Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

22 травня 2024 року

Візит солідарності делегації Міжнародної Конфедерації профспілок до України

22 01

21 травня Офіційний веб-портал Міжнародної конфедерації профсілок (МКП) www.ituc-csi.org повідомив, що делегація МКП на чолі з Генеральним секретарем організації Люком Тріанглом відвідала Україну, щоб підтвердити підтримку глобального профспілкового руху працівникам та їхнім профспілкам в країні.

До складу групи увійшли Крісті Хоффман (Генеральний секретар UNI-Global Union), Атле Хойе (Генеральний секретар IndustriALL Global Union) і Пол Новак (Генеральний секретар TUC-UK).

Люк Тріангл сказав: «Ми перебуваємо в Україні, щоб підтвердити, що ми всі повністю солідарні з українським народом. Жорстоке і незаконне вторгнення Росії ніколи не може бути виправдане, і ми найрішучішим чином засуджуємо цю агресію, насильство і вбивства.

Тисячі людей загинули, ще більше були змушені тікати, і ще тисячі живуть на тимчасово окупованих агресором територіях, де порушення міжнародного права, в тому числі права на вільний вибір профспілки, є повсякденною реальністю.

У цьому контексті зусилля українських профспілок з надання життєво важливої гуманітарної підтримки були вражаючими. Вони стоять як опори стійкості та надії, організуючи критично важливу допомогу. Ми стоїмо пліч-о-пліч з ними в їхній боротьбі за свободу, справедливість і демократію.

22 травня 2024 року

Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади

22 02

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 22.05.2024р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.

Докладніше

21 травня 2024 року

По всій Греції страйкують державні службовці

21 05

У Греції федерація працівників державного сектора ADEDY оголосила у вівторок 24-годинний загальнонаціональний страйк через вимоги підвищення заробітної плати.

Крім того, ADEDY закликала провести демонстрацію об 11:00 перед Міністерством економіки в центрі Афін, що може спричинити певні проблеми з рухом транспорту в центрі міста.

У своїй заяві ADEDY зазначила, що оголосила страйк на знак протесту проти «підвищення цін і зубожіння працівників через політику уряду».

Крім того, профспілка вимагає горизонтального підвищення зарплат бюджетників на 10%, укладення колективних договорів про оплату праці, збільшення неоподатковуваного мінімуму до 12 тисяч євро і підвищення доплат за небезпеку.

Страйк вплине на державні послуги, хоча очікується, що громадський транспорт не зазнає жодних проблем.

Нагадаємо, найбільша профспілка журналістів Греції, Спілка журналістів афінських щоденних газет (ESIEA), у квітні оголосила 24-годинний страйк у всіх секторах ЗМІ.

В лютому грецька профспілка ADEDY оголосила 24-годинний загальнонаціональний страйк, вимагаючи, серед іншого, підвищення заробітної плати і найму персоналу у сфері охорони здоров'я та освіти.

Загальнонаціональний страйк працівників державного сектора, включаючи транспортників, авіадиспетчерів, медичних працівників та вчителів, паралізував Грецію також минулої осені.

За матеріалами сайту eurointegration.com.ua

20 травня 2024 року

Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади

20 02

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 15.05.2024р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.

Детальніше

20 травня 2024 року

Пол Новак: «Життєво важливо, щоб ми всі були разом з народом України»

20 03

Репортаж Генерального секретаря БКТ Пола Новака з України, опублікований у Інтернет-виданні DAILY MIRROR.

«Цього тижня я відвідав Київ, щоб передати слова підтримки від Великої Британії та світового профспілкового руху народу і працівникам України. Ніщо не може підготувати вас до в'їзду в країну, охоплену війною.

Україна, як і слід було очікувати, перебуває у стані постійної бойової готовності, з кільцем протиракетної оборони, що оточує Київ, та бомбосховищами, розкиданими по всьому місту.

Але саме повсякденні речі привертають увагу. Люди перевіряють свої телефони і слухають сигнали, які попередять їх про майбутню атаку. Мішки з піском, якими завалені вікна на першому поверсі. Робітники, які змінили свою роботу, пішовши на фронт.

Незважаючи на те, що Київ захищений краще, ніж інші частини України, він залишається містом, яке атакують. За день до того, як наша делегація Міжнародної конфедерації профспілок прибула до Києва, місто чотири рази піддавалося повітряним атакам.

Я приїхав вночі потягом з Польщі - батьківщини мого дідуся Юзефа Новака, який служив у польських ВПС під час Другої світової війни. Його покоління боролося, щоб зупинити поширення фашизму і забезпечити довготривалий мир в Європі. Жорстокий наступ Росії на Україну є екзистенційною загрозою для цієї спадщини.

Під час мого перебування в Україні я зустрів людей і відвідав місця, які ніколи не забуду. Через три години після в'їзду в Київ я стояв серед руїн Трипільської ТЕС.

Колись одна з найважливіших електростанцій України, вона була зруйнована шквалом російських ракет минулого місяця. Руйнування Трипільської ТЕС було не просто актом війни - це був цілеспрямований акт терору, спрямований на ключовий об'єкт цивільної інфраструктури.

Але що також вразило мене під час розмови з директором електростанції, місцевими профспілками та робітниками, так це їхня колективна рішучість відновити своє робоче місце і кинути виклик незаконному і руйнівному вторгненню Путіна. Цей дух я відчував на кожній зустрічі з представниками та активістами профспілок ФПУ та КВПУ.

Я також мав честь зустрітися з лікарями та фізіотерапевтами найбільшої дитячої лікарні Києва. Вони провели перші тижні війни в наметах на своїх робочих місцях, щоб надати допомогу хворим і пораненим дітям. Серед тих, хто проходив лікування, була 14-річна Катя, яка була поранена під час російського обстрілу, що забрав життя її матері».

