Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

1 червня 2023 року

Конференція IndustriAll Europe: якщо ми будемо працювати разом для людей – ми переможемо

01 10

У Салоніках (Греція) завершується Конференція профоб'єднання IndustriAll Europe.

Вчора, вітаючи делегатів Конференції, президент IndustriAll Europe Міхаель Вассіліадіс говорив про те, що Україна своєю боротьбою змінює світ. На жаль, війна спричинила економічні проблеми та зниження рівня доходів працівників у Європі, але завдання профспілок - об’єднувати всіх на боротьбу заради кращого життя і світлого майбутнього.

Учасників Конференції привітав мер Салоніків Константинос Зервас. Він сказав, що для міста і власне для нього – це велика честь, приймати гостей з 34 країн світу.

Естер Лінч - Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок (ETUC) – у своїй промові виклала найважливіші вимоги профспілок: нові економічні правила стосовно умов та оплати праці для підвищення рівня життя трудового народу; чесне законодавство; припинення нападок на демократію. «Нападки на демократію – це нападки на трудовий народ, на профспілки. Якщо ми будемо працювати разом для людей – ми переможемо», - сказала вона.

Насичений порядок денний Конференції модерував Люк Тренгле - генеральний секретар Industriall Europe.

Впродовж дня обговорювались три основні теми, актуальні для найманих працівників у різних країнах: як має посилюватись вплив профспілок Європи для досягнення успіхів у боротьбі за гідні, стійкі робочі місця в промисловості; справедливу оплату та умови праці; європейську солідарність та мир. На кожну з цих тем прийшлося понад 20 промовців. У дебатах з другої теми взяв участь Голова ПМГУ Олександр Рябко.

«Війна завдала неймовірних збитків економіці України, зокрема нашій галузі, що сильно вдарило по трудових доходах членів Профспілки, - сказав у своєму виступі О.Рябко. - Більшість підприємств галузі працює на 15-30% своїх виробничих потужностей, тому рівень заробітних плат працівників суттєво зменшився. В умовах війни права працівників та профспілок були значно обмежені Законом «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», зокрема запроваджено нову норму щодо призупинення дії трудових договорів на період воєнного стану.

Натомість права роботодавців розширено, зокрема з питань: звільнення, запровадження неповної зайнятості, зупинення дії положень колективних договорів. Але і за таких складних умов, українським профспілкам удається захищати права своїх членів. Цим же Законом роботодавцям надано право зупиняти за власною ініціативою дію окремих положень колективних договорів. Роботодавці зрозуміли дану норму, як дозвіл одноосібно зупиняти не окремі, а будь-які положення колективного договору. Дана практика набула масового застосування. Користуючись цією нормою, роботодавці позбавляють організації Профспілки права погоджувати їх одноосібні рішення щодо умов праці та її оплати.

Ми добиваємось зміни цих несправедливих законодавчих норм на рівні Уряду та Парламенту».

Олександр Рябко висловив сподівання на солідарну підтримку профспілок України в цій боротьбі з боку IndustriAll Europe.

Внаслідок жвавих дискусій делегати напрацювали проєкт Стратегічного плану на 2023-2025 рр, який буде прийнятий 1 червня на засіданні Виконкому IndustriAll Europe.

Виступ Голови ПМГУ Олександра Рябка на Конференції профоб'єднання IndustriAll Europe (31 травня 2023 р., м.Салоніки, Греція)

Відео виступу

Фотогалерея

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100