Профспілка металургів і гірників України

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Вдосконалюватися та перемагати

30 01

Аматорська команда «Сталь-ДМЗ», яка тренується та виступає за підтримки профкому первинки ПМГУ Дніпровського металургійного заводу,здобула Малий кубок у літньому благодійному турнірі з футболу на підтримку ЗСУ.

Змагання, що тривали у серпні-вересні, стали для спортсменів справжнім «ковтком свіжого повітря», адже для багатьох з них це була перша за воєнний період можливість зіграти у класичний футбол. Усього в турнірі взяли участь 16 спортколективів. За підсумками попереднього етапу представники ДМЗ опинилися у групі, яка боролася за Малий кубок.

Слабких команд серед суперників не було – з міста та області прибули футболісти, що роками грають у найбільш значущих регіональних турнірах. Організатори і вболівальники зазначили, що й «Сталь-ДМЗ» зараз у непоганій формі: молоді гравці у кожному матчі виявляли динаміку та спортивний азарт.

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Коли йдеться про здоров’я людей

28 01

Професія розливника сталі – з тих, що вважаються суто чоловічими, брутально-романтичними та чудово виглядають на фото. Читачі журналу «Ваша довіра» не раз захоплювалися красивими знімками підкорювачів вогняної стихії на тлі розпеченої лави та ошатних димів. Але чи задумувалися про те, скільки небезпек – прямих і прихованих – несе у собі ця праця? Пов’язані з нею ризики важко переоцінити. Авжеж, максимально їх знизити покликаний спецодяг та засоби індивідуальної безпеки. Та, на жаль, не завжди вони, навіть наявні, повною мірою роблять свою справу.

Це – серйозна проблема, якою в жодному разі не можна нехтувати, адже йдеться про здоров’я людей! Саме так міркували активісти первинки ПМГУ «КАМЕТ-СТАЛЬ», коли у серпні минулого року взялися вирішувати питання забезпечення розливників конвертерного цеху підприємства якісними, ефективними захисними окулярами.

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Із бажанням змінювати життя людей на краще

26 10

Робота голови первинної організації ПМГУ – складна, відповідальна, часом виснажлива. Вона не всім до вподоби і тим більше не всім до снаги. Але є в ній певна магія: можливість змінювати життя людей на краще, вирішуючи ті проблеми, з якими не можуть впоратися інші.

Провідний інженер тендерно-договірного відділу Криворізького експертно-технічного центру Світлана Мазурик віднедавна повною мірою відчуває всі «особливості» виборної посади на собі. Ні, вона їм не дивується: до «дня Х», коли колеги обрали жінку профлідеркою, вона була членом ПМГУ протягом 15 років. Вперше познайомилася з Профспілкою під час навчання в Гірничому технікумі. Потім здобула вищу освіту в Харківському національному університеті радіоелектроніки і 12 років тому працевлаштувалася в Криворізький ЕТЦ.

Читати повністю

23 вересня 2022 року

Звітувала Запорізька обласна рада ПМГУ

23 10

На тлі руйнівної війни думки про профспілкову звітну кампанію відійшли на другий план навіть у лідерів та активістів, не то що у пересічних членів ПМГУ. Однак принцип обов’язкового звітування перед тими, хто тебе обрав, є ключовим в діяльності Профспілки металургів і гірників України. Він забезпечує відповідність дій різних ланок профспілкової структури потребам та інтересам людей праці. Тож, попри численні складнощі сьогодення, вчасне та організаційно досконале проведення звітних заходів має лишатися одним із наших пріоритетів.

Саме такими міркуваннями керувалися у запорізькому осередку ПМГУ, готуючись до Звітної конференції обласної організації Профспілки. Вона відбулася 22 вересня, за участі 95 обраних у первинках делегатів. Частина делегатів приймала участь у конференції в режимі онлайн. У такий же спосіб до обговорення питань її порядку денного долучився очільник ПМГУ Олександр Рябко.

Як і належно, з інформацією про роботу обласної ради Профспілки за період з 20 грудня 2019 року по 22 вересня 2022 року присутніх ознайомив голова територіальної організації Валерій Сєдов. В першу чергу, профлідер охарактеризував ситуацію в регіоні. Вона, на жаль, несприятлива: 60% Запорізької області окуповано, 20% знаходиться в зоні бойових дій, підприємства ГМК на підконтрольній Україні території потерпають від цілого комплексу економічних та логістичних проблем, які призводять до скорочення виробництва, і, як наслідок, до падіння рівня життя працівників. І так скрутне положення трударів погіршується діями влади щодо просування антисоціальних реформ в законодавчому полі, які також мають на меті послаблення позицій профспілкового руху.

Працюючи в таких умовах, Запорізька обласна організація ПМГУ закономірно стикнулася із цілою низкою нових викликів, але продовжила сумлінно вирішувати поставлені перед нею завдання у сферах соціально-економічного та правового захисту членів Профспілки, колективно-договірного регулювання трудових відносин, здійснення громадського контролю охорони праці, підтримки мобілізованих до лав ЗСУ, молоді, ветеранів, підвищення кваліфікації активу, інформування та інших.

