Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Особистий внесок у порятунок життів

14 01

Щорічно 14 червня весь світ відзначає День донора. Людей, готових поділитися власною кров’ю з тими, хто її потребує, шанують в усіх куточках Землі. У нас же, в Україні, яка веде запеклу боротьбу із загарбником і кожен день потерпає від його вбивчих атак, повага до донорів особлива. Адже вони роблять величезний внесок у порятунок життів тисяч наших співгромадян – як воїнів, так і цивільних.

Олександр Борік, ветеран криворізького рудника «Суха Балка», здавав кров та плазму понад 100 разів. Про те, що спонукало його стати донором, та чому це для нього так важливо, чоловік розповів нашій колезі, редактору корпоративних ЗМІ Оксані Черненко.

Читати повністю

14 червня 2024 року

Південний ГЗК: звітують голови цехових організацій ПМГУ

14 02

Минулої п’ятниці стартувала звітно-виборча кампанія у цехових профспілкових організаціях Південного ГЗК. Першими конференцію провели в одній із найчисленніших із них – в управлінні залізничного транспорту.

Як зазначив у своєму виступі голова цехкому Станіслав Покуль, за п’ятирічний звітний період у цеховій організації залізничників було зроблено чимало. Зокрема, регулярно підіймалися і вирішувалися питання з поліпшення умов праці і виробничого побуту, атестації робочих місць, оздоровлення трудівників та багато інших.

«Хоча цей звітний період випало немало викликів як для цехового комітету, так і для країни в цілому: спочатку коронавірус, а потім введення воєнного стану, ми показали, що тільки в єдності, за підтримки Профспілки можна вирішувати питання, що виникають, – підкреслив виступаючий. – І коли ми хочемо мати успішний і дружній колектив, то всі без винятку повинні докладати до цього зусиль, в тому числі і через згуртованість рядів профспілкової організації».

У своєму звіті голова цехкому акцентував увагу на роботі профгрупоргів структурних підрозділів УЗТ, адже саме вони – найближча ланка до рядового члена Профспілки. І від того, як вони будуть підготовлені і проінформовані, від їхнього вміння донести інформацію до інших, залежить і авторитет профспілкової організації.

Під час доповіді Станіслав Покуль розповів і про інші напрямки роботи цехового комітету за останній час, зокрема, про організаційну та інформаційну роботу, соціально-економічний захист членів Профспілки, роботу з молоддю та ветеранами, а також про волонтерську діяльність залізничників.

«Здається, зроблено чимало, але невирішених проблем ще дуже багато. Цехова організація разом із первинною організацією АТ «ПІВДГЗК» будуть шукати нові форми роботи для вирішення всіх проблем разом, адже лише в єдності профспілкових лав – сила, надія, впевненість у майбутньому», - підкреслив Станіслав Покуль.

Учасники конференції визнали задовільною роботу цехкому за звітний період, а далі обрали новий склад цехового комітету УЗТ на наступні 5 років. Крім того, були обрані делегати від колективу цеху на звітно-виборчу конференцію первинної організації ПМГУ підприємства, яка відбудеться восени. Після завершення конференції відбулося перше засідання нового цехового комітету, який одноголосно підтримав кандидатуру Станіслава Покуля під час виборів голови цехкому.

А вже у середу звітно-виборча конференція пройшла у цеховій профспілковій організації рудозбагачувального виробництва. Новим головою цехового комітету тут була обрана Олена Шпир. Побажаємо успіхів новообраній профлідерці збагачувальників, адже попереду на неї чекає чимало роботи із захисту інтересів рідного колективу.

Звітно-виборча конференція первинної організації ПМГУ АТ "ПІВДГЗК" відбудеться 12 липня цього року.

14 червня 2024 року

За результатами перемовин з ПО ПМГУ на «АрселорМіттал Кривий Ріг» узгоджений механізм додаткового преміювання співробітників

14 03

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» впровадив програму додаткового преміювання співробітників за виконання та перевиконання виробничих показників.

Підприємство поступово відновлює виробництво та продовжує пошук варіантів підвищення доходу працівників. Механізм додаткового преміювання узгодили за результатами перемовин з первинною організацією Профспілки металургів і гірників України (ПО ПМГУ), які майже безперервно тривали з листопада 2023 року.

Преміювання передбачає розподілення додаткового фонду при виконанні бізнес-плану не нижче 97% на фактично відпрацьований час та враховує залученість персоналу до основного або допоміжного підрозділу. Відсоток бонусу може бути різним, більшим або меншим, залежно від рівня досягнення виробничих показників.

Пілотний проєкт розпочали у січні 2024 року у гірничому департаменті підприємства. У квітні ініціатива поступово охопила коксохімічний підрозділ (КХВ). Наразі практику розповсюджено і на всі основні переділи металургійного виробництва. Програма діятиме на меткомбінаті до кінця поточного року.

13 червня 2024 року

Травмовані на виробництві працівники не повинні платити за своє лікування з власної кишені

13 01

Профспілка металургів і гірників України продовжує наполегливо відстоювати право працівників, травмованих на виробництві, на лікування за рахунок коштів державного соціального страхування.

Наші звернення щодо необхідності відновлення прав громадян України, як застрахованих осіб, на відшкодування шкоди потерпілим на виробництві та додержання порядку надання допомоги під час лікування, оплату медикаментів і медичних засобів та реабілітації у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання в повному обсязі, раз у раз спрямовуються до центральних органів виконавчої влади.

Два таких звернення були підготовлені ПМГУ разом із представниками інших репрезентативних профспілок та сторони роботодавців. Нещодавно ми отримали на них відповіді – від Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третякової та Першого заступника міністра соціальної політики України Дарії Марчак.

Наша Профспілка дуже стурбована тим, що у цих відповідях знов немає жодної конкретики. Наведений у них великий перелік нормативних актів, які повинні врегулювати вищезазначені питання, ніяким чином не передбачає вжиття реальних заходів з покращення становища потерпілих.

Тим часом голови первинних профспілкових організацій підприємств галузі продовжують повідомляти Технічну інспекцію праці ПМГУ про випадки, коли постраждалі на виробництві вимушені сплачувати за своє лікування (ортезування, придбання ліків та інше) з власної кишені.

Така практика є несправедливою. Крім того, вона порушує принципи загальнообов’язкового державного соціального страхування, зокрема – принцип державних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав і принцип обов’язковості фінансування витрат, пов’язаних із наданням страхових виплат та соціальних послуг, статтю 25 «Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та статтю 22 Конституції України.

Відповідь Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третякової

Відповідь Першого заступника міністра соціальної політики України Дарії Марчак

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

«Коли закінчиться війна, хочу повернутись на АМКР»

12 01

Наш спілчанин Олександр Кучеренко поповнив лави ЗСУ на самому початку повномасштабної агресії росії проти України. Чоловік командує відділенням у полку з охорони стратегічних об’єктів та комунікацій. Його військова служба триває ось вже більше двох років, і час від часу здається, що вона – то єдина реальність. Але ж ні. До неї було мирне життя, в якому Олександр працював вальцювальником гарячої прокатки у сортопрокатному цеху №1 на дрібносортному стані №3 ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». От його історія, записана нашою колегою, журналісткою Юлією Козак…

Читати повністю

10 червня 2024 року

«Живе» спілкування краще дистанційки

10 02

У рамках співпраці та тісної дружби навчальних закладів - Політехнічного фахового коледжу КНУ і Новолатівського ліцею - для молоді була проведена пізнавальна екскурсія мальовничими та