Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

8 лютого 2024 року

Кривий Ріг: підсумки роботи і плани

08 01

Чергу денну пленуму Криворізької міської ради ПМГУ, який проходив 7 лютого в онлайн-режимі, складали кілька питань: про стан охорони праці, виробничого травматизму і профзахворювань на підприємствах ГМК Кривбасу за 2023 рік; про підсумки правозахисної роботи за 2023 рік; про проведення звітів і виборів у Міській організації Профспілки в 2024 році; про виконання фінансового бюджету за минулий рік і прийняття профбюджету на поточний; про затвердження плану основних заходів Міської організації на перше півріччя 2024 року. Про це повідомила головний фахівець з інформаційної роботи Криворізької міської організації Оксана Шахмоть.

Узявши слово, профлідер криворізьких металургів і гірників Анатолій Макаренко акцентував увагу членів Міської ради на актуальності винесених на засідання питань. З доповідями по напрямках профспілкової роботи виступили фахівці Міської організації ПМГУ: Олександр Кучер (охорона праці), Даніїл Крупа (правовий захист), Марія Загребельна (організаційні питання), Надія Сапунова (фінанси).

Головний технічний інспектор праці Олександр Кучер проінформував про нещасні випадки (та іхні причини), допущені в 2023 році на виробництві ГМК Кривбасу, про збільшення рівня професійної захворюваності на підприємствах галузі, про участь технічних інспекторів праці в 306-ти засіданнях комісій з розслідування нещасних випадків та профзахворювань. Також він розповів про те, що фахівцями Міської організації ПМГУ чимало уваги приділялося законодавчим і нормативно-правовим актам з охорони праці, документам по пільгах і компенсаціях та інших, що надходили до Міської організації ПМГУ для внесення зауважень і пропозицій.

Звітуючи про правозахисну роботу за 2023 рік, правовий інспектор праці Криворізької міської організації Даніїл Крупа проінформував, з яких питань найчастіше зверталися спілчани. Це – роз’яснення законодавчих норм, норм та правил безпеки при роботі під час воєнного стану, норм законів України стосовно мобілізації та призову, оскарження рішень ВЛК чи МСЕК, порядок звільнення з роботи та призупинення трудового договору, порушення графіку відпусток або їх ненадання, примушення до звільнення та написання заяв про відпуску без збереження заробітної плати, не перерахування членських внесків роботодавцями на рахунки первинних організацій ПМГУ. Більшість заяв і звернень, скарг членів ПМГУ вдалося вирішувати в досудовому порядку.

Юристи Криворізької міської організації також працювали над питаннями спілчан щодо законності призупинення норм колективних договорів.

Роботодавцям, які мають заборгованість перед первинними організаціями, були направлені письмові вимоги щодо негайного перерахування членських внесків задля забезпечення нормальної роботи первинок. Під тиском Міської організації ПМГУ була погашена заборгованість з членських профспілкових внесків на користь первинної організації ПМГУ ТОВ «Промспецбуд» у розмірі понад 256 тис. грн.

Під час пленуму до обговорення актуальних питань, що турбують наших спілчан, долучалися профспілкові працівники з первинок, зокрема з ПО ПМГУ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Микола Грибок (охорона праці), Світлана Панадій (правовий захист).

З усіх питань цього засідання ухвалені відповідні рішення.

Фотогалерея

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100