02 червня 2025
Кадровий голод у ГМК загострюється

Підприємства галузі опинилися перед загрозою часткової зупинки через брак робочої сили.
Про дефіцит персоналу представники гірничо-металургійних компаній України вперше заговорили у 2023 році. За минулий час проблема загострилася до критичного рівня. Зусилля менеджменту поки що дають змогу згладжувати негативний ефект. Але для її вирішення потрібні заходи підтримки з боку влади.
Брак трудових ресурсів залишається головною перешкодою для бізнесу в умовах повномасштабної війни, згідно з квітневим оглядом Національного банку України. Основні причини – нестача співробітників, викликана мобілізацією, і масовий виїзд населення за кордон.
Проблема актуальна для всіх галузей економіки. А найчутливіше вона б’є по великих компаніях, свідчать підсумки лютневого опитування, проведеного Інститутом економічних досліджень і політичних консультацій.
Детальніше
23 травня 2025
Гірничодобувна галузь України: підсумки 2024-го та перспективи у 2025-му

Гірничодобувна галузь залишається одним із ключових секторів української економіки, що навіть в умовах повномасштабної війни забезпечує валютні надходження, експорт, зайнятість і капіталовкладення. За підсумками 2024 року експорт залізної руди сягнув $2,8 млрд. Водночас у 2025 році більшість гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК) скорочують або повністю зупиняють виробництво, а обсяги експорту знижуються. Причини кризи – не лише кон’юнктурні. Представники галузі дедалі частіше вказують на дії державних інституцій як на ключовий дестабілізаційний фактор.
Детальніше
07 травня 2025
Сім викликів української металургії в 2025 році та погляд у майбутнє

Гірничо-металургійний комплекс залишається ключовою частиною економіки України. У 2024 р. компанії сектору сформували 7% ВВП країни та 15% усього експорту товарів. Незважаючи на війну, металургійні компанії продовжують інвестувати — близько 20% усіх інвестицій в промисловості України надходить саме з металургії.
Однак, галузь значно постраждала через війну. Україна втратила контроль над основними металургійними заводами на окупованих територіях, зокрема в Маріуполі. За останні 11 років загальні сталеливарні потужності України скоротилися на дві третини. І сьогодні металургія продовжує боротися з серйозними викликами.
Детальніше
18 березня 2025
Індексація пенсій: що змінилося з 1 березня 2025 року?

З 1 березня 2025 року в Україні проведено індексацію пенсій відповідно до постанови Кабміну №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році».
Відповідно до частини другої ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» такі перерахунки проводяться щорічно.
Перерахунок торкнувся як пенсій за віком, так і виплат для військових, держслужбовців, чорнобильців та інших категорій. Також підвищено мінімальні пенсійні виплати для окремих груп пенсіонерів. Максимальний розмір пенсії залишився без змін. Виплата оновлених сум розпочнеться у квітні.
Детальніше
18 листопада 2024
«Промислова політика для виживання України. Долаючи наслідки 30 років деіндустріалізації»

Понад три десятиліття деіндустріалізації, недооцінки ролі держави в економіці та руйнівний вплив війни створили комплекс викликів для української промисловості.
Ключовий виклик, що постає сьогодні перед Україною – необхідність розробити ефективну промислову політику, яка стане основою для відновлення економіки, повоєнної розбудови країни та подолання багаторічного ослаблення промислового потенціалу.
Про це йдеться у дослідженні, яке підготували незалежний експерт з економічного відновлення Браян Мілаковський та директор ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Володимир Власюк.
Автори дослідження наголошують на важливості активного втручання держави у відновлення економіки, подолання ринкових провалів та забезпечення стратегічного планування розвитку галузей.
У роботі надаються рекомендації щодо можливих шляхів відновлення національної промисловості та створення умов для її стійкого розвитку, що дозволить Україні забезпечити конкурентоспроможність на міжнародній арені та зміцнити економічну незалежність.
Презентація дослідження