Оприлюднивши конкретні дані щодо результатів роботи по кожному з наведених напрямів, Валерій Сєдов завершив свій виступ словами вдячності: профспілковому активу та первинним організаціям підприємств регіону, Центральній раді ПМГУ та обласній раді профспілок, фахівцям апарату Запорізької обласної ради – всім, хто у такий скрутний час знаходив у собі сили стояти на варті трудових прав та гарантій металургів і гірників України.

Дані щодо фінансового боку діяльності облорганізації (порушень у якій не виявлено) делегатам конференції представила голова контрольно-ревізійної комісії Тетяна Поцілуйко.

В обговоренні доповідей взяли участь голови первинок: О.Логунова (ПО ПМГУ «Запоріжвогнетрив»), І.Аскольдов (ПО ПМГУ «Дніпроспецсталь»), О.Ільїн (ПО ПМГУ «Запорізький завод феросплавів»).

У свою чергу можливістю поспілкуватися з учасниками Конференції скористався і Олександр Рябко. Він розповів про роботу Профспілки в умовах воєнного часу, про допомогу, що надається спілчанам, які через російську агресію втратили роботу і можливість нормального життя, про значну волонтерську підтримку наших воїнів з боку первинних, територіальних організацій ПМГУ та Федерації профспілок України. Також Олександр Іванович дав високу оцінку тій сутужній і ефективній роботі, яку виконує Запорізька обласна організація Профспілки в надскладних умовах сьогодення.

За підсумками всіх виступів звіт КРК було затверджено, роботу Запорізької обласної ради ПМГУ в звітному періоді – визнано задовільною. Всі ухвалені конференцією рішення знайшли відображення у відповідних постановах.

Фотогалерея

22 вересня 2022 року

Профспілковій молоді – нових здобутків і перемог

23 01

У кабінеті голови Криворізької міської організації ПМГУ Анатолія Макаренка 22 вересня було жваво. Своєю потужною енергією заповнили простір запрошені молоді профактивісти з різних навчальних закладів. Привід – вручення здобувачам освіти і студентам іменних профспілкових стипендій від Міської і Центральної рад Профспілки (за підсумками ІІ семестру 2021-2022 навчального року). Про це повідомила головний фахівець з інформаційної роботи Криворізької міської організації ПМГУ О.Шахмоть.

Ось імена перспективної молоді: Кирило Кокотов (Криворізький професійний ліцей), Владислав Самусев (Криворізький професійний гірничо-електромеханічний ліцей), Христина Печена (Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування), Артур Тарараченко (Інгулецький професійний ліцей), Денис Кім (Політехнічний фаховий коледж КНУ), Антон Ільченко (Автотранспортний фаховий коледж КНУ), Дар’я Поправка (Криворізький технічний фаховий коледж Українського державного університету науки та технологій), Ксенія Головацька (Індустріальний фаховий коледж КНУ), Ганна Білера (Інгулецький фаховий коледж КНУ), Володимир Арутюнов (Гірничо-електромеханічний фаховий коледж КНУ).

Голови студентських первинних організацій ПМГУ, що супроводжували активістів, по-праву пишалися ними. Анатолій Макаренко адресував молоді слова захоплення. Сказав, що бути лідером – відповідально і не завжди легко, це шлях сильних людей. Подякував молодим членам Профспілки за небайдужість та дієвість, побажав нових здобутків і перемог.

Фотогалерея

21 вересня 2022 року

Антикризовий штаб УСПП: ГМК потребує негайної підтримки

21 01

Сьогодні відбулося розширене засідання Антикризового штабу та правління Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), на якому, зокрема, було розглянуте питання про критичний стан справ у ГМК та необхідність дієвої підтримки галузі.

У засіданні брали участь представники Уряду, організацій роботодавців і промисловців та бізнесового середовища. Вів засідання Президент УСПП А.Кінах.

Від профспілок на засіданні були присутні Голова ФПУ Г.Осовий та Голова ПМГУ О.Рябко.

В обговоренні комплексних проблем гірничо-металургійній галузі взяли участь заступник Міністра Мінстратегпрому С.Тихонов, голова Федерації металургів України С.Біленький, директор ГМК-Центру С.Зінченко та Голова ПМГУ О.Рябко.

Виступаючі обговорили питання щодо критичного стану в галузі та необхідності підтримки ГМК та його подальшого розвитку.

За результатами обговорення питань порядку денного будуть підготовлені окремі рішення Антикризового штабу, які надішлють Прем’єр-міністру і профільним міністерствам. УСПП ініціює проведення цільового засідання КМУ по питанням, що обговорювалися на зустрічі.

Виступ Голови ПМГУ Олександра Рябка на засіданні Антикризового штабу УСПП 21.09.2022 р.

