Профспілка металургів і гірників України

1 жовтня 2022 року

Профспілкова сторона НТСЕР розглянула організаційні питання

03 03

Співголова НТСЕР, Голова ФПУ Г.Осовий 30 вересня на засіданні представників профспілкової сторони НТСЕР поінформував про причини перенесення запланованого на 28 вересня 2022 року засідання Національної ради, пов’язані з позицією державної сторони, яка вважає необхідним створити додаткові можливості профспілковцям, щоб вони могли провести свої внутрішні організаційні заходи для конструктивної роботи Національної ради.

Друге питання, що обговорювалося, - «Про зміни у складі профспілкової сторони НТСЕР».

Було прийнято рішення виключити зі складу профспілкової сторони НТСЕР: Толмачова Ю.П., голову Миколаївської обласної ради профспілок і Шевченка П.В. , голову Федерації профспілок Черкаської області та ввести

Москаленка І.І., голову Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, голову постійної комісії Ради ФПУ з питань трудових прав працівників і прав профспілок і Присяжного А.В., голову Тернопільської обласної ради профспілок, голову постійної комісії Ради ФПУ з питань соціально-економічного захисту та ринку праці.

Включити Москаленка І.І. до складу Комітету НТСЕР з питань трудових відносин та ринку праці, Присяжного А.В. до складу Комітету НТСЕР з питань соціальної та гуманітарної політики.

Виключити Мельника В.П. зі складу Комітету НТСЕР з питань соціальної та гуманітарної політики та включити до складу Комітету НТСЕР з питань розвитку громадянського суспільства та міжнародних відносин.

Наступним питання було розглянуто «Надання кандидатури на посаду Голови Національної тристоронньої соціально-економічної ради».

Профспілкова сторона одноголосно прийняла рішення внести Президії НТСЕР кандидатуру Співголови НТСЕР від профспілкової сторони, Голову ФПУ Осового Григорія Васильовича на посаду Голови НТСЕР від профспілкової сторони.

Секретаріатом профспілкової сторони НТСЕР буде поінформовано Секретаріат Національної ради про відповідне рішення.

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

30 вересня 2022 року

Вирішення проблем ГМК – спільна задача держави, бізнесу і профспілок

30 10

Як повідомлялося, 21 вересня відбулося розширене засідання Антикризового штабу та правління Українського союзу промисловців і підприємців (президент А.Кінах), на якому, зокрема, було розглянуте питання про критичний стан справ у ГМК та необхідність дієвої підтримки галузі.

У засіданні брали участь представники Уряду, організацій роботодавців і промисловців та бізнесового середовища, Голова ФПУ Г.Осовий та Голова ПМГУ О.Рябко. 

У своєму виступі О.Рябко звернув увагу присутніх на причини кризового стану ГМК в сучасних умовах та ознайомив з пропозиціями Профспілки щодо необхідності об’єднання зусиль органів влади, організацій промисловців і роботодавців базових секторів економіки, власників бізнесів, профспілок для вирішення на засадах соціального діалогу проблем з відновлення діяльності підприємств ГМК та збереження трудового потенціалу.

За результатами обговорення питань порядку денного розширеного засідання Антикризового штабу та правління УСПП було підготовлено рішення щодо необхідних дій з відновлення діяльності гірничо-металургійного комплексу в умовах воєнного стану. Також на адресу Президента України В.Зеленського та Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля були направлені листи з інформацією та пропозиціями Антикризового штабу щодо об'єднання зусиль у вирішенні нагальних проблем базового сектору економіки – гірничо-металургійного комплексу.

Рішення Антикризового штабу від 21.09.2022р.

Лист Президенту України Зеленському В.О.

