
9 червня 2023 року
Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади
Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 05.06.2023р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.
За матеріалами сайту fpsu.org.ua
8 червня 2023 року
Заява Президії ФПУ у зв’язку підвищенням урядом цін на електроенергію для населення
Міністерством енергетики України на засідання Уряду 30 травня 2023 року внесено з голосу проєкт постанови Кабінету Міністрів України про підвищення тарифу на електроенергію до 2,64 грн кВт/год. Зазначений проєкт рішення внесений як невідкладний, без попереднього погодження із зацікавленими міністерствами, відомствами, соціальними партнерами і його прийнято в цілому.
Розуміючи, що наша країна знаходиться в запеклій стадії війни, зазнаючи безповоротних людських втрат, руйнування інфраструктури при відсутності коштів на її відбудову, вважаємо несправедливим, що таке відновлення фактично лягає на плечі збіднілих працюючих українців.
У 2022 році реальні доходи населення скоротилися на 25%. Фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розрахований у цінах квітня ц.р., складав 7782 грн, при цьому мінімальна заробітна плата у 2023 році залишається без змін – 6700 грн. Тобто рівень бідності все більше поглиблюється саме серед працюючого населення.
Попри це Уряд збільшив тариф для населення з 1,44 грн (до 250 кВт/год на місяць) та 1,68 грн (більше 250 кВт/год на місяць) до 2,64 грн за кВт/год. Це на 57–83% більше ніж попередній тариф. Найбільше зростання тарифу відбулося для найменш соціально захищеної категорії споживачів.
Президія Федерації профспілок України звертає увагу, що прийняття Урядом таких рішень має бути:
- збалансованим та соціально виваженим;
- прийнятим після публічного громадського обговорення;
- на основі економічно-обґрунтованих розрахунків;
- з дотриманням принципів соціального діалогу.
Прийняте рішення буде вимагати виділення додаткових коштів з Державного бюджету на покриття субсидій з оплати житлово-комунальних послуг для найменш захищених верств населення (за попередньою оцінкою додатково необхідно виділити 6-7 млрд грн). До того ж низька платоспроможність населення призведе до ще більшого зростання заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги і поглиблення кризи підприємств, які надають такі послуги.
Закликаємо Уряд та сторону роботодавців віднайти можливості для компенсації населенню зростаючих витрат на житлово-комунальні послуги та збереження трудового потенціалу України, зокрема через підвищення мінімальних гарантій, таких як: розміру мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, мінімальної пенсії, страхових виплат та соціальних допомог.
Працюємо для перемоги та з вірою в перемогу!
6 червня 2023 року
За матеріалами сайту fpsu.org.ua
8 червня 2023 року
Профспілки готові прийняти постраждалих з Херсонщини
Голова ФПУ Г.Осовий звернувся до Міністра внутрішніх справ України, голови Штабу з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС І. Клименка і голови Херсонської обласної державної адміністрації О.Прокудіна, поінформувавши їх про можливості і готовність розміщення людей, які евакуюються з зони підтоплення, на базі санаторіїв та інших профспілкових об’єктів, а також надання їм необхідної допомоги.
Зараз ФПУ разом з американським Благодійним фондом Corus International і ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», «Укрпрофтур» та облпрофрадами оперативно опрацьовує питання щодо розміщення тимчасово переміщених осіб на території одного-двох санаторіїв, розміщених найближче до зони екологічної катастрофи на термін до 1 – 2 місяців. Для подальших кроків щодо надання допомоги постраждалим буде скликано Штаб ФПУ з гуманітарної допомоги.
ФПУ поінформувала МКП і ЄКП про дії ФПУ щодо надання допомоги потерпілим особам з метою залучення міжнародних профцентрів до цього процесу.
За матеріалами сайту fpsu.org.ua
8 червня 2023 року
Пенсійна реформа у Франції: 14-й день національного протесту
У вівторок, 6 червня, французькі профспілки організували ще один день страйків та демонстрацій.