Фотогалерея

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Прозорість, чесність, живе спілкування

21 02

Відповідно до норм діючого Статуту ПМГУ кожен профлідер має з певною регулярністю звітувати членам Профспілки, які його обрали. Це правило не порушує ніхто, але ставлення до нього в усіх різне. Одні вважають такий порядок суворою необхідністю, інші ж – запорукою прозорості та чесності у профспілковій роботі й чудовою можливістю наживо поспілкуватися з людьми.

Голові та активістам первинки ПМГУ «КАМЕТ-СТАЛЬ» ближче друга позиція. Вони знають: звітувати – корисно, і роблять це щомісячно, відвідуючи робочі зібрання в структурних підрозділах підприємства. Так, нещодавно озвучили працівникам інформацію щодо діяльності профорганізації в серпні.

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Спорт допомагає долати труднощі, йти до мети і здобувати Перемогу

19 01

Так вважає Євген Пілюгін, машиніст електровозу залізничного цеху Покровського ГЗК, спортивний активіст, дієвий член ПМГУ та учасник профспілкових робітничих спартакіад всіх рівнів.

У спортивну хвилю Євген поринув у другому класі школи: саме тоді у хлопчика виникло бажання спробувати свої сили в футболі. Батьки не заперечували. Після п’ятого класу до футболу додався баскетбол. З того часу азарт, прагнення до нових перемог і щоденні тренування, котрі були у задоволення, стали звичним способом життя нашого героя.

Вступаючи до Автотранспортного технікуму Дніпропетровської гірничої академії на спеціальність «Організація, управління, автоматизація перевезень на автомобільному транспорті», юнак вже мав упевнені навички у двох ігрових видах спорту та І дорослий розряд з баскетболу. У роки студентства продовжував розвивати свій потенціал, був у складі команди-переможниці змагань з футболу серед технічних навчальних закладів міста. Зізнається, що така активність і свого роду популярність допомагали йому в навчанні.

Спортивне загартування стало Євгену в нагоді і в дорослому житті. Як не дивно, саме воно сприяло працевлаштуванню на Покровський ГЗК...

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Не лише з відповідальністю, але й з душею

16 01

У первинці ПМГУ Інтерпайп Нижньодніпровського трубопрокатного заводу є багато добрих традицій. Одна з них – ніколи не забувати про представників старшого покоління, які віддали багато років життя роботі на виробництві, а нині перебувають на заслуженому відпочинку. «А як же інакше? Це ж наші попередники і наставники!» – кажуть трубники. І, навіть у складні воєнні часи, знаходять можливості підтримувати Раду ветеранів,головна мета якої – дбати про пенсіонерів заводу.

Члени Ради, у свою чергу, завжди підходять до виконання поставленого перед ними завдання не лише з відповідальністю, але й з душею. Вони знають: матеріальна допомога – важлива, але ще важливіші увага, живе, приязне спілкування, позитивні емоції. Усвідомлюючи це, перетворити кожен візит до підопічних на маленьке свято – не складно. Саме в такому ключі пройшла вереснева зустріч з ветераном мартенівського цеху НТЗ Лідією Шибко. Тим більше, що і привід для неї був святковий: жінка відзначила красиву дату – 91-й день народження.

Читати повністю

15 вересня 2022 року

Про подальшу долю галузі та соціальний діалог

15 01

14 вересня у Києві відбулася зустріч Голови ПМГУ Олександра Рябка з Президентом Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), головою НТСЕР Анатолієм Кінахом, передумовою якої стало Звернення Пленуму ЦР ПМГУ до органів влади щодо ситуації в гірничо-металургійній галузі України.

А.Кінах та О.Рябко обговорили ряд  питань, зокрема:

1. Збереження та у подальшому розвиток потенціалу галузі, враховуючи зростаючі потреби у металопродукції для підприємств оборонної промисловості, а також на відновлення  житла, інфраструктури, інших об’єктів, зруйнованих рф внаслідок повномасштабного вторгнення в Україну.

2. Сприяння соціальному діалогу на національному рівні між профспілками, роботодавцями та владою на належному рівні. Вони зазначили, що діалог було розпочато, але багато ініціатив та пропозицій залишились поза увагою посадовців, хоча вже давно назріла нагальна потреба у вирішенні болючих питань роботи в умовах війни.

3. Законодавчі ініціативи органів влади та депутатів Верховної Ради України. 

У продовження цієї розмови стало запрошення Олександра Рябка до участі в засіданні Антикризового штабу УСПП, яке відбудеться у Києві 21 вересня. До напрацювання антикризових рішень щодо збереження і розвитку базових промислових галузей долучаться представники Уряду, НБУ, Верховної Ради, роботодавців. Анатолій Кінах зазначив, що багато проблем в умовах воєнного стану викликають ускладнена транспортна логістика, значне подорожчання енергоресурсів, брак обігових коштів та інше.

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100