Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

4 травня 2023 року

Металурги і гірники були і залишаються основою профспілкового руху України

04 08

4 травня у Будинку спілок (М.Дніпро) відбувся V Пленум Дніпропетровської обласної організації ПМГУ. У роботі Пленуму взяли участь члени обласної ради, голови первинних організацій, голова Профспілки металургів і гірників України О.Рябко, його перший заступник В.Гавриленко та голова Дніпропетровського обласного об'єднання профспілок А.Яловий.

Головною темою для обговорення на Пленумі стала ситуація, що склалася на підприємствах гірничо-металургійного комплексу Дніпропетровщини в умовах воєнного стану.

Про нові виклики і проблеми, з якими зіткнулася промисловість України і, зокрема, гірничо-металургійна галузь через російське військове вторгнення, розповів у свій доповіді голова Дніпропетровської обласної організації А.Чайка. Він проаналізував загальний стан справ на підприємствах ГМК і акцентував увагу присутніх на головних питаннях, що постали перед профспілкою під час війни: утримання гідного рівню заробітної плати працюючих членів ПМГУ, контроль забезпечення для них безпечних умов праці, втрата підприємствами кваліфікованих працівників, ухвалення владою законів, які обмежують права трудящих, тощо.

А.Чайка звернув увагу на те, що введення воєнного стану та внесення змін до трудового Законодавства України негативно відбилися на нормах колективних договорів. Але ж, навіть у період війни, головним інструментом соціально-економічного захисту трудящих та членів профспілки залишається колективний договір підприємства. Він навів приклади довільного трактування законодавчих норм роботодавцями та призупинення на більшості підприємств ГМК Дніпропетровської області дії окремих норм колективних договорів до закінчення воєнного стану. «Вважаю,- сказав він, - що профспілкові організації не повинні чекати закінчення війни, а при стабілізації фінансово-економічного стану підприємства ініціювати відновлення призупинених норм колективного договору».

Також Голова Дніпропетровської обласної організації ПМГУ наголосив на важливості інформації в роботі Профспілки: «Працівники повинні знати, чим займається профспілка, які її цілі та завдання. Надання інформації та її поширення є найважливішою ланкою в інформаційному ланцюзі, головним завданням якої є своєчасне та повне донесення інформації до рядового члена профспілки».

В обговоренні доповіді взяли участь голови первинних організацій ПМГУ Ю.Гандзюк (Нижньодніпровський трубопрокатний завод), Л.Завацька («Южкокс»), Н.Голенко («Дніпрометиз»), Ж.Зейналова (Дніпровський транспортно-економічний фаховий коледж).

Вони розповіли про виробничу ситуацію на своїх підприємствах і діяльність первинних організацій у складній ситуації, поділилися досвідом роботи з переселенцями і допомоги ВСУ, подякували Обласній і Центральній радам за допомогу і підтримку у вирішенні нагальних проблем.

Голова ПМГУ О.Рябко у своєму виступі дав високу оцінку результатам роботи обласної і первинних організацій ПМГУ Дніпропетровщини в умовах воєнного стану, поінформував присутніх про роботу Центральної ради щодо вирішення найважливіших питань, що стосуються соціально-економічного захисту металургів і гірників, розповів про дії Профспілки з вирішення проблем, пов’язаних з реформуванням трудового законодавства, про активну непідтримку законопроєкту «Про накопичувальне пенсійне забезпечення» у запропонованій редакції та його прийняття в умовах воєнного стану, про протидію ініціативам роботодавців скасувати Списки №1 і №2 та ін.

«Крім профспілок ніхто не опікується людиною праці, - сказав О.Рябко,- Роботодавці нас не чують. Але, якщо ми об’єднаємося в єдиний кулак, ми зможемо все подолати!»

Голова Дніпропетровського обласного об'єднання профспілок А.Яловий подякував Дніпропетровській обласній раді ПМГУ за активну профспілкову позицію і наголосив: «Металурги і гірники були і залишаються основою профспілкового руху України. В складних умовах сьогодення ви боретеся, шукаєте шляхи вирішення життєво важливих для спілки проблем».

V Пленум Дніпропетровської обласної організації ПМГУ прийняв Звернення до Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля «Про ініціативи УСПП щодо скасування пільгової пенсії та Списків №1 і №2», в якому пропонує не допустити прийняття законодавчих ініціатив, які погіршують соціальний захист працівників, зайнятих у шкідливих і важких умовах праці.

На закінчення роботи Пленуму О.Рябко вручив Нагрудний знак ЦР ПМГУ «За активну роботу в Профспілці металургів і гірників України» головам ПО ПМГУ Т.Шашкіну («ВСПМО Титан Україна») і В.Глаголєвій (Вільногірський технікум НМетАУ) та Почесну грамоту ЦР ПМГУ Ж.Зейналовій (Дніпровський транспортно-економічний коледж).

Фотогалерея

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100