Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

18 квітня 2025 року

Європейський профрух консолідує зусилля для ефективного реагування на виклики сучасності

18 03

15 квітня 2025 року відбулося позачергове засідання Виконавчого комітету Європейської конфедерації профспілок. Учасники зібралися для обговорення ключових ініціатив, резолюцій та стратегічних позицій, які визначатимуть подальшу діяльність ЄКП. Порядок денний охоплював широкий спектр питань – від захисту трудових прав до підготовки майбутніх профспілкових конференцій та ініціатив у сфері сталого розвитку.

На початку засідання слово було надано члену Виконкому, голові ФПУ Григорію Осовому. Він поінформував про обставини його затримання та накладення домашнього арешту, наголосивши, що, на його переконання, відповідне рішення зумовлене спробами влади усунути ФПУ від управління її майновими активами. Члени Виконкому висловили солідарність із Григорієм Осовим, заявили про свою підтримку та підтвердили готовність надати йому необхідну допомогу в межах доступних процедур і механізмів.

Під час обговорень учасники заходу приділили особливу увагу темі захисту робочих місць і трудових стандартів у контексті трансформацій міжнародної торгівлі та запровадження нових тарифів, наголосили на необхідності збереження прав працівників і дотримання соціальних стандартів, а також підкреслили важливість активної участі профспілок у формуванні торговельної політики ЄС.

17 квітня 2025 року

Профспілки США проти ліквідації служби посередництва та примирення

17 05

Найбільше профоб’єднання США, «Американська федерація праці – Конгрес виробничих профспілок» (AFL-CIO), та його членські організації подали судовий позов на адміністрацію президента Трампа через ліквідацію Федеральної служби посередництва та примирення (FMCS), а також звільнення її персоналу у представництвах по всій країні.

Відповідно до профспілкового прес-релізу, FMCS є однією з ключових ланок у вирішенні спірних питань щодо трудових відносин. Її розформування призведе до значного послаблення здатності профспілок та працівників відстоювати свої законні права у досудовому порядку. Серед критично важливих послуг, які вона надає, також допомога у веденні колективних переговорів. Без її участі перемовини щодо економічних умов контрактів, а також з питань підвищення заробітної плати та розширення соціальних гарантій ітимуть значно складніше і довше.

У AFL-CIO зазначають, що FMCS – як нейтральний арбітр для сприяння трудовому миру та чесним переговорам – створена майже 80 років тому з ініціативи Конгресу, і лише закон Конгресу може її закрити.

«Адміністрація президента закриває агентство незаконно – просто тому, що воно не подобається мільярдерам. Це економічно необґрунтовано: мізерний бюджет FMCS в 55 мільйонів доларів, що становить менше 0,0014% від загального федерального бюджету, генерує понад 500 мільйонів доларів щорічної економії для нашої економіки. Ліквідація служби вигідна тільки недобросовісним роботодавцям, таким як Ілон Маск і його антипрофспілкові друзі, які хочуть відібрати голос у працівників», – сказав президент AFL-CIO Лі Сондерс.

За матеріалами aflcio.org

14 квітня 2025 року

Розвиток економіки України шляхом збереження трудового потенціалу

14 03

На початку квітня у Будинку профспілок в Києві відбулась робоча зустріч представників ФПУ і Об’єднання організацій роботодавців України з питань реалізації Меморандуму про співпрацю, покликаного консолідувати зусилля сторін, спрямовані на збереження трудового потенціалу країни, досягнення оптимальної для працівників та роботодавців продуктивності праці та її гідної оплати, забезпечення безпеки на робочих місцях і здоров’я працюючих.

На зустрічі обговорювалися спільні заходи, проведені в межах Меморандуму минулого року, ключові проблеми, над вирішенням яких необхідно працювати соціальним партнерам, а також пріоритети подальшої співпраці організацій та їхні спільні завдання на 2025 рік.

11 квітня 2025 року

Про запровадження інституту трудової медіації для вирішення трудових спорів в Україні

11 02

Такою була головна тема робочої наради, що відбулася 10 квітня у Будинку профспілок. До її обговорення долучилися представники Національної служби посередництва і примирення, науковці, експерти, в тому числі закордонні, фахівці структурних підрозділів апарату ФПУ та її членських організацій, зокрема – головний правовий інспектор праці ПМГУ Ольга Зубець.