30 вересня 2022 року

Президія ФПУ. Профспілки ефективно вирішують проблеми спілчан в умовах війни

30 02

Починаючи роботу Президії Федерації профспілок України 29 вересня, Голова ФПУ Г.Осовий зазначив, що сьогодні у фокусі уваги профспілок як і усього суспільства є супротив українського народу російській збройній агресії на передовій і в тилу на економічному фронті. Маємо позитивні новини, яким радіємо, - тому, що крок за кроком ЗСУ звільняє українські території, зокрема, на Харківщині та півдні нашої країни, доброю звісткою стало повернення з полону наших «азовців», але є і сумні події – загибель захисників, серед яких є і наші спілчани. Їх пам'ять члени Президії ФПУ вшанували хвилиною мовчання.

Основним питанням, яке розглянула Президія, - визначення пріоритетних завдань ФПУ у протистоянні законодавчим ініціативам влади, що звужують права працівників та профспілок в умовах воєнного стану.

У ході обговорення цього питання зазначалось, що з початком повномасштабного вторгнення на нашу землю РФ та введенням відповідно до ст.64 Конституції України і Закону України «Про правовий режим воєнного стану» обмежень конституційних прав і свобод людини, набули чинності закони, які суттєво звузили трудові права працівників і профспілок на період дії воєнного стану, в тому числі на проведення колективних дій і страйку.

Враховуюче це, представники профспілок активно працюють у робочих групах, утворених Комітетами ВРУ з підготовки законопроектів, що вже продемонструвало їх спроможність у досягненні компромісних рішень при реформуванні законодавства про працю, а також відкрило можливості привернути увагу суспільства і влади до існуючих проблем на ринку праці. Як результат - до норм низки законопроектів було внесено зміни, які значно нівелювали звуження трудових прав працівників, а в окремих випадках посилювали захист цих прав.

ФПУ у протидії звуженню прав працівників отримали підтримку своїх закордонних партнерів, а саме – від МКП, європейських профоб’єднань на адресу української влади були направлені звернення із закликами не голосувати за антитрудові законопроекти. Керівники СПО об’єднань профспілок консолідовано звернулись до Президента України В.Зеленського стосовно застосування право вето до законопроекту № 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність». Також ФПУ разом зі своїми партнерами з КВПУ звернулись до МОП з метою оцінки згаданого законопроекту на відповідність нормам і стандартам міжнародного права.

До законів, прийнятих з метою регулювання трудових відносини в умовах воєнного стану, фахівцями ФПУ було оперативно підготовлено відповідні коментарі та рекомендації щодо їх застосування, проведено вебінари з представниками всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань. Звернення та запитання членів профспілок до ФПУ щодо практики застосування норм зазначених законів свідчать про необхідність доведення наших рекомендацій до всіх первинних профспілкових організацій.

Президія визначила одним з пріоритетних завдань для членських організації ФПУ – продовження співпраці та встановлення нових робочих зв’язків з народними депутатами України, особливо з тими, чия політична позиція є близькою цілям профспілкового руху.

Ще одним пріоритетним завданням ФПУ в сфері правозахисної роботи визначено роботу над проектами Трудового кодексу України, Соціального кодексу України, законів «Про колективні угоди та договори» (реєстр. № 7628), «Про колективні трудові спори», «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі», а також забезпечення максимального протистояння просуванню владою законопроектів, метою яких є подальша лібералізація трудових відносин, руйнація системи соціального захисту, в тому числі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Президія Федерації профспілок затвердила Звіт Штабу ФПУ з гуманітарної допомоги за період діяльності червень - вересень 2022 року та визначила завдання щодо продовження цієї роботи.

Зазначалось, що діяльність Штабу ФПУ у цей період зосереджувалася на допомозі членам профспілок, профспілковим організаціям, постраждалим внаслідок війни, надавалась підтримка суб’єктам господарювання, які приймають внутрішньо переміщених осіб, а також велась робота щодо залучення фінансових ресурсів міжнародних організацій на зазначені цілі.