Джерело

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

20 травня 2024 року

Солідарність та об’єднання як ніколи важливі для збереження демократії

20 05

Делегація ФПУ взяла участь у 30-му Конгресі Шведської конфедерації профспілок LO, який відбувся 17-18 травня 2024 року.

Під час своєї доповіді Президент LO Сюзанна Гідеонссон зазначила, що «ми живемо в світі, який перебуває в стані невизначеності більше, ніж ніколи. В ситуації війн, війни в Європі, коли росія напала на Україну, солідарність та об’єднання як ніколи важливі для збереження демократії, миру та дотримання права в системі міжнародних відносин. Профспілки зробили за попереднє сторіччя світ безпечніше та справедливіше для людей. Тепер атаки на профспілкові структури – намагання повернути історію у зворотному напрямку. Ми як профспілки не можемо бути мовчазними спостерігачами ситуації, коли демократичні механізми та інституції використовуються авторитарними силами, навіть в Європейському союзі. Зміцнення зав’язків між людьми, виробничих та профспілкових зав’язків між працівниками, які вступають до профспілки - той механізм, який може захистити демократію в світі».

20 травня 2024 року

Unionen підтримала страйк механіків TESLA

20 06

Найбільша профспілка Швеції Unionen офіційно приєдналася до страйку працівників автомайстерень і сервісних центрів Tesla в країні. Протести продовжуються вже шість місяців. Основна причина страйку пов'язана з відмовою генерального директора Tesla Ілона Маска підписати колективний договір, який би дозволив IF Metal (профспілці металістів) вести переговори.

«Страйк триває, і ми не маємо жодних ознак досягнення угоди в найближчому майбутньому», – заявила глава IF Metall Марі Нільссон. – Протягом квітня ми мали кілька зустрічей зі шведським керівництвом, але... Tesla не виявила особливої готовності обговорювати припинення конфлікту».

Профспілка IF Metall, яка налічує понад 300 тис. членів, підкреслює, що готова продовжувати страйки стільки, скільки потрібно.

17 травня 2024 року

Роботодавці, профспілки, експерти спільно виступили за посилення державної політики щодо збереження і розвитку людського капіталу

17 02

У Києві у Національному університеті біоресурсів і природокористування України наприкінці минулого тижня відбувся форум «Роль соціального партнерства у розвитку людського капіталу». Його організували Український союз промисловців і підприємців (УСПП), Об'єднання організацій роботодавців України та Національне агентство кваліфікацій.

Метою стало сприяння узгодженій діяльності законодавчої та виконавчої влади, роботодавців, профспілок, а також використання всіх можливостей міжнародного співробітництва для розвитку Національної системи кваліфікацій України та її інтеграції в загальноєвропейський кваліфікаційний простір.

У заході взяли участь заступники Голови ФПУ Василь Андреєв, Олександр Шубін, представники Верховної Ради України, Міносвіти, Мінекономіки, Державного центру зайнятості, профспілок, роботодавців, великих підприємств, ректори вищих навчальних закладів, експерти тощо.

Детальніше

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

16 травня 2024 року

«Профспілки світу спільно з народом України: на захисті від агресії, заради життя, свободи і демократії»

16 01

Така тема була висвітлена на пресконференції, яку 15 травня організували і провели Федерація профспілок України і Конфедерація вільних профспілок України в Інформаційній агенції «Укрінформ».

На питання журналістів відповідали Голова ФПУ Григорій Осовий, Голова КВПУ Михайло Волинець, Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок (ITUC) Люк Тріангл (Luc Triangle), Генеральний секретар Глобальної профспілки IndustriAll Атле Хойє (Atle Høie), Генеральний секретар Глобальної профспілки UNI Крісті Хоффман (Christy Hoffman), Генеральний секретар Британського конгресу тред-юніонів Пол Новак (Paul Nowak).

16 травня 2024 року

Кампанія за обов'язковий договір ООН

16 02

Перед початком 10-го раунду переговорів щодо договору в Раді ООН з прав людини в жовтні 2024 року глобальні профспілки та МКП закликають усі держави-члени взяти участь у процесі підготовки договору, який забезпечує користь мільйонам працівників у глобальних ланцюгах поставок.

Разом із МКП та іншими глобальними профспілками, Глобальний союз IndustriALL підтримує постійну розробку обов’язкового договору ООН, щоб притягнути корпорації до відповідальності за порушення прав людини.

У червні 2014 року Рада ООН з прав людини в Женеві прийняла резолюцію про створення міжурядової робочої групи відкритого складу (IGWG) з мандатом на розробку міжнародного юридично обов’язкового інструменту (LBI) щодо транснаціональних корпорацій та інших підприємств щодо прав людини. права людини. Глобальні профспілки та МКП беруть безпосередню участь у переговорах IGWG з 2016 року.

Через десятиліття цього процесу настав час посилити спільні зусилля, щоб закрити значну лазівку в міжнародному праві щодо порушення прав людини та покласти край корпоративній безкарності у таких випадках. Глобальні профспілки разом із МКП розпочинають громадську кампанію на підтримку процесу укладання угоди, щоб забезпечити міжнародний правовий інструмент, який забезпечує дотримання трудових прав мільйонам працівників глобальних ланцюгів поставок.

«Ці переговори мають вирішальне значення», – каже заступник генерального секретаря IndustriALL Кемаль Озкан.

«План дій IndustriALL, прийнятий Конгресом у 2021 році, обіцяє «продовжувати боротьбу за обов’язкові правові інструменти для захисту людей від порушень прав людини з боку ТНК, включаючи підтримку обов’язкового Договору ООН про бізнес і права людини, який підтримується ефективними системами правового захисту».

За матеріалами сайту industriall-union.org

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100