
#ПрофспілкаЦеМи
Життя кожної людини – це шлях. Для когось він рівний і спокійний, для когось – повен випробувань та несподіванок. Але є особливі люди – ті, чия дорога завжди пролягає через відповідальність, працю та турботу про інших. Саме такою людиною можна назвати Олега Дувінга – нового голову первинної організації ПМГУ «Дніпроспецсталь».
У листопаді 2024 року колектив висловив йому високу довіру – обрав головою профорганізації одного з найстаріших і найавторитетніших заводів Запоріжжя.
21 квітня 2025 року
Фахівці Криворізької міської організації Профспілки відвідали ПО ПМГУ ТОВ «Юністіл»
Наприкінці минулого тижня фахівці Криворізької міської організації Профспілки Ірина Бухало, Даніїл Крупа та Оксана Шахмоть побували з робочим візитом у первинній організації ПМГУ ТОВ «Юністіл».
Профлідер підприємства Анатолій Іванов (до слова, захисник України, який у 2023 році був звільнений з лав ЗСУ за віком) зазначив, що ця зустріч для нього дуже важлива. Він працює старшим оператором поста керування агрегатами безперервного травлення, знежирення, лудіння, оцинкування, лакування та відпалювання. Профспілковою роботою займається на громадських засадах. У нього як у голови первинної організації та у членів профкому постійно виникає чимало запитань, тож приїзд профспілкових працівників став чудовою нагодою обговорити їх у неформальній атмосфері.
Як розповіла Оксана Шахмоть, у фокусі уваги фахівців Міської організації були теми діловодства, дії колективного договору, інформаційного напряму тощо. Крім того, вони поспілкувалися з керівником ТОВ «Юністіл» Сергієм Мацком, а також профактивістом Олександром Малінічевим, який працює на підприємстві апаратником хімводоочищення.
21 квітня 2025 року
З усіх секторів вітчизняної економіки ГМК зазнав найбільших втрат від війни. Частину виробничих потужностей втрачено. Деякі підприємства, потерпаючи від економічних та логістичних труднощів, вимушено зупинили свою роботу. Але є й ті, що всіма зусиллями спромагаються триматися на плаву: виробляти та реалізовувати продукцію, зберігати робочі місця, сплачувати податки та збори до бюджету, підтримувати ЗСУ і регіони присутності.
Здавалося б, така стійкість має отримувати високу оцінку та максимальну підтримку з боку держави. Але на практиці, на жаль, виходить інакше. Вже не вперше причиною виникнення серйозних проблем у працюючих підприємств ГМК стають фіскальні обмеження. В березні з ними зіткнулися гірничорудна компанія Ferrexpo. Припинення автоматичного відшкодування ПДВ її підприємствам – Полтавському, Єристівському та Біланівському ГЗК – вже призвело до низки негативних економічних та соціальних наслідків, і ситуація продовжує загострюватися. А ці підприємства є одними з найбільших промислових виробників в Україні та входять до трійки лідерів серед експортерів гірничо-металургійної продукції.
Голова первинної організації ПМГУ, що діє на Полтавському ГЗК, Дмитро Вінівітін коментує ситуацію.
Читати повністю
18 квітня 2025 року
Розширене засідання Постійної комісії ЦР ПМГУ із соціально-економічної роботи
Соціально-економічна робота, без сумніву, є одним з найскладніших напрямів діяльності нашої Профспілки. Вирішення передбачених нею завдань потребує обізнаності та ерудованості, аналітичного мислення, здатності працювати в команді, а також ґрунтовних знань у цілому переліку сфер – від фінансів до психології. При цьому її результати дуже важливі: вони напряму впливають на рівень заробітних плат працівників та наповнення колективних договорів підприємств.
Тому Постійна комісія ЦР ПМГУ із соціально-економічної роботи (очільник – перший заступник голови ПО ПМГУ «Запоріжсталь» Володимир Максак) вбачає за необхідне не лише виконувати свої функції відповідно до програмних документів Профспілки, але й гуртувати навколо себе всіх тих, хто безпосередньо опікується вирішенням належних до її компетенцій питань.
Саме з такою метою чергове засідання комісії, що відбулося 17 квітня, проходило у розширеному форматі. До участі в ньому запросили голів територіальних і первинних організацій ПМГУ, також долучилися члени «суміжної» Постійної комісії ЦР з правової роботи.
Серед обговорюваних тем були:
- активізація колективно-договірної роботи в умовах воєнного стану та після його припинення чи скасування (доповідали заступник голови ПМГУ Богдан Оверковський та начальник відділу соціально-економічної роботи апарату Профспілки Валентина Броннікова)
- працевлаштування та мотивація до членства в Профспілці на підприємствах ГМК України чоловіків в умовах мобілізації, особливо віком 40-50 років (перший заступник голови ПМГУ Валерій Гавриленко, голова ПО ПМГУ Північного ГЗК Наталія Шамрицька)
- компенсація роботодавцю витрат, пов’язаних з профспілковим навчанням (головний бухгалтер ПМГУ Євгенія Кондратьєва)
Крім того, учасники засідання опрацювали проєкт пріоритетних завдань Профспілки на 2025-2030 роки для прийняття їх на VIII З’їзді ПМГУ, який відбудеться наприкінці травня.
