7 червня 2023 року
УСПП – ПМГУ: відповідь без відповіді
Наприкінці квітня Голова Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) А.Кінах звернувся до Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з пропозицією внести деякі зміни до низки національних законодавчих актів стосовно пільгового пенсійного забезпечення за умови праці. Зокрема, УСПП пропонував скасувати право на пенсію за віком на пільгових умовах і також самі Списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає саме таке право.
Голова УСПП аргументував ці пропозиції тим, що в умовах воєнного стану, на тлі зниження завантаження виробництва значно погіршилося фінансове становище підприємств. При цьому витрати на забезпечення пільгових пенсій, за твердженням промисловців, призводять до збільшення собівартості продукції, що своєю чергою позначається на рівні конкурентоспроможності продукції українських виробників.
Як ми повідомляли, Профспілка металургів і гірників України осудила неправомірні пропозиції роботодавців та рішуче виступила проти цієї антисоціальної ініціативи. Голова ПМГУ О.Рябко у своєму зверненні до А.Кінаха запропонував йому негайно відкликати свого листа до Прем’єр-міністра і провести спільні консультації з цього питання для вироблення взаємоприйнятних рішень з метою соціальної підтримки працівників, які зайняті на роботах із шкідливими умовами праці.
Крім того, учасники IX пленуму Центральної ради ПМГУ, який відбувся 25 травня 2023 року, прийняли і направили Голові УСПП Звернення з вимогою відкликати з Кабміну ганебні пропозиції. Також з цією вимогою до А.Кінаха звернулися деякі первинки ПМГУ.
6 червня Голова ПМГУ О.Рябко отримав листа від А.Кінаха, в якому йдеться про проблеми промисловців, що посилилися під час воєнного часу, про те, що «розв’язання зазначеної проблемної ситуації має відбуватися в інклюзивному порядку, шляхом знаходження прийнятних для ycix сторін соціального діалогу рішень, удосконалення законодавства в частині пільгового пенсійного забезпечення з метою зниження тиску на фінансові можливості платників (роботодавців), повинно відбуватися без погіршення соціальної підтримки працівників, працюючих в шкідливих умовах».
Про основну профспілкову вимогу щодо відкликання з Кабміну антисоціальних пропозицій УСПП – у цьому листі, на жаль, ані слова.