Профспілкову позицію окреслив заступник голови ФПУ Євген Драп’ятий, зазначивши, що Федерація активно підтримує ініціативи, спрямовані на запровадження та розвиток інституту трудової медіації в Україні – у переконанні, що медіація здатна стати додатковим інструментом для вирішення спорів між працівниками і роботодавцями у мирний спосіб.

10 квітня 2025 року

Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади

10 01

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 09.04.2025 р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.

Детальніше

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

9 квітня 2025 року

За справедливий і міцний мир: солідарність з опором українських трудящих! Маніфестація у Парижі

09 02

Французькі профцентри ФДКП, ЗКП, РС, ФКК-ЗКК, ФКХТ, НОНП, ОСП та УФП підтверджують свою підтримку українському народу, який вже понад три роки чинить опір російському військовому вторгненню. За три роки рівень руйнувань і страждань, яких зазнав український народ, коли майже 10 мільйонів людей були змушені покинути свої домівки, а 20 тисяч дітей були позбавлені Росією своїх родин, сягнув рівня, небаченого на європейській землі з часів Другої світової війни.

У зв’язку з новою ситуацією, яка склалася внаслідок виникнення альянсу між Сполученими Штатами Трампа та росією путіна, українські громадські організації у Франції закликали взяти участь у маніфестації в минулу суботу, 5 квітня, яка пройшла від площі Республіки до площі Бастилії. Французькі профцентри ФДКП, ЗКП, РС, ФКК-ЗКК, ФКХТ, НОНП, ОСП та УФП продовжують підтримку, яку вони надавали протягом останніх трьох років, і закликали своїх членів взяти участь у маніфестації.

Наприкінці лютого геополітичний поворот у Сполучених Штатах під керівництвом Трампа дав поштовх створенню авторитарного інтернаціоналу з імперіалістичними тенденціями.

Такий стан справ ілюструє ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН 25 лютого 2025 року резолюції ES-11/7 «Сприяння досягненню всеосяжного, справедливого і міцного миру в Україні», яка підтверджує територіальну цілісність України. США, росія, Ізраїль, Білорусь, Малі, Нікарагуа та Північна Корея проголосували проти. Авторитарні режими борються з міжнародним правом! Щойно прийшовши до влади, Трамп ухвалив санкції проти представників Міжнародного кримінального суду. Того самого МКС, який видав ордери на арешт представників російського режиму за воєнні злочини та злочини проти людяності.

Відтоді під егідою адміністрації Трампа з кремлем тривають переговори про припинення вогню, які суперечать інтересам України.

Однак з того часу, як про них заговорили, росія посилила бомбардування цивільної інфраструктури в Україні, тим самим затягуючи час на мирних переговорах.

Міжпрофспілкова група солідарності з Україною неодноразово висловлювала свою позицію щодо агресивної війни росії проти України, як у спільних заявах, так і через висловлювання кожного з її членів. Вона також доклала значних практичних зусиль на знак солідарності, організувавши три гуманітарні конвої солідарності для профспілкових організацій та трудящих України.

Український народ, який зазнав нападу з боку росії на своїй землі, в першу чергу прагне миру. Але мир не може бути нав’язаний йому ззовні, шляхом схвалення військової агресії та окупації його країни.

Солідарність з українським опором!

Солідарність з українськими трудящими!

«Ні» війні Путіна!

Російські війська – геть з України!

Свободу в Росії та Білорусі!

За справедливий і міцний мир в Україні

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

9 квітня 2025 року

Грецький страйк через заробітну плату зупиняє рух кораблів, літаків та поїздів

09 04

Страйк грецьких робітників у середу призвів до зупинки поромів у портах, скасування рейсів до країни та з неї та зупинки поїздів, а найбільші профспілки Греції вимагали підвищення заробітної плати, щоб впоратися зі зростаючою вартістю життя.

Після боргової кризи 2009-2018 років, коли Греція отримала фіндопомогу у 290 млрд євро, мінімальну зарплату підвищили на 35% — до 880 євро. Однак за купівельною спроможністю це одна з найнижчих зарплат у ЄС — нижча лише у Португалії та Литві.

