Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Профспілка своїх не кидає

28 01

У профкомі ПМГУ КАМЕТ-СТАЛЬ звикли критично ставиться до власної діяльності та прискіпливо аналізувати її результати. Тому тут зазвичай помічають тенденції. Наприклад, відзначають прямий зв’язок між ефективністю профспілкової роботи і свідомістю профчленства. Насправді так це і працює. Вступивши до лав ПМГУ за власним обдуманим рішенням, а не просто «щоб бути як всі», людина більше довіряє Профспілці й активніше бере участь в її житті.

Валентина Губа, оператор пульту управління вапняно-випалювального цеху, приєдналася до первинки ПМГУ КАМЕТ-СТАЛЬ досить нещодавно…

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Під час війни кожен українець має більше віддавати, аніж отримувати

27 01

Ольга Руденко, представниця первинки ПМГУ ПАТ «Електромашпромсервіс» (місто Кривий Ріг), починаючи з минулого літа регулярно відвідує станцію переливання крові. Каже, що донувала вже шість разів, і хотіла б робити це частіше, адже потреба в донорській крові сьогодні дуже велика. Але є певні правила. З них і розпочинає свою розповідь:

– Потенційно донором може бути будь-яка людина, якій виповнилося 18 років і яка не має хронічних захворювань, веде здоровий спосіб життя, слідкує за своїм харчуванням. Але і за таких передумов кожні 2 місяці робиться перерва на відновлення організму. Радує, що охочих допомогти пораненим бійцям і постраждалим від російської агресії співвітчизникам досить багато…

Читати повністю

27 вересня 2023 року

Лави ПМГУ поповнила студентська молодь

27 02

Наприкінці минулого тижня ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримала чимале поповнення. До лав первинки приєдналися студенти-першокурсники, які цього року вступили на навчання до технологічного інституту Державного університету економіки і технологій (ДУЕТ).

Це сталося під час зустрічі в університеті, на яку запросили першокурсників, щоб вони могли в безпечному місці, а саме: добре обладнаному університетському укритті, нарешті «наживо» познайомитися та поспілкуватися зі своїми викладачами та один з одним, враховуючи що навчання у виші з першого вересня для них розпочалось у дистанційному форматі.

Першокурсників тепло привітали ректор університету Андрій Шайкан, директор технологічного інституту Дмитро Пополов та його заступниця і голова профкому ПМГУ ДУЕТ Наталія Сусло.

Потім відбулося жваве живе спілкування студентів з представниками інститутських кафедр та викладачами, багатьох з яких вони раніше бачили тільки у режимі «онлайн» за допомогою сучасних засобів комунікацій.

Наталія Сусло розповіла першокурсникам про переваги, які вони матимуть, якщо приєднаються до однієї з найбільших та найвпливовіших Профспілок України – ПМГУ, і, зокрема, поповнять багаточисельний колектив спілчан на такому знаному далеко за межами нашої країни підприємстві, як «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Детальніше

За матеріалами сайту amkrprof.org.ua

26 вересня 2023 року

Проблеми воєнного стану – в центрі уваги Профспілки

26 01

В Києві розпочав роботу семінар-нарада, організований Центральною радою Профспілки металургів і гірників України. В роботі заходу беруть участь Голова ПМГУ Олександр Рябко, його перший заступник Валерій Гавриленко, заступник Богдан Оверковський, фахівці ЦР ПМГУ, представники територіальних і первинних організацій Профспілки.

На порядку денному розгляд найактуальнішого питання сьогодення стосовно дій Профспілки та її організацій щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів членів ПМГУ в умовах обмежень воєнного стану.

До учасників семінару зі вступним словом звернувся О.Рябко. З основної теми зустрічі доповідає Б.Оверковський.

Робота семінара-наради триватиме три дні.

Фотогалерея

25 вересня 2023 року

Цікаве дозвілля - для родин захисників

25 01

З великою вдячністю та повагою до захисників України первинка ПМГУ Північного ГЗК уже вдруге організувала захід для родин мобілізованих спілчан. Про це повідомила головний фахівець з інформаційної роботи Криворізької міської організації ПМГУ Оксана Шахмоть.

«Хай мама відпочине» - не тільки влучна, а й тепла назва сімейного дозвілля, організованого Профспілкою для учасників.

За словами голови первинної організації ПМГУ Північного ГЗК Наталії Шамрицької, родинне свято для дітей та дружин військовослужбовців, до якого профактив ретельно готувався, удалося! Дружнє спілкування та насичена творча програма і малечі, і дорослим запам’ятаються надовго.

Фотогалерея

22 вересня 2023 року

Спортивні перемоги - 90-річчю рідного підприємства

22 01

Цього тижня відоме вітчизняне підприємство ПрАТ «Укрграфіт» відзначило своє 90-річчя. До цього святкового дня адміністрація і первинна організація ПМГУ вирішили організувати спортивно-оздоровчий захід для працівників, щоб не лише підтримати і популяризувати здоровий спосіб життя, а й приємно і дружно провести час разом.

У завзятих змаганнях взяли участь 32 учасники, які об’єдналися в чотири дужих команди. Міряння силами і спритністю були захопливими, чесними та безкомпромісними. Учасникам приємно було перемкнутись на події насичені позитивом, енергією та здоровим духом.

Не залишилися поза увагою і вболівальники. Глядачі встигали не лише активно підтримувати учасників, а й приймали участь у різноманітних конкурсах. Догадливі і дотепні, хоробрі і сміливі – всі бажаючи здобули нагороди.

«Ми ще раз переконалися, що ми сильні, спритні, кмітливі і швидкі. Наше прагнення до перемоги не має меж, - кажуть спортсмени підприємства.

