Профспілка металургів і гірників України

3 лютого 2023 року

Олександр Рябко: про залізо подбали, а про людський капітал забули

03 01

Питання дотримання трудових прав в умовах воєнного стану стало центральною темою круглого столу за участі представників профспілок і Державної служби України з питань праці, що відбувся наприкінці січня в Києві. Учасники заходу – керівники всеукраїнських профспілок, територіальних профоб’єднань, фахівці департаментів апарату ФПУ з питань охорони праці та правового захисту, профактивісти – проаналізували ситуацію з дотриманням трудових прав на вітчизняних підприємствах у різних секторах економіки і намітили подальші шляхи і форми взаємодії ФПУ з Держпраці на центральному і регіональному рівнях. Серед тих, хто охоче поділився з колегами інформацією щодо галузі та своїм баченням ключових напрямів співпраці з держслужбою, був голова ПМГУ Олександр Рябко. Наводимо його змістовний виступ.

3 лютого 2023 року

Представники Запорізької облорганізації ПМГУ систематизували знання щодо змін у законодавстві про працю

03 02

Державна служба України з питань праці, на практиці реалізуючи принцип співробітництва з профспілками, виступає організатором спільних тематичних заходів з актуальної проблематики – як на загальнодержавному рівні, так і в регіонах. Так, 1 лютого у малій залі Запорізької облради профспілок відбувся семінар-нарада з питань змін у законодавстві про працю. До участі в ньому долучилися, зокрема, представники Запорізької обласної організації ПМГУ – голова облорганізації Валерій Сєдов, головний технічній інспектор праці Ігор Скороходов, лідери та фахівці первинок, а також співробітники служб охорони праці підприємств групи Метінвест. Про це повідомив фахівець відділу організаційної, внутрішньопрофспілкової роботи і гласності облорганізації Артем Кучеренко.

Читати повністю

Фотогалерея

3 лютого 2023 року

Представники Запорізької облорганізації ПМГУ систематизували знання щодо змін у законодавстві про працю

Державна служба України з питань праці, на практиці реалізуючи принцип співробітництва з профспілками, виступає організатором спільних тематичних заходів з актуальної проблематики – як на загальнодержавному рівні, так і в регіонах. Так, 1 лютого у малій залі Запорізької облради відбувся семінар-нарада з питань змін у законодавстві про працю. До участі в ньому долучилися, зокрема, представники Запорізької обласної організації ПМГУ – голова облорганізації Валерій Сєдов, головний технічній інспектор праці Ігор Скороходов, лідери та фахівці первинок, а також співробітники служб охорони праці підприємств групи Метінвест. Про це повідомив фахівець відділу організаційної, внутрішньопрофспілкової роботи і гласності облорганізації Артем Кучеренко.

Перед присутніми виступали експерти Головного управління Держпраці у Запорізькій області. Начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Андрій Адамчук і начальник відділу нагляду у металургії, машинобудуванні та енергетиці Дмитро Вистороп проаналізували зміни, внесені до «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві». Акцентувавши увагу на новаціях, що мають особливе значення при розслідуванні випадків, пов’язаних безпосередньо з бойовими діями, вони, зокрема, відзначили спрощення форми акту, зменшення кількості членів комісії зі спеціального розслідування, дозвіл на використання під час оформлення документів електронного підпису.

Головні державні інспектори Галина Данілевська і Валентина Оселедчик висвітлили тему призупинення трудових договорів на час воєнного стану – і навели беззаперечні докази того, що відповідні рішення мають базуватися на двосторонній ініціативі адміністрації та працівника. Також вони нагадали учасникам, що зміни у колективні договори повинні вноситися згідно із Законом України «Про колективні договори і угоди».

2 лютого 2023 року

Основні соціальні показники і мінімуми на 2023 рік

02 01

На практиці здійснюючи контрольну функцію Профспілки, фахівці й активісти ПМГУ нерідко стикаються з необхідністю перевіряти вірність розрахунків тих чи інших виплат громадянам. При цьому їм доводиться спиратися на законодавчо визначені соціальні показники і мінімуми, конкретні цифри яких періодично переглядаються. Щоб полегшити цю роботу, Правова інспекція праці ПМГУ підготувала зведену інформацію щодо основних соціальних показників і мінімумів на 2023 рік.

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Профспілкові функції і окопні свічки

01 01

Підприємство «Дніпрометиз» не найбільше і не найпотужніше у вітчизняному ГМК. Але його продукція – в буквальному сенсі слова незамінна, вона потрібна всюди. Тож той факт, що зараз, під час війни і пов’язаної з нею галузевої кризи, «Дніпрометиз» продовжує функціонувати, не може не радувати. От і ми, вчергове звернувши увагу на активність на проммайданчику, зраділи. І вирішили поговорити з головою первинки ПМГУ підприємства Ніною Голенко. Вона розповідає…

Читати повністю

30 січня 2023 року

Підсумки, плани та заслужені нагороди

30 01

У січні 2023 року Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Україна» – надійний партнер профспілкової спільноти у справі підтримки та популяризації здорового способу життя, фізкультури та робітничого спорту, відзначило свій 65-й день народження. В умовах війни урочисті збори з цього приводу було вирішено провести в онлайн-форматі. До участі в них долучилося широке коло почесних гостей. Заслужені нагороди різних рівнів з нагоди дати отримав великий загін спортивно-профспілкових активістів, зокрема – п’ятеро представників ПМГУ.

