Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

21 липня 2023 року

Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України (ПРОФБУД) розпочала акцію за гідну оплату праці в галузі

21 02

Зарплата кранівників та будівельників дуже низька, працівники галузі рідко можуть заробити більше 20 тисяч гривень. Такі гроші не гарантують будівельникам нормального рівня життя. Сьогодні у галузі працюють понад 57 тисяч робітників. Для того, щоб гарантувати гідну оплату праці, безпеку для будівельників, працівники галузі та їхня Профспілка почали кампанію за гідну оплату праці – 200 грн/годину.

Зараз середній розмір погодинної оплати праці не вищий за 120 гривень. Така зарплата відстає від рівня інфляції. Заробити достатньо будівельники різних спеціальностей можуть лише зголосившись на тривалість робочого часу понад 12 годин при шестиденному робочому тижні. При цьому понаднормова праця у вихідні та святкові дні не оплачується в підвищеному розмірі, як це гарантує законодавство та Галузева угода.

Перевтомлені робітники управляють небезпечними машинами й механізмами, часто в умовах щільної міської забудови, над головами мешканців багатоквартирних будинків, відвідувачів торгових центрів, учнів шкіл і дитячих садочків – все це створює небезпеку не лише для оператора крану, але і для перехожих. Тому підтвердження – неодноразові нещасні випадки із падінням будівель, обрушення стінок котлованів та траншей, аварій висотних кранів, що падають на навколишні будинки та автомобілі.

 

Для того, щоб гарантувати гідну оплату праці, безпеку для будівельників та усіх, хто перебуває поруч із будівельними майданчиками, працівники будівельної галузі та їхня Профспілка почали кампанію за гідну оплату праці – «200 грн/годину».

Оплата праці 200 грн/годину – це робочий день та тиждень нормальної тривалості, гідна заробітна плата без виснажливих понаднормових годин праці, відповідний рівень життя для будівельників та їхніх сімей.

200 грн/годину – це кваліфікований працівник, який має навички для відновлення країни, будівництва якісних будівель, що слугуватимуть українцям протягом століть.

200 грн/годину – це безпечні будівельні майданчики для працівників та населення.

200 грн/годину – це стабільність місцевих громад, бюджети яких в основному формуються із податків на заробітну плату працівників із прозорими трудовими договорами.

Наша порада роботодавцям будівельної галузі: перегляньте розмір оплати праці робітників, щоб розмір офіційної заробітної плати складав не менше 200 гривень на годину за нормальної тривалості робочого часу.

 

Як працівникам поінформувати своїх роботодавців про нові стандарти оплати праці в будівництві:

1. Повідомте Профспілці назву Вашого роботодавця та його адресу (назву та адресу юридичної особи). Профспілка може від Вашого імені проінформувати його про нові стандарти оплати праці в будівельній галузі.

2. Напишіть профспілці на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. і замовте собі стікер «200» маленького формату – для наклейки собі на каску, битовку чи двері крану, бульдозеру, іншої будівельної машини. Або замовте стікер «200» великого формату, який можна наклеїти навіть на паркан будівельного майданчику. Профспілка надішле вам стікери у потрібній кількості безкоштовно. Чим більше виконробів, менеджерів та начальників будови бачать знак 200 грн/годину, тим більше вони знають про нові стандарти оплати праці, тим швидше підніметься зарплата у всіх будівельників.

3. Зробіть фото свого наклеєного стікеру на касці, дверях чи паркані на будові – вашу фотографію побачить вся Україна!

 

За матеріалами сайту profbud.org.ua

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100