«Ми купуємо на 10% менше товарів порівняно з 2019 роком», — йдеться у заяві GSEE, яка представляє понад 2 мільйони працівників приватного сектору.

За даними міністерства праці, середня валова зарплата становить 1342 євро на місяць, що на 10% нижче, ніж у 2010 році, коли Греція передплатила свій перший пакет фінансової допомоги.

Країна перевершує свої цільові показники первинного профіциту в 2%, що залишає деякий простір для підвищення заробітної плати, проте уряд заявляє, що він має проявити фіскальну обачність, щоб обмежити відсотки за своїм боргом, які, як і раніше, є найвищими в єврозоні.

Уряд обіцяв довести мінімальну заробітну плату до 950 євро до 2027 року, оскільки націлений на середню валову місячну зарплату в 1500 євро, що ближче до середнього показника щодо ЄС.

Працівники державного сектору приєдналися до страйку, вимагаючи щорічних премій, які скасовувалися протягом останнього десятиліття.

За матеріалами сайту reuters.com

8 квітня 2025 року

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні-березні 2025 року

08 02

Упродовж січня-березня 2025 року Національна служба посередництва і примирення сприяла вирішенню 61 колективного трудового спору (конфлікту): 3 – на національному, 3 – на галузевому, 55 – на виробничому рівнях. У зазначених спорах взяли участь понад 1,2 млн працівників 6908 суб’єктів господарювання.

У зазначених спорах найманими працівниками було висунуто 156 вимог, з яких: 69 (44%) – щодо виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень; 48 (31%) – щодо невиконання вимог законодавства про працю; 32 (21%) – щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; 7 (4%) – щодо укладення або зміни колективного договору, угоди.

За результатами вжитих заходів, за сприяння НСПП, попереджено виникнення КТС(К) на 57 підприємствах. На 6 підприємствах розбіжності стали предметом виникнення КТС(К).

Детальніше

8 квітня 2025 року

У Німеччині домовилися про зростання зарплати в держсекторі

08 03

Профспілки та працедавці Німеччини досягли угоди в суперечці про заробітну плату для майже 2,5 мільйона державних службовців федерального та муніципального рівнів.

Згідно з документом, зарплата має зрости на 5,8 відсотка. Підвищення передбачається у два етапи.

Вже з 1 квітня діятиме механізм підвищення зарплати. Її підвищуватимуть на три відсотки й не менше ніж на 110 євро на місяць. Подальше зростання на 2,8 відсотка триватиме до 1 травня 2026 року. Зросте і так звана 13-та зарплата. Пакет також передбачає вищі надбавки за змінну роботу.

З 2027 року надаватиметься додатковий день відпустки. Крім того, більшість працівників також зможуть замість частини виплат у рамках 13-ї зарплати оформити три вихідні дні.

Новий колективний договір діятиме ретроактивно, тобто заднім числом - з 1 січня 2025 року - і розрахований на 27 місяців.

8 квітня 2025 року

Литва: вісім профспілок звернулися до уряду та Сейма

08 04

У понеділок вісім литовських профспілок підписали та надіслали листа уряду та Сейма, вимагаючи звернути увагу на деякі заплановані зміни у податковій системі.

У зверненні представлено п'ять основних вимог: оподатковувати прибуток та дивіденди податком не нижче, ніж трудовий дохід, застосовувати більше «ступенів» податку на доходи фізичних осіб, зрівнюючи оподаткування різних видів діяльності, зрівняти їхній соціальний захист, прирівняти мінімальну заробітну плату до 50% середньої заробітної плати і не підвищувати ставку ПДВ, а натомість оподатковувати предмети розкоші та забруднення навколишнього середовища.

Лист уряду та парламенту підписали Альянс литовських профспілок, Литовська профспілка перевізників, Литовська профспілка працівників платформ, Профспілка працівників мистецтва, Профспілка працівників текстової сфери, а також профспілки підприємств Baltos lankos Klett, Yara Lietuva та Sneakybox.

  • MEFM100x100jpeg
  • atom60
  • fmu60
  • fprk
  • fpu100x100
  • frgu60
  • histadru2t
  • industri-all100x100
  • logo-prupu100x100
  • logo-sm100x100
  • logo_fometaux
  • mtwtu60
  • ptgmprk
  • turkmetall100x100