Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

14 липня 2023 року

Захист прав працівників в Україні під час війни та при відбудові країни

14 01

Захід під такою назвою відбувся 12-13 липня у Києві. Розмова про теперішнє і майбутнє працюючих українців велася у форматі семінару з двох тематичних сесій, який проходив за підтримки Глобального союзу IndustriALL, Міжнародної організації праці та Фонду імені Фрідріха Еберта. До неї долучилися представники органів державної влади, роботодавців і профспілкової спільноти. Від Профспілки металургів і гірників України були присутні заступник голови ПМГУ Богдан Оверковський і очільник первинної організації ПМГУ МК «Азовсталь» Юрій Дорошенко.

Учасників першої – профспілкової – сесії вітали генеральний секретар Глобального союзу IndustriALL Атле Хойє, заступниця генерального секретаря IndustriALL Європа Ізабель Бертес, член Ради німецької профспілки гірників, хіміків та енергетиків IGBCE Фелікс Хетт, а також заступник генерального секретаря IndustriALL Кемаль Озкан. У межах її роботи лідери 13 українських членських організацій Глобального союзу обговорили ситуацію в галузевих профспілках, поділилися досвідом діяльності у воєнний період. Крім того, вони розглянули ще кілька актуальних тем: щодо порушення прав працівників на тимчасово та незаконно окупованих РФ територіях, щодо змін у вітчизняному трудовому законодавстві та щодо економічної перспективи і захисту прав працівників під час відбудови країни.

Окремо було наголошено, що на наступній Міжнародній експертній конференції з питань відновлення та відбудови України, яку прийматиме Німеччина 25 жовтня в Берліні, має бути забезпечена безпосередня участь українських профспілок, їх думку повинні почути.

Початку другої – тристоронньої – сесії передували вступні слова Кемаля Озкана і координаторки системи ООН Деніз Браун. Роль модератора взяв на себе національний координатор МОП Сергій Савчук. З інформацією по своїх секторах роботи до і в процесі передбачених програмою панельних дискусій виступали голова Федерації металургів України, заступник голови Ради Федерації роботодавців України Сергій Біленький, голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

Про ситуацію у конкретних галузях та на підприємствах, а також про пріоритетні напрями профспілкової роботи під час війни розповіли представники роботодавців і профспілок. Зокрема, коло основних завдань ПМГУ окреслив Богдан Оверковський.

Тему порушень прав працівників на територіях України, тимчасово та незаконно окупованих РФ, для учасників тристоронньої сесії висвітлила співробітниця Управління Верховного комісара ООН з прав людини в Україні Ноель Калхун. Про механізм ідентифікації прав людини та передання повідомлень про їхнє порушення говорив керівник відділу МОП з видобувних галузей, енергетики та виробництва Каспер Н. Едмондс. Їхні виступи доповнили дані Огляду Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, у який, зокрема, увійшли приклади злочинів окупантів на Запорізькій АЕС.

Учасники семінару поділилися своїм баченням перспектив розвитку України. Висловлюючи міркування щодо майбутнього, представники профспілок передбачувано закликали соціальних партнерів зосередитися на людях. Цей посил знайшов живий відгук і у наших закордонних колег. Так, завершуючи дводенну роботу заходу, Кемаль Озкан ще раз підкреслив важливість трудових прав для розвитку і суспільного прогресу, і побажав Україні, попри всі труднощі, зберегти потужний кадровий потенціал та посилити соціальний діалог, необхідний для її післявоєнного відновлення.

Фотогалерея

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100