Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

21 лютого 2024 року

Питання охорони праці на контролі Запорізької організації ПМГУ

21 02

20 лютого поточного року відбулося засідання Президії Запорізької обласної ради ПМГУ. Основне питання порядку денного – «Стан виробничого травматизму та результати профілактичної роботи з охорони праці за 2023 рік та заходи щодо посилення громадського контролю у 2024 році».

У своєму виступі головний технічний інспектор праці І.Скороходов поінформував присутніх про основні показники виробничого травматизму та профзахворюваності на підприємствах ГМК Запорізької області.

Головний технічний інспектор праці ПМГУ В.Білик виступив з інформацією про стан виробничого травматизму та профзахворюваності в галузі та проблемні питання, у тому числі про дії ПМГУ щодо повернення травмованим на виробництві страхових виплат на медичну допомогу. Начальник відділу лінійного контролю охорони праці ПАТ «Запоріжсталь» А.Кузьмук доповів про розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком з електромонтером з ремонту та обслуговуванню електрообладнання підприємства Тимоховим Романом Валерійовичем, 19.11.1975 р.н., який стався 25 червня 2023 р., та виконання заходів з метою недопущення подібних травм.

У прийнятій постанові намічені заходи щодо посилення громадського контролю за дотриманням законодавства про охорону праці у 2024 році. Також на Президії були розглянуті фінансові та організаційні питання.

За матеріалами сайту zp-ok-pmgu.com

21 лютого 2024 року

Звіти та вибори у студентській первинці

21 03

20 лютого звітно-виборча конференція відбулася в первинці студентів Профспілки металургів і гірників України ВСП «Гірничо-електромеханічний коледж КНУ». Первинна організація тут об’єднує понад 900 молодих спілчан.

Конференція проходила в бомбосховищі коледжу.

Відзвітували за попередній період роботи. Обрали керівний склад первинки на наступні 5 років. Делегати (214 осіб) головою профкому знову побажали бачити ініціативну Любов Зайченко, завідуючу відділенням. Любов Григорівна користується заслуженим авторитетом у Профспілці, понад 40 років обирається профлідером студентів рідного коледжу. Любить молодь, уважна до потреб здобувачів освіти.

За активну роботу у звітному періоді грамотами заохочено 42 профактивісти.

У профком обрали 14 осіб. Заступником голови - третьокурсника Ігоря Селіванова. Скарбником - Любов Коломієць.

За матеріалами сторінки у Facebook Криворізької міської організації ПМГУ

19 лютого 2024 року

Північний ГЗК: Колективний договір виконується

19 1

Пройшло спільне засідання генерального директора та профспілкових комітетів по підведенню підсумків виконання Колективного договору ПРАТ «ПІВНГЗК» у другому півріччі 2023 року .

Заходу передували спільні засідання в структурних підрозділах та СПО первинних організацій.

Сторони соціального діалогу проаналізували та перевірили виконання всіх 8-ми розділів Колективного договору з урахуванням призупинених, відновлених норм, а також зауважень та пропозицій структурних підрозділів.

Сьогодні на засіданні затвердили Акт перевірки - Колективний договір виконується.

За матеріалами https://www.facebook.com/profkomsevgok

16 лютого 2024 року

Працівників ДМЗ очікує підвищення зарплати: соціальні партнери домовляються

16 01

Ще в жовтні минулого року первинка ПМГУ ПрАТ «Дніпровський металургійний завод» від імені працівників підприємства вийшла до роботодавця з вимогою підвищити заробітну плату працівникам заводу не менше ніж на 30% шляхом збільшення фонду оплати праці та згідно диференціації в оплаті праці між працівниками підрозділів підприємства.

Після тривалих колективних переговорів та пошуку компромісного рішення сторони соціального діалогу не змогли дійти згоди, незважаючи на численні профспілкові пропозиції.

У зв'язку з цим профком ПО ПМГУ ПрАТ «ДМЗ» вдався до колективного трудового спору з роботодавцем.

15 лютого у Дніпрі в приміщенні відділення Національної служби посередництва і примирення (НСПП) відбулось перше засідання примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками ПрАТ «Дніпровський металургійний завод», інтереси яких представляє профком первинної організації ПМГУ (голова Сергій Крамарчук), та самим підприємством.

16 лютого 2024 року

На порядку денному – безпека праці

16 02

В умовах воєнного стану питання охорони праці на підприємствах ГМК не втрачають своєї актуальності та залишаються в числі пріоритетних напрямів роботи ПМГУ. Враховуючи певні особливості організації роботи в цій сфері у воєнні часи, представники Профспілки разом з фахівцями Державної служби України з питань праці на спільних заходах обговорюють нагальні проблеми, напрацьовують шляхи ефективної взаємодії в питаннях безпеки праці.

15 лютого в онлайн-режимі відбувся круглий стіл, участь в якому взяли представники Держпраці у Донецькій області Сергій Гошко, Пенсійного фонду Ірина Аннекова, очільник Донецької обласної організації ПМГУ Євген Сівко, провідний технічний інспектор ПМГУ Анатолій Тертишний та голови первинок ПМГУ на підприємствах Донецького регіону.

Учасники круглого столу розглянули особливості процедури розслідування нещасних випадків під час воєнного стану в Україні, проаналізували обставини та причини настання нещасних випадків на виробництві у металургійній галузі, опрацювали питання недопущення порушень строків проведення розслідування нещасного випадку.