Читати повністю

30 січня 2023 року

Підсумки, плани та заслужені нагороди

У січні 2023 року Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Україна» – надійний партнер профспілкової спільноти у справі підтримки та популяризації здорового способу життя, фізкультури та робітничого спорту, відзначило свій 65-й день народження. В умовах війни урочисті збори з цього приводу було вирішено провести в онлайн-форматі. До участі в них долучилося широке коло почесних гостей, зокрема: Міністр молоді та спорту України, президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт, виконавчий директор НОК Наталія Коваленко, перший заступник Голови і керівник секретаріату Комітету з питань молоді і спорту Верховної Ради України Жан Беленюк і Віра Скалозуб, віце-президент Європейської федерації корпоративного спорту Педер Бісгаард, почесний головний редактор журналу «Олімпійська арена» Галина Нечаєва, керівники управлінь фізичної культури і спорту обласних державних адміністрацій, директори підприємств, що підтримують добрі спортивні традиції, очільники провідних спортклубів, керівники і тренери дитячо-юнацьких спортивних шкіл, видатні спортсмени – вихованці ВФСТ. Профспілки представляли заступник голови ФПУ Євген Драп’ятий, керівники і спортивні лідери всеукраїнських галузевих профспілок промислової сфери та транспорту, з якими товариство співпрацює щодо виконання державних програм розвитку фізичної культури і спорту – серед них і перший заступник голови ПМГУ, голова Центрального фізкультурно-спортивного клубу «Металург» Валерій Гавриленко.

З огляду на ситуацію в країні урочистості пройшли надзвичайно стримано. Їх розпочали з хвилини мовчання, вшанувавши пам’ять всіх спортсменів, тренерів, фахівців, життя яких забрала війна. Після цього слово взяла голова ВФСТ Наталія Омельчук. Вона нагадала присутнім славну історію товариства, озвучила цифри і факти, що окреслюють гідні підсумки його багаторічної роботи, зазначивши особливу результативність спортивного руху у двох галузевих профспілках – ПМГУ та «Атомпрофспілці». Розповіла про реалізацію конкретних спортивних заходів, міжнародну інтеграцію ВФСТ, волонтерську діяльність, яку ведуть його представники у воєнний період. Поділилася завданнями, які стоятимуть на порядку денному товариства в майбутньому, та подякувала всім спортактивістам, що наразі боронять батьківщину в лавах ЗСУ, і спортсменам, які успішно захищають честь нашої держави на світовій арені, у спорті високих досягнень.

Відзначаючи великий внесок ВФСТ «Україна» у збереження здоров’я громадян, розвиток робітничого спорту та формування спортивного резерву, гості бажали товариству наполегливості, наснаги і подальших успіхів. З нагоди дати кілька десятків спортивно-профспілкових лідерів отримали різного рівня нагороди. Були з-поміж них і члени ПМГУ: перший заступник голови ПМГУ, голова ЦФСК «Металург» Валерій Гавриленко (Орден ВФСТ «Україна» «За заслуги» і Почесна грамота Міністерства молоді і спорту України), голова спортивного клубу «Металург» Запорізького металургійного комбінату «Запоріжсталь» Володимир Ямщиков (Орден ВФСТ «Україна» «За заслуги» і Нагрудний знак ФПУ «Профспілкова звитяга»), а також троє представників Нікопольського заводу феросплавів – радник генерального директора Володимир Куцін (Орден ВФСТ «Україна» «За заслуги»), голова спортивного клубу «Електрометалург» Микола Гаман (Почесна медаль «65 років ФСТ «Україна») та інструктор-методист ПНЗ «Нікопольська комплексна ДЮСШ «Електрометалург» Наталія Морозова (Нагрудний знак ФПУ «Профспілкова звитяга»).

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Спорт проти хандри і зневіри

26 01

З Юрієм Мараховським, керівником фізичного виховання Криворізького гірничо-металургійного ліцею, спортивним активістом і дієвим членом ПМГУ читачі журналу «Ваша довіра» познайомились давно: ми неодноразово писали про організовані ним спортивно-масові заходи, успіхи його вихованців. А тепер уважно слідкуємо за Юрієм Петровичем у соціальній мережі. Він регулярно публікує дописи про фізичну культуру та її значення для психічного балансу людини, закликає всіх у важкі воєнні часи не піддаватися хандрі й зневірі, замість того гартуючи тіло і дух. Його публікації справді надихають. Тож ми вирішили дізнатися трохи більше про таку непересічну людину.

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Приклади реальної допомоги – найкраща реклама Профспілки

23 01

– Коли на підприємстві діють декілька профспілок, між ними, звісно ж, існує конкуренція. Як на мене, вона корисна, адже стимулює всіх нас працювати краще, пропонуючи людям максимум, – зазначає член профкому, голова комісії з охорони праці первинки ПМГУ «КАМЕТ-СТАЛЬ» Андрій Слюсаренко. – Кожна заява про вступ до Профспілки металургів і гірників України – це комплімент нашій роботі.

У свій час такий комплімент первинці ПМГУ рідного підприємства зробив Олександр Бурков...

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Всупереч, а не завдяки

20 01

Роботу фактично всіх первинок ПМГУ в умовах війни можна охарактеризувати двома словами: «дуже складно». Але міра цієї складності в усіх різна. Вона залежить від цілої низки факторів: місцезнаходження підприємства, ситуації у виробництві та збуті, позиції роботодавців. Тож деякі профспілкові організації досить впевнено тримаються на плаву, зберігаючи майже всі свої функції, а інші – працюють, як то кажуть, «всупереч, а не завдяки». Саме такий стан справ наразі у первинці Новомосковського трубопрокатного заводу. Її голова Михайло Березюк розповідає…

Читати повністю

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100