Незважаючи на те, що законопроект про пенсійну реформу вже підписано, його супротивники знову вийшли на вулиці.
Чотирнадцятий день загальнонаціонального протесту виявився нечисленним з початку акцій у січні. Деякі демонстранти передбачають швидкий кінець руху проти пенсійної реформи, але інші сподіваються, що він не ослабне і підігріватиметься іншими соціальними проблемами.
Французькі профспілки з середини січня борються проти рішення президента Е. Макрона підвищити пенсійний вік з 62 до 64 років. У країні відбувалися страйки та інші акції протесту, які іноді переростали у серйозні сутички між представниками влади та незгодними. Рішення президента Франції провести реформу через парламент без голосування викликало обурення у суспільстві та спровокувало одні з найбільших за останні роки акції непокори.
Багатьом французам здається, що підвищення пенсійного віку є неминучим, а підтримка демонстрацій слабшає. Проте, деякі протестувальники вже пригрозили зірвати Олімпіаду-2024, якщо президент не відступить.
Читати повністю
8 червня 2023 року
Щонайменше 2 тисячі співробітників аеропорту Хітроу страйкуватимуть цього літа
Найбільша британська профспілка Unite оголосила про нові дії через недосягнуті раніше угоди з приводу заробітної плати.
Понад 2 тис. охоронців найбільш завантаженого аеропорту Британії страйкуватимуть протягом 31 дня з червня по серпень через незадоволення зарплатою. Поки що відомо, що страйки охоплять Термінал 5, який використовує найбільший британський авіаперевізник British Airways.
Під час нещодавніх переговорів співробітники служби безпеки відхилили пропозицію про збільшення заробітної плати на 10,1%, а профспілка наголосила, що з 2017 року реальна заробітна плата впала на 24%.
Як заявила генеральний секретар профспілки Unite Шерон Грем: «Ми повідомляємо Хітроу про те, що страйк в аеропорту продовжуватиметься доти, доки компанія не запропонує справедливу оплату своїм працівникам».
7 червня 2023 року
Головне завдання профспілок - захистити людей праці в умовах війни
Президія ФПУ на засіданні 6 червня розглянула питання соціального захисту людей під час воєнного стану, організаційні питання підготовки і проведення шостого засідання Ради ФПУ, яке заплановане на 29 червня ц.р.
Президія ФПУ прийняла: Заяву, що засуджує воєнний злочин вчинений рашистами, які підірвали Каховську ГЕС і закликом до всіх профспілкових організацій надати необхідну допомогу постраждалим громадянам, що евакуйовуються з Херсонської області; Заяву щодо підвищення цін на електроенергію для населення. А також Постанову Президії ФПУ про реагування на брудну інформаційну кампанію «чорного» піару, яка проводиться з метою дискредитації керівництва ФПУ, членських організацій у соціальних мережах та ЗМІ.
7 червня 2023 року
Соціальна справедливість має бути пріоритетним питанням глобального порядку денного
Генеральний директор Міжнародної організації праці (МОП) Жільбер Ф. Унгбо, виступаючи на відкритті 111-ї сесії Міжнародної конференції праці (МКП), наголосив на необхідності «систематичної інтеграції соціального порядку денного в усі основні міжнародні, регіональні та національні» політики та дії для боротьби зі зростаючою економічною нерівністю.
«Четверта промислова революція, яка обіцяє радикальну трансформацію методів виробництва, демографічні потрясіння і нагальна потреба в декарбонізації економіки – це можливості для кращого майбутнього для всіх нас», – сказав Генеральний директор. - Але в той же час... 4 мільярди наших співгромадян не мають соціального захисту, а 214 мільйонів працівників заробляють менше, ніж за межею бідності... Велика кількість мікро- та малих підприємств, що створюють робочі місця, збанкрутували. А як пояснити той факт, що жінки заробляють в середньому на 20 відсотків менше, ніж їхні колеги-чоловіки?».