15 лютого 2024 року

Вітали кращий профспортактив Кривбасу

15 01

15 лютого на базі спортивно-оздоровчого клубу «Форест» пройшли врочисті збори з підбиття підсумків профспілкових спортивних змагань, організованих у 2023 році Криворізькою міською організацією ПМГУ (очільник Анатолій Макаренко) і Міською радою ФСТ «Україна» (голова Тетяна Кириченко). Про це повідомила головний фахівець з інформаційної роботи Криворізької міської організації Оксана Шахмоть.

У своєму вступному слові Тетяна Кириченко наголосила, що в умовах воєнного стану дуже складно було проводити традиційні спартакіади. Замість спартакіад організували турніри. Подякувала за підтримку спортивного руху в Кривбасі Профспілці металургів і гірників України, за ентузіазм - учасникам робітничого спорту, за спортивні традиції - профлідерам і ветеранам спортивного руху.

8 лютого 2024 року

Кривий Ріг: підсумки роботи і плани

08 01

Чергу денну пленуму Криворізької міської ради ПМГУ, який проходив 7 лютого в онлайн-режимі, складали кілька питань: про стан охорони праці, виробничого травматизму і профзахворювань на підприємствах ГМК Кривбасу за 2023 рік; про підсумки правозахисної роботи за 2023 рік; про проведення звітів і виборів у Міській організації Профспілки в 2024 році; про виконання фінансового бюджету за минулий рік і прийняття профбюджету на поточний; про затвердження плану основних заходів Міської організації на перше півріччя 2024 року. Про це повідомила головний фахівець з інформаційної роботи Криворізької міської організації Оксана Шахмоть.

Узявши слово, профлідер криворізьких металургів і гірників Анатолій Макаренко акцентував увагу членів Міської ради на актуальності винесених на засідання питань. З доповідями по напрямках профспілкової роботи виступили фахівці Міської організації ПМГУ: Олександр Кучер (охорона праці), Даніїл Крупа (правовий захист), Марія Загребельна (організаційні питання), Надія Сапунова (фінанси).

7 лютого 2024 року

Робоча зустріч з нагальних питань

07 01

Відбулась робоча зустріч Голови Національної служби посередництва і примирення Дмитра Кухнюка з Головою Профспілки металургів і гірників України Олександром Рябком, заступником Голови Профспілки Богданом Оверковським та заступником Голови ФПУ Олександром Шубіним.

На зустрічі обговорили стан соціально-трудових відносин в гірничо-металургійному комплексі України, зокрема рівень заробітної плати та виконання колективних договорів на підприємствах ГМК.

Представники Профспілки поінформували Голову НСПП Дмитра Кухнюка про ситуацію з колективними переговорами у ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та ПрАТ «Дніпровський металургійний завод», на інших підприємствах галузі, а також можливі шляхи врегулювання розбіжностей сторін колективних переговорів.

Олександр Рябко зазначив, що ПМГУ завжди була відданою принципам соціального діалогу та цивілізованим способам врегулювання конфліктних ситуацій шляхом процедур, визначених Законом України «Про колективні трудові спори (конфлікти)», в першу чергу шляхом проведення примирних процедур за сприяння Національної служби посередництва і примирення.

Практика доводить, що саме такий шлях дає можливості сторонам КТС віднайти взаємоприйнятні рішення щодо врегулювання конфліктних ситуацій і зберегти соціальний мир в трудових колективах. Злагода і порозуміння є надзвичайно актуальними, особливо в умовах війни.

Учасники зустрічі також обговорили питання реформування законодавства про колективні трудові спори та про соціальний діалог в Україні.

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Капітан команди

06 01

Олена Кучер з юних років полюбляє біг, регулярно тренується, має у цій сфері низку вагомих досягнень. Вона каже, що спорт – невід’ємна частина її життя, основа здоров’я та активності. При цьому заняття фізичною культурою жінка розглядає у значно ширшому контексті, ніж просто гонитву за результатом. На її думку, спорт – в першу чергу про спілкування з людьми та командний дух. І це багато в чому ріднить його з профспілковою роботою…

Читати повністю

5 лютого 2024 року

Несоціальне страхування

05 01

Під такою назвою у журналі «Охорона праці» (№1/2024) опублікована стаття Олександра Рябка, в якій Голова ПМГУ вкотре підіймає гостру проблему звуження прав працівників, постраждалих внаслідок нещасного випадку на виробництві, на відшкодування отриманої ними шкоди у повному обсязі.

Причина такої ситуації, йдеться в статті, у поспішності влади в прийнятті Закону №2620-ІХ від 21.09.2022, яким внесено зміни до ЗУ «Про загально-обов'язкове соціальне страхування», а функції Фонду соцстраху передано Пенсійному фонду України.

До набуття чинності цим Законом, тобто до 1 січня 2023 року, діяв чіткий і зрозумілий механізм оплати лікування потерпілих на виробництві і компенсації відповідних витрат, понесених ними. Працівники знали, що в разі настання нещасного випадку на виробництві Фонд здійснить страхові виплати на лікування і реабілітацію потерпілого для відновлення його працездатності та профінансує всі витрати на лікування.

Але Закон № 2620-ІХ зруйнував цей механізм.

«Сьогодні, констатує О.Рябко, - немає способів розв'язання питання компенсації потерпілим на виробництві витрат на лікування. Чиновники самоусунулись, залишивши людину наодинці з її проблемами».

Але ПМГУ наполягає на тому, що гарантії лікування постраждалим на виробництві мають бути відновлені та продовжує боротьбу за права потерпілих.

«Несоціальне страхування», журнал «Охорона праці», №1/2024

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100