Реалії сьогодення, хвилювання за наших людей і рідну країну забирає у всіх нас найцінніший людський скарб – здоров’я. Наше спортивне святкування ювілею підприємства нехай і невеликий, але супротив хворобам і переживанням. Це був струмочок позитиву і оптимізму. Ми були у різних командах і боролись відчайдушно і щиро, не на секунду не перестаючи бути єдиним дружним колективом УКРГРАФІТ.

Дякуємо профспілковому комітету та адміністрації за організацію, і всім нам за неперевершену атмосферу! Вітаємо переможців і призерів!».

За матеріалами сайту zp-ok-pmgu.com

Фотогалерея

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Ми – сильні, нас не залякати

21 01

Воєнний час перевіряє на міцність кожного українця. Витримати його випробування – означає, попри всі негаразди, знайти в собі силу робити те, що повинен. Тендітна жінка – Тетяна Поцелуйко, головний бухгалтер первинки ПМГУ заводу «Дніпроспецсталь», цей тест, без сумніву, пройшла. З першого дня повномасштабної війни і по сьогодні вона залишається у рідному Запоріжжі й продовжує день у день, під сигнали повітряних тривог а іноді й під звуки вибухів, нести свою трудову варту. Розповідає:

– Мені до останнього не вірилось, що РФ таке накоїть. Та вторгнення відбулося, тепер ми з цим живемо, і боремось – кожен на своєму місці. Тримаємо стрій, хоча іноді дуже важко…

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Пріоритети: підтримка наших воїнів і соціально-трудовий захист спілчан

19 01

Профком ПМГУ криворізького рудника «Суха Балка» завжди вирізнявся системним підходом до роботи. І зараз, у важкі воєнні часи, ця профспілкова команда не зраджує своїм принципам. В якості пріоритетів тут обрали два напрями діяльності: підтримку наших воїнів і соціально-трудовий захист спілчан. Докладніше про їхню реалізацію криворізькому журналісту Миколі Крамаренку розповів голова первинки підприємства Віктор Счастливий:

– З самого початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну сотні наших трудівників стали пліч-о-пліч на захист Батьківщини. Наразі таких людей більше 500. Чимало гірників добровільно пішли на фронт, не чекаючи поки їм принесуть повістку з військкомату…

Читати повністю

15 вересня 2023 року

Охорона праці – пріоритет воєнного часу

15 01

Вчора відбулося вересневе спільне засідання Постійної комісії ЦР з охорони праці та Технічної інспекції ПМГУ. Захід, проведений у змішаному форматі – з головною студією в Дніпрі та онлайн-підключенням з регіонів, зібрав фахівців, відповідальних за профільні питання в апараті Центральної ради, територіальних та первинних організацій ПМГУ. На його порядку денному було декілька актуальних тем.

Про показники виробничого травматизму в ГМК у І півріччі 2023 року колегам доповів голова Постійної комісії, очільник Дніпропетровської обласної ради Профспілки Андрій Чайка. Дані в розрізі конкретних нещасних випадків за той самий період озвучив головний технічний інспектор ЦР ПМГУ Володимир Білик. Обидва спікери зазначили, що на тлі скорочення виробничих потужностей галузі показники травматизму і профзахворюваності в ній все ще є зависокими, а серед їхніх передумов досі є не лише причини, пов’язані безпосередньо з війною, але й організаційно-технічні чинники.

Основним блоком обговорення знов закономірно стали небезпечні законодавчі новації влади. Зокрема, йшлося про реорганізацію оплати лікування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві в медичних закладах. Наша Профспілка виступає проти запропонованої можновладцями схеми, адже вона не забезпечує право постраждалих на вчасну допомогу (лікування, витрати на придбання медикаментів

14 вересня 2023 року

З надією на молодь

14 01

13 вересня відбулися президія Криворізької міської ради ПМГУ та оперативна нарада під головуванням Анатолія Макаренка. Про це повідомила головний фахівець з інформаційної роботи Міської організації Оксана Шахмоть.

З питання президії «Про підсумки виконання Галузевої угоди ГМК України на 2011- 2012 рр. та колективних договорів за перше півріччя» доповідала фахівець з регулювання соціально-трудових відносин Міської організації Профспілки Ірина Бухало.

Члени президії проголосували за постанову, у якій головам первинок рекомендовано основними завданнями вважати: збереження робочих місць та заробітної плати, підвищення ефективності соціального та договірного регулювання колективних трудових відносин; включення в колективні договори відповідних захисних норм під час їх укладання та внесення до них змін і доповнень, зокрема щодо додаткових гарантій мобілізованим спілчанам, оплати часу простою в умовах воєнного стану, збереження умов та розмірів оплати праці в разі переведення працівників на дистанційну чи надомну роботу тощо.

З питань черги денної оперативної наради перед головами первинок виступили завідуючі відділами Міської організації Профспілки: Олександр Кучер (охорона праці), Марія Загребельна (про підготовку до звітної кампанії-2024), Надія Сапунова (щодо змін у законодавстві).

У цей день також запросили кращих активістів з числа здобувачів освіти первинних організацій. Голова Криворізької міської організації ПМГУ Анатолій Макаренко молодим профгрупоргам і членам профкомів вручив іменні профспілкові стипендії та Дипломи стипендіатів – за підсумками ІІ семестру 2022-2023 рр. Побажав хлопцям і дівчатам хорошого мирного майбутнього та завжди бути з лідерськими якостями. Нашій Профспілці потрібна енергійна розумна молодь.

Фотогалерея

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100