ратифікована Верховною Радою України у лютому 2023 року (Закон України від 06.02.23 № 2900).
У ході перемовин Розарія Пульїзі запевнила, що ОЕСР зможе допомогти у повоєнному розвитку України та проведенні необхідних реформ, а у профспілках бачить дієвих партнерів.
- Ми вважаємо, що роль профспілок дуже важлива у процесі переходу від війни до миру, - сказала вона. - Наша думка базується на результатах проведених нами досліджень (експерт–оглядів), які свідчать, що громадянське суспільство в Україні є дуже активним та впливає на проведення визначних змін і трансформацій в державі. У свою чергу профспілки здатні консолідувати суспільство та стати майданчиком для висловлювання думок.
Отже, під час цієї зустрічі обговорювались роль профспілок в післявоєнній відбудові та їхня участь у реалізації програм з відновлення України, а також подальший розвиток вітчизняного ринку праці.
Свої думки щодо цього висловили: заступник Голови ФПУ Олександр Шубін та Міхал Фаленчик - заступник керівника Представництва ОЕСР в Україні.
Зазначалось, що на початку червня 2023 року була ухвалена Програма ОЕСР для України, розрахована на 4 роки. Програма розроблена спільно з Урядом України, у співпраці з ЄС та іншими організаціями, які співпрацюють з Україною, зокрема - у напрямах післявоєнної відбудови та перспектив вступу України до ЄС.
Один з елементів цієї Програми безпосередньо стосується соціальної політики, до чого мають відношення і профспілки.
Григорій Осовий, звертаючись до партнерів, зазначив:
- Сподіваємось на продуктивну співпрацю, тому що для нас є важливим безпосередній обмін досвідом з країнами, які досягли успіхів у своєму економічному розвитку. Це може допомогти Україні рухатись у потрібному напрямку. Ми є найбільшим профспілковим об’єднанням країни. ФПУ як член СПО об’єднань профспілок, є стороною соціального діалогу і бере активну участь у прийнятті рішень з багатьох питань, зокрема, щодо зайнятості і кваліфікації робітників, безпеки на робочих місцях, гідної зарплати для працівників, соціального страхування та економічного захисту тощо.
Для нас також пріоритетним фактором є те, що у період післявоєнної відбудови потрібно забезпечити дотримання трудових прав працівників, в тому числі і на соціальний захист, і на колективні перемовини і на діалог з роботодавцем і т.п. В цьому полягає місія профспілок - захищати соціально-економічні права найманих працівників.
Г.Осовий розповів про діяльність ФПУ на міжнародному рівні та співпрацю з такими партнерами, як ЄКП, МКП, МОП та іншими.
За матеріалами сайту fpsu.org.ua