Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

11 серпня 2023 року

Розглянули питання, що турбують членів Профспілки

11 10

9 серпня під час президії Криворізької міської ради ПМГУ під головуванням Анатолія Макаренка розглядали кілька важливих питань.

Головний технічний інспектор праці Криворізької міської організації ПМГУ Олександр Кучер доповідав на тему «Аналіз стану охорони праці і виробничих травм на підприємствах ГМК Кривбасу за перше півріччя 2023 року».

У звітному періоді трапилося 3 нещасні випадки зі смертельними наслідками (проти 4 в 2022 році). У двох випадках причина – ураження електричним струмом, а один стався через раптове погіршення стану здоров’я працівника.

Кількість випадків професійної захворюваності в першому півріччі збільшилася на 45 і склала 176 (проти 131 в минулому році). Як повідомив головний технічний інспектор праці, зростання допущено у ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», АТ «Криворізький залізорудний комбінат», на Південному, Північному гірничо-збагачувальних комбінатах.

Одна з проблем, яка зараз непокоїть нашу Профспілку, – реформування Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, після чого виникли невідповідності в діючих нормативно-правових актах, які потребують змін або перегляду.

«Сьогодні виникли проблеми з відшкодуванням затрат на реабілітацію потерпілих на виробництві. Законом такі виплати передбачені, а механізму виплат немає, стару Постанову скасовано, а нову не прийнято. Уже є випадки, коли травмований на виробництві не отримує відшкодування під час лікування, не кажучи вже про отримання путівки в санаторій, медичну реабілітацію, придбання ліків, протезування та інше. А, як ми знаємо, в Україні не багато людей, які можуть оплатити самостійно реабілітацію. Працівники металургійних і гірничодобувних підприємств заслуговують на те, щоб мати в рамках державного соціального страхування чіткий прозорий механізм безоплатного лікування та реабілітації у разі травмування на виробництві або профзахворювання», - зазначив Олександр Кучер.

Правовий інспектор Криворізької міської організації ПМГУ Даніїл Крупа звітував про здійснення правозахисної роботи профспілковими юристами Міської організації та первинних організацій за шість місяців цього року.

Він підкреслив, що здебільшого звернення членів Профспілки з різних первинних організацій стосувалися таких питань, як трактування та застосування на практиці нових законів, норм та правил безпеки при роботі під час війни; норм законів України, що стосуються мобілізації та призову; необґрунтоване позбавлення премії та частини окладу; порядок звільнення з роботи; порушення графіку відпусток; неперерахування роботодавцями членських внесків на рахунки профспілкових первинних організацій тощо.

У звітному періоді розглядалися питання щодо законності призупинення норм колективних договорів. «Адміністрації більшості підприємств скорочують видатки та зменшують фінансування, котре передбачено колективним договором, в односторонньому порядку, або ж просто доводять інформацію до первинних організацій без їхньої прямої згоди, користуючись нормами чинного законодавства. Первинна організація АТ «Криворізький залізорудний комбінат» сприяла працівнику в поданні позову щодо неправомірного призупинення норм колективного договору адміністрацією в односторонньому порядку. При розгляді в апеляційній інстанції було прийнято рішення на користь підприємства», - розповів Даніїл Крупа.

На підприємствах Кривбасу, профспілкові первинки яких стоять на обліку в Міській організації ПМГУ, заробітна плата виплачується вчасно.

З інформацією «Аналіз результатів фінансової діяльності первинних організацій та Міської організації за перше півріччя поточного року» виступила головний бухгалтер Міської організації ПМГУ Надія Сапунова.

З усіх питань ухвалені відповідні рішення.

З нагоди особистих ювілейних дат профлідери з первинок: «Промремонти», «Юністіл» - Валерій Чевський і Анатолій Іванов були нагороджені Подяками міськради. Церемонію нагородження провів Анатолій Макаренко.

За матеріалами Криворізької міської ради ПМГУ

Фотогалерея

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100