18 квітня 2025 року
ІнГЗК: про перевірку, яка не відбулася
Відгукнувшись на прохання про допомогу працівників Інгулецького ГЗК, Криворізька міська організація ПМГУ зробила низку кроків, спрямованих на вирішення надскладної ситуації на підприємстві, і тепер ретельно відстежує всі процеси, які відбуваються.
Так, вчора на її офіційній сторінці у Facebook з’явилася інформація, де зазначається, що, відповідно до Звернення активістів підприємства та голови Криворізької міської організації ПМГУ Володимира Чернявського до Державної служби України з питань праці, з 19 березня 2025 року у ПРАТ «ІНГЗК» мала б розпочатись позапланова перевірка на законність дій адміністрації. Конкретніше – щодо додержання вимог законодавства з питань оплати праці в частині нарахування та виплати заробітної плати на умовах, визначених трудовим договором. Спілчани чекали на її результати.
Однак 16 квітня до Міської організації ПМГУ надійшов лист від т.в.о начальника Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці Сергія Бланка. У ньому членів Профспілки поінформували про те, що фахівцями служби було «здійснено спробу проведення з 19.03.2025 по 01.04.2025 позапланового заходу щодо державного нагляду у формі перевірки у ПРАТ «ІнГЗК». Але Держпраці до проведення перевірки не допустили.
Матеріали про це направлені до правоохоронних органів з метою вирішення питання щодо здійснення відповідних заходів.
«Працівники мають право на звернення до суду для вирішення трудових спорів незалежно від характеру виконуваної роботи або займаної посади, – зазначив голова Криворізької міської організації ПМГУ В.Чернявський. – Зараз ми з активістами ІнГЗК готуємо позови до суду на роботодавця з приводу його незаконних дій. Разом з працівниками продовжуємо відстоювати справедливість. Боротьба продовжується. У законний спосіб».
17 квітня 2025 року
На «ДНІПРОМЕТИЗ ТАС» підбили підсумки виконання колективного договору
Конференція трудового колективу заводу «ДНІПРОМЕТИЗ ТАС» підбила підсумки виконання колдоговору за 2024 рік. Із доповідями з теми виступили представники соціальних партнерів – генеральний директор підприємства Олександр Якушев та голова первинної організації ПМГУ Ніна Голенко.
З озвученої ними інформації присутні дізналися, що, попри всі складнощі воєнного часу, «ДНІПРОМЕТИЗ ТАС» впевнено тримає лідерство на вітчизняному ринку металевих виробів, виконує виробничі та комерційні плани, освоює нові ринки та модернізує виробництво, дотримується високих стандартів якості та охорони праці.
Сходячись у думці, що головною запорукою успіху є кваліфіковані та мотивовані кадри, адміністрація та ПО ПМГУ підприємства докладають всіх зусиль для виконання колективного договору, який закріплює широке коло соціальних гарантій для працівників.
Зокрема, цей документ містить норми щодо надання матеріальної допомоги, додаткових оплачуваних відпусток, виплат та подарунків до дат і подій, забезпечення дотацій на харчування та проїзд до місця роботи, організації літнього відпочинку для дітей і дорослих тощо. У воєнний час пріоритетом соціальних партнерів також стала допомога військовим і родинам захисників з числа співробітників.
За висновком конференції колдоговір «ДНІПРОМЕТИЗ ТАС» у 2024 році виконувався. Як зазначила Ніна Голенко: «Як би не було важко, ми не призупинили жодну його норму (не здійснювалися тільки перерахування на культмасову роботу, відповідно до Закону №2136). Більше того, обсяг деяких гарантій наразі збільшено. Приміром, віднедавна комплексні обіди для працівників є повністю безкоштовними, їх вартість покривається за рахунок коштів підприємства. «ДНІПРОМЕТИЗ ТАС» має добрі соціальні традиції, я дуже рада, що вони зберігаються і розвиваються».
17 квітня 2025 року
Хороші новини і корисні навички
Голова ПО ПМГУ «Запоріжсталь» Леонід Анісімов провів робочу нараду з очільниками цехових комітетів структурних підрозділів підприємства. Як розповів провідний спеціаліст з інформаційної роботи профкому Гліб Гончаров, на зустрічі була офіційно повідомлена приємна для працівників новина: про те, що 1 квітня 2025 року на «Запоріжсталі», як і на всіх підприємствах Групи Метінвест, підвищено оклади. Зростання становить до 20% залежно від категорії, на найбільше – можуть розраховувати представники гостродефіцитних кваліфікованих професій. Коментуючи таке рішення, профлідер зазначив, що воно ухвалене з урахуванням ситуації на ринку праці, середнього рівня зарплат, інфляції та дефіциту кадрів.