Щоб позиціонувати соціальну справедливість як наріжний камінь глобального відновлення і забезпечити, щоб майбутнє було орієнтоване на людину, Генеральний директор наголосив на необхідності створення Глобальної коаліції, яка об’єднає широке коло міжнародних органів і зацікавлених сторін.
6 червня 2023 року
Швейцарські профспілки проти спроби зменшити заробітну плату працівникам
Швейцарська федерація профспілок виступає проти спроб як швейцарських компаній, так і Євросоюзу, зменшити заробітну плату працівникам. Наразі профспілки ведуть переговори про майбутнє політичних та економічних відносин та висунули низку вимог.
Швейцарська федерація профспілок (SGB) заявила, що поточні переговори йдуть у неправильному напрямку для майбутнього швейцарських робітників та державного сектору. Лідери профспілок висловили незадоволення щодо вимоги Європейської комісії, щоб компанії ЄС, які мають офіси у Швейцарії, припинили платити своїм співробітникам зарплату за швейцарськими ставками.
«Всупереч тому, що пропонується в ЗМІ, нічого не вирішується, коли йдеться про захист заробітної плати, видно лише погіршення», - заявив головний економіст SGB Даніель Лемпарт.
Швейцарські роботодавці хочуть рамкової угоди, але не протистоять погіршенню захисту заробітної плати та відмовляються протягнути руку допомоги у вирішенні проблеми, зазначив він.
Швейцарська федерація профспілок також виступає проти запропонованого повного злиття ринку електроенергії Швейцарії та ЄС та відкриття сектору громадського транспорту. За словами Лемпарта, це ставить під загрозу найважливіші послуги державного сектору Швейцарії. Крім того, швейцарські профспілки вимагають низку обов'язкових гарантій, які мають забезпечити колишній захист заробітної плати.
За матеріалами сайту srf.ch
6 червня 2023 року
У Китаї - «нова ера» страйкового руху
За даними гонконзької урядової організації China Labor Bulletin (CLB), цього року на китайських підприємствах вже сталося не менше 130 страйків, що втричі перевищує кількість страйків за весь 2022 рік.
База даних CLB далеко не повна — за її оцінкою, вона фіксує близько 5–10% всіх випадків колективних дій у Китаї. Але все ж таки статистика CLB дає уявлення про суперечки та переговори, що відбуваються по всій країні.
Цього року Китай відійшов від драконівських заходів щодо боротьби з коронавірусом і, схоже, вступає в «нову еру» заводських страйків, сказав Елі Фрідман, професор школи виробничих та трудових відносин університету Корнельського в Нью-Йорку.
Основною причиною більшості страйків є питання заробітної плати. Хоча економіка Китаю поступово відновлюється після трьох років суворих заходів для боротьби з коронавірусом, підприємства все ще борються з труднощами. А погіршення політичних відносин між США та Китаєм починає давати себе знати і в економіці. У квітневому щомісячному урядовому опитуванні 3000 підприємств по всьому Китаю усі 13 показників економічної активності, включаючи нові замовлення та ціни, знизилися.
Через брак грошей багато підприємств вдаються до того, щоб не платити робітникам чи платити їм із запізненням або знаходити способи звільнити їх без виплати вихідної допомоги.
«Всі робітники в Китаї мають право вступати до профспілки, але ця профспілка має бути членом Всекитайської федерації профспілок (ВФП), державного органу, - сказав Джеффрі Вассерстром, професор історії Китаю в Каліфорнійському університеті в Ірвайні. - Це призводить до «нульової довіри» між робітниками та профспілками. ВФП не відіграє ніякої ролі у житті працюючих людей».
За матеріалами сайту amp.theguardian.com
5 червня 2023 року
Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади
Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 05.06.2023р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.
За матеріалами сайту fpsu.org.ua