23 жовтня 2024
Як європейський CBAM може збільшити тягар війни для України
У 2023 році CBAM став новою реальністю – почався його перехідний етап, й імпортери повинні подавати звіти до Європейської комісії про вуглецеві викиди. У 2026 році очікується, що CBAM запрацює на повну, тому імпортерам доведеться здійснювати відповідні платежі.
Найбільше від CBAM постраждає металургійна промисловість України. В Україні 89% сталі виробляється з використанням киснево-конвертерної або мартенівської технології, що означає високу середню вуглецеємність виробництва (2,3 тонни CO2 на тонну сталі). Українська квадратна заготовка та сортовий прокат не зможуть конкурувати з продукцією, що виробляється в електродугових печах у ЄС. В результаті CBAM Україна може втратити весь експорт квадратної заготовки і сортового прокату до ЄС.
Продажі чавуну також можуть припинитися, оскільки CBAM-платежі за чавун можуть сягнути $160 за тонну в 2030 році. Це означатиме, що чавун в основному може бути замінений імпортованим гарячебрикетованим залізом, виробництво якого активно розвивається на Близькому Сході.
Негативний вплив CBAM на металургійну промисловість призведе до ще більших втрат для всієї української економіки, оскільки металургійна промисловість робить суттєвий внесок до ВВП України.
Читати повністю
14 серпня 2024
Нові випадки звільнення працівників з ініціативи роботодавця
Верховною Радою України прийнятий Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань» №3768-ІХ від 04.06.2024.
Зазначеним Законом статтю 40 КЗпП доповнено ще двома випадками звільнення працівників з ініціативи роботодавця, а саме:
13) набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім звільнення від відбування покарання з випробуванням) за вчинення злочину проти основ національної безпеки України;
14) невиконання працівником правил поведінки на підприємстві, в установі, організації в частині положень, передбачених частиною другою статті 142 цього Кодексу.
Звільнення працівника у випадку невиконання правил поведінки (п. 14) потребує погодження з первинною профспілковою організацією, про що доповнено статтю 43 КЗпП України.
Детальніше
01 липня 2024
Про однорівневу та дворівневу структури (моделі) управління акціонерним товариством
Діючий Закон України «Про акціонерні товариства», який набрав чинності з 1 січня 2023 року, спрямований на адаптацію законодавства України до законодавства ЄС у сфері корпоративного управління.
Згідно з п. 1 ст. 4 цього Закону структура управління акціонерним товариством може бути однорівневою або дворівневою.
Профактиву та спеціалістам Профспілки стане в пригоді роз’яснення з цього приводу, підготоване відділом соціально-економічної роботи апарату ПМГУ.
Читати повністю