Другу частину наради присвятили отриманню важливих у воєнний час навичок надання першої домедичної допомоги. Профспілковий актив пройшов практичний навчально-методичний інструктаж та закріпив знання тренінгом з виявлення та зупинки кровотеч, користування турнікетами та застосування інших базових заходів екстреного порятунку життя.
17 квітня 2025 року
Подяка всім, хто не стоїть осторонь
З нагоди міжнародного Дня подяки волонтерам, який світ відзначатиме 20 квітня, у ВСП «Інгулецький фаховий коледж КНУ» відбувся урочистий захід.
Директорка коледжу Алла Шолох та голова первинної організації ПМГУ Оксана Татарінова вручили подяки та подарунки членам колективу, які беруть активну участь у волонтерській діяльності: виготовляють та збирають теплі речі, печуть смаколики, плетуть захисні сітки тощо.
Як повідомила головний фахівець з інформаційної роботи Криворізької міської організації Оксана Шахмоть, нагороджено працівників коледжу: Олену Буднік, Лілію Михайлову, Ірину Козоброд, Марію Костогриз, Валентину Сухову, Світлану Манілову, Тетяну Мельник, Світлану Дяченко та Олену Чернявську.
Також вона зазначила, що адміністрація, викладачі і працівники Інгулецького фахового коледжу постійно займаються волонтерською діяльністю, перераховують донати для ЗСУ, допомагають збирати речі для сімей постраждалих від російської агресії. Керівники коледжу і первинної організації ПМГУ висловили щиру вдячність всім, хто не стоїть осторонь спільної біди.
16 квітня 2025 року
Засідання Криворізької міської ради ПМГУ
16 квітня відбулося засідання Криворізької міської ради ПМГУ під головуванням Володимира Чернявського. Про це розповіла головний фахівець з інформаційної роботи Міської організації Оксана Шахмоть.
В межах заходу розглядалися кілька питань черги денної. Одне з них – про обрання додаткового кандидата в члени Центральної ради ПМГУ від Криворізької територіальної організації (ним став профлідер криворізького філіалу ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод» Дмитро Польовий).
Голова Криворізької міської організації В.Чернявський надав інформацію про те, що 29 травня в Дніпрі відбудеться знакова подія для нашої Профспілки – VІІІ З’їзд ПМГУ. Як відомо, З’їзд визначає пріоритетні напрями діяльності Профспілки на новий 5-річний період, а також обирає її керівний склад. Криворізька міська рада на посаду голови ПМГУ висунула кандидатуру Богдана Оверковського, заступника голови Профспілки. За це одноголосно проголосували всі присутні члени Міської ради.
«Криворіжці знають Богдана Миколайовича як діяльного і досвідченого профспілкового працівника, який користується повагою та авторитетом, неодноразово допомагав первинним організаціям у вирішенні проблемних питань. Він і в подальшому зможе на рівних від ПМГУ вести переговори з роботодавцями щодо захисту прав та інтересів працівників», – так висловилися про Богдана Оверковського криворізькі профлідери.
У цей день також відбулася нарада з головами, бухгалтерами і казначеями первинних організацій, присвячена поточним питанням.
Було місце і врочистостям. Керівник Міської організації під оплески присутніх вручив Подяку та квіти з нагоди дня народження профлідерці Криворізького професійного гірничо-металургійного ліцею Наталії Бухманській.
Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Держслужби з питань праці провели презентацію з теми «Роль профспілкових організацій у впровадженні психосоціальної підтримки на робочих місцях».
16 квітня 2025 року
Уважність, точність, відповідальність
Ці три якості повною мірою характеризують фінансових фахівців Профспілки металургів і гірників України. Та, як кажуть вони самі, «в усьому важливі планування і контроль». Здійснювати їх покликані Постійна комісія ЦР ПМГУ з фінансової роботи (голова – очільниця ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Наталя Маринюк) та Контрольно-ревізійна комісія Профспілки (голова – заступник голови ПО ПМГУ Покровського ГЗК Юрій Чепінський).
На виконання своїх функцій 15 квітня 2025 дві комісії провели спільне засідання. Захід відбувся у змішаному форматі з центральною студією в Дніпрі, його модератором виступила головний бухгалтер ПМГУ Євгенія Кондратьєва. Питання, які обговорювалися, здебільшого стосувалися підсумків фінансової роботи за 5-річний період, адже попереду – VIII З’їзд ПМГУ.
Зокрема, учасники засідання розглянули інформацію про виконання зведеного бюджету Профспілки та про перевірки, проведені КРК, за 2020-2024 роки. Також вони обмінялися думками щодо нововведень в сфері фінансів та бухобліку, впроваджених у звітному періоді, нового бланку фінансової звітності про виконання бюджету профорганізацій та ухвалили план роботи комісій на 2025-2029 роки.
На завершення заходу Євгенія Кондратьєва подякувала членам комісій за фаховість та відповідальність, підкресливши: «Дуже важливо, що протягом п’яти таких тяжких для України, суспільства та ПМГУ років ми не опустили руки, а разом готували та впроваджували оновлення фінансової політики, робили все можливе для зміцнення нашої Профспілки».