Так, за рішенням Гумштабу ФПУ потерпілим членам профспілок надано фінансову допомогу на суму майже 4 млн. грн. Також надавалась гуманітарна допомога, зокрема продуктовими наборами, засобами індивідуальної гігієни, медикаментами тощо. Наразі на підтримку ВПО та членів профспілок вже спрямовано більше 70 млн. грн. Особливо було відзначено допомогу міжнародних партнерів ФПУ у цій роботі.

Виходячи з того, що згідно з регламентом Національної тристоронньої соціально-економічної ради та відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» наступає черговість головування у НТСЕР профспілкової сторони. Президія ФПУ запропонувала СПО профспілок розглянути кандидатуру співголови НТСЕР Григорія Осового на посаду голови цього органу.

Президією обговорено питання щодо відзначення 7 жовтня - Всесвітнього дня дій за гідну працю. Запропоновано 6 жовтня за участі соціальних партнерів та міжнародних інституцій у м. Києві у Будинку спілок провести дискусійну платформу на тему: «Праця в умовах воєнного стану в України: поточна ситуація, виклики та загрози , шляхи вирішення».

Президією ухвалено постанови щодо організації всеобучу і просвіти у профспілках в умовах воєнного стану та діяльності Академії праці, соціальних відносин і туризму ФПУ і Інституту профспілкового руху АПСВТ.

Розглянуто питання та прийняті рішення щодо проведення передплати на газету «Профспілкові вісті» у 2023 році, про особливості організації оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2022 року, про участь делегації ФПУ у 5-у Всесвітньому конгресі Міжнародної конфедерації профспілок, про ухвалення Заяви Президії ФПУ щодо переслідування профспілкових лідерів та ліквідацію незалежних профспілкових організацій Білорусі.

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

29 вересня 2022 року

Вимоги IG Metall: підвищення зарплати на 7–8%

29 02

У зв'язку з високим рівнем інфляції, профспілка металістів Німеччини IG Metall вимагає схвалити підвищення зарплати на 7–8%. Крім того, на багатьох підприємствах налагоджується виробництво, тому профспілка хоче домогтися ухвалення нового колективного договору на вигідніших умовах. Він буде розрахований на 12 місяців.

Лідер IG Metall Йорг Хофманн заявив, що профспілка хоче вимагати підвищення зарплати для 3,9 млн. співробітників металургійної та електротехнічної промисловості.

На думку членів профспілки, низка факторів дозволяє компаніям схвалити збільшення прибутку працівників. Наприклад, більшість підприємств уже відновилися після економічно тяжкого періоду під час пандемії. Крім того, збільшені прибутки компаній також говорять про поступове відновлення. Однак у профспілці нагадують, що нових проблем (зростання цін на продукти, на електроенергію) підвищення зарплати на 7–8% не компенсує. 

Тому із 2023 року планується збільшити щорічні премії. Минулого року угода, яку уклали із роботодавцями землі Північний Рейн-Вестфалія, передбачала премію у розмірі 500 євро, а також щорічні компенсаційні виплати. 2022 року вони становили 18,4% від місячної зарплати. Однак із 2023 року виплати збільшать до 27,6%. 

Термін дії діючого колективного договору спливає наприкінці вересня.

За матеріалами сайту aussiedlerbote.de

29 вересня 2022 року

Сьогодні у Франції оголошений масштабний страйк

29 04

29 вересня у Франції профспілками у багатьох містах оголошений масштабний страйк проти пенсійної реформи та за збільшення заробітних плат.

Як повідомляє Le Figaro, страйк торкнеться різних сфер діяльності, зокрема, транспорту, шкіл, державних послуг тощо.

Про участь у страйку оголосили вчителі багатьох дитячих садочків і початкових класів, позакласних установ та ясел, викладачі коледжів та середніх шкіл.

Також до страйку закликають приєднатися кілька колективів та асоціацій вищої освіти.

У столичному регіоні Іль-де-Франс частково страйкуватимуть працівники залізниці, метро та міських поїздів, а також трамвайного та автобусного парків.

У регіонах курсуватимуть 6 із 10 поїздів. Залізниця пропонує пасажирам дізнатися про курсування їхнього поїзду у додатку або на сайті.

Зазначається, що міжнародне сполучення Thalys і Eurostar не буде порушено, як і сполучення з Італією та Німеччиною. Lyria, яка забезпечує сполучення зі Швейцарією, матиме майже звичайний рух, а сполучення з Іспанією буде «трохи порушено».

Нарешті, морський рух також може постраждати, оскільки національна федерація портів і доків CGT закликала їх до мобілізації «протягом 4 годин».

До участі у цьому страйковому русі закликають і державних службовців. Таким чином, страйк може торкнутися мерій, податкових центрів та поштових відділень.

Сектор охорони здоров’я також закликають приєднатися до страйку.

Як відомо, французький уряд виступає за проведення пенсійної реформи, яка, серед іншого, передбачає підвищення віку виходу на пенсію з 62 до 65 років. Проєкт реформи уряд планує представити найближчим часом.

За матеріалами сайту ukrinform.ua

26 вересня 2022 року

Комітет із сталі ОЕСР: робітники вимагають справедливого переходу!

26 03

Глобальний союз IndustriALL, industriAll Європа та TUAC закликають Комітет по сталі ОЕСР невідкладно вжити заходів, щоб жоден працівник сталеливарної промисловості не залишився покинутим напризволяще.

На 92-й сесії Комітету з питань сталі ОЕСР, що проходила в Парижі з 19 по 20 вересня, вперше за майже три роки зібралися представники урядів, роботодавців, профспілок та інших зацікавлених сторін.

Через енергетичну кризу та війну в Україні на дводенному заході панувала похмура та напружена атмосфера, і профспілки закликали Комітет розглянути наслідки проблем для сталеливарників.

Вперше на порядку денному Комітету сталі відведено достатньо часу для того, щоб представники профспілок пояснили, які пріоритети існують для робітників у справедливому переході.

TUAC та його партнери, глобальні та європейські союзи, розповіли про виклики, з якими стикаються сталеливарники у процесі цифрового та «зеленого» переходу, і про дії, які можуть зробити профспілки та ОЕСР, щоб допомогти керувати цим процесом. Вони закликали Комітет по стали в рамках свого мандата приділити належну увагу динаміці трудових ресурсів у галузі.

Цей заклик був відображений у заяві голови, в якій вперше було визнано «важливість сприяння справедливому переходу робочої сили в цьому процесі перетворення сталеливарної промисловості».

Виконувач обов'язків генерального секретаря TUAC Вероніка Нільсон прокоментувала:

«Декарбонізація сталеливарної промисловості є глобальним пріоритетом, і країни ОЕСР мають продемонструвати реальне лідерство у цій галузі, забезпечуючи при цьому відповідальне управління процесом переходу. TUAC продовжить порушувати проблеми профспілок у всіх відповідних органах ОЕСР, вимагаючи від країн-членів вжити конкретних заходів щодо забезпечення справедливого переходу в сталеливарній промисловості та інших галузях».

Пролунало кілька доповідей експертів на тему впливу енергетичної кризи на сталеливарну галузь, включаючи її вплив на завдання декарбонізації цього енергоємного сектора. Війна в Україні та подальші санкції проти Росії продовжують чинити тиск на галузь, як з погляду доступу до енергії та сировини, так і з погляду цін на них. Члени ОЕСР зійшлися на думці, що необхідно докласти більше зусиль для здійснення декарбонізації галузі у ці непрості часи, коли на горизонті вимальовується глобальна рецесія.

Директор IndustriALL з питань кольорової металургії та машинобудування Маттіас Хартвіч сказав: «Якщо ми говоримо про виробників сталі, то насправді ми говоримо про сталеливарників, чоловіків і жінок, які виробляють сталь своїми руками та знаннями. Вони знаходяться в центрі «зеленого» та цифрового переходів, і Глобальний союз IndustriALL наполягає на відповідальному управлінні цими переходами за участю роботодавців та профспілок. Ми вітаємо дискусію щодо заходів щодо забезпечення справедливого переходу, у тому числі щодо забезпечення того, щоб будь-які нові «зелені» або цифрові робочі місця були гідними робочими місцями, з реальними контрактами, підкріпленими колективними договорами та справедливою оплатою праці».

TUAC, Глобальний союз IndustriALL і Європейський союз industriAll підкреслили, що декарбонізація має здійснюватися соціально відповідальним шляхом. Профспілки наполягають на тому, що будь-який перехід, чи то «зелений», чи цифровий, має супроводжуватися якісним соціальним діалогом та заходами, спрямованими на те, щоб жоден працівник чи регіон не залишився поза увагою.

Заступник генерального секретаря Європейського союзу industriAll Джудіт Кіртон-Дарлінг сказала: «Профспілки наполягають на тому, щоб перебувати за столом переговорів під час обговорення «зеленого» та цифрового переходів. Як говорить наш маніфест Справедливого переходу: «Не вирішуйте нашу долю без нас!». Якісний соціальний діалог – важливий інструмент для забезпечення того, щоб перехідні процеси здійснювалися соціально справедливим шляхом, щоб жоден працівник не був кинутий напризволяще».

За матеріалами сайту industriall-union.org

23 вересня 2022 року

Профспілкова сторона готується до проведення засідання НТСЕР

23 11

20 вересня у Будинку профспілок у Києві відбулось засідання профспілкової сторони НТСЕР, яке вів Співголова НТСЕР, Голова ФПУ Григорій Осовий.

У ході засідання члени НТСЕР від профспілкової сторони у залі і через підключення у ZOOM, обговорили запропонований порядок денний засідання Ради, яке планується провести 28 вересня за участі всіх трьох сторін: від держави, профспілок і роботодавців.

Це питання про діяльність Національної ради з моменту відновлення її роботи та основні завдання на наступний період з урахуванням умов воєнного стану, про підтримку внутрішньо переміщених осіб та подолання безробіття як стратегічні ініціативи, реалізація яких є необхідним для відновлення країни,

про пропозиції сторін соціального діалогу до проекту Державного бюджету України на 2023 рік щодо економічного відновлення держави, зміцнення її обороноздатності та забезпечення соціального захисту громадян в умовах російської агресії проти України, про затвердження нової редакції Регламенту НТСЕР, формат подальшої участі Національної ради у діяльності МАЕСРПІ.

Також учасники розглянули питання про пропозиції профспілкової сторони НТСЕР щодо головування у Національній раді. Обговорення цього питання продовжиться у тристоронньому форматі 23 вересня ц.р. за погодженням з Секретаріатом НТСЕР.

Профспілкова сторона рекомендувала заступника Голови ФПУ Олександра Шубіна на посаду заст. голови Комітету НТСЕР з питань трудових відносин та ринку праці.

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

21 вересня 2022 року

Британські профспілки через суд виборюють скасування легалізації штрейкбрехерів

21 03

Група британських профспілок домагається судового перегляду правил, що дозволяють компаніям наймати тимчасовий персонал з агентств для агентств.

Одинадцять профспілок із різних галузей, що представляють мільйони робітників, заявили, що правила можуть посилити трудові суперечки та підірвати право на страйк, повідомляє Reuters.

Під час судового перегляду суддя перевірить законність рішення державного органу. Британський уряд цього року змінив правила використання підприємствами тимчасового персоналу, щоб звести до мінімуму наслідки страйку через колективні дії працівники залізничної мережі, поштової служби та інших галузей.

Профспілки заявили, що нові правила незаконні, оскільки тодішній бізнес-секретар Квасі Квартенг не проконсультувався з профспілками.

«Право на страйк є фундаментальною британською свободою. Але уряд нападає на нього серед білого дня, — заявила у своїй заяві генеральний секретар Британського конгресу тредюніонів Френсіс О'Грейді. - Загроза цьому праву надто сильно зміщує баланс сил у бік роботодавців. Це означає, що працівники не можуть відстоювати гідні умови та безпеку на роботі або захищати свої робочі місця та оплату».

За матеріалами сайту reuters.com

20 вересня 2022 року

Залізничники США добилися підвищення зарплати і виплати заборгованості

20 03

Американські залізничники отримають додатковий вихідний, що оплачується, для проходження медичних процедур і оглядів. Крім того, новий контракт має на увазі негайне підвищення зарплати на 14% і подальше підвищення до 2024 року включно до 24%, а також щорічний бонус у розмірі 1000 доларів, повідомляє CNN.

«Найголовніше, що угода вперше дає нашим членам можливість відволіктися від роботи, щоб відвідувати звичайні та профілактичні медичні послуги», — йдеться у заяві профспілки «Братерство інженерів локомотивів та залізничних». 

Новий контракт, укладений під загрозою найбільшого за останні десятиліття страйку залізничників США, діє з 2020 року, тому умови його виконання включають виплату заборгованості за новою підвищеною на 14% зарплатою за минулий період. 

Раніше повідомлялося, що страйк, який мав розпочатися 16 вересня, скасовано, оскільки профспілка та керівництво залізниць США досягли угоди. Якби страйк відбувся, збитки від нього склали б приблизно 2 млрд доларів щодня.

За матеріалами сайту edition.cnn.com

20 вересня 2022 року

Французькі авіадиспетчери вимагають підвищення заробітної плати та покращення умов праці

20 04

У п'ятницю 16 вересня повітряне сполучення у Франції та за її межами було серйозно порушено, інформує Euronews.

Страйк, який тривав з 6:00 п'ятниці, 16 вересня до 6:00 суботи, 17 вересня, порушив сполучення з європейськими країнами, які проходять над французьким повітряним простором.

Страйк розпочався за закликом Національної профспілки авіадиспетчерів (SNCTA) у зв'язку зі суперечкою про заробітну плату та умови праці. У зв'язку з цим Головне управління цивільної авіації (DGAC) звернулося до авіакомпаній з проханням скасувати половину всіх рейсів до Франції у п'ятницю і рекомендує пасажирам відкласти свої плани поїздок через ймовірність серйозних збоїв.

Авіакомпанія Air France скасувала 55% рейсів на короткі та середні відстані та 10% рейсів на далекі відстані. Найбільша бюджетна авіакомпанія у Європі Ryanair скасувала 420 рейсів, що торкнулося 80 тис. пасажирів.

У своїй заяві Ryanair заявила про «невиправданий» страйк. «Неприпустимо, що пасажири, які навіть не летять до Франції або з Франції, стикаються зі збоями», - сказав Ніл МакМахон, операційний директор Ryanair. Він також закликав ЄС у стислі терміни ухвалити законодавство для захисту прольотів — рейсів, що проходять через повітряний простір країни.

Профспілки заявили, що страйк став відповіддю на сильну інфляцію, яка знизила купівельну спроможність, а крім підвищення заробітної плати необхідно збільшити кількість авіадиспетчерів.

«У період із 2029 по 2035 рік одна третина співробітників управління повітряним рухом піде на пенсію. Вкрай важливо, щоб ми передбачали та планували набір, — йдеться у заяві. - Інакше наслідки будуть неминучими».

Цьогорічний радикальний крок профспілка зробила в той момент, коли французький уряд готується оприлюднити свій бюджет на 2023 рік, який, за інформацією профспілки, не гарантує фінансування Головного управління цивільної авіації та може обмежити його здатність пропонувати підвищення заробітної плати.

Головне управління цивільної авіації співпрацює з Євроконтролем, щоб допомогти авіакомпаніям уникати повітряного простору Франції.

Профспілка авіадиспетчерів планує провести і другий страйк з 28 по 30 вересня, однак його може бути скасовано, якщо сторони дійдуть згоди.

За матеріалами сайту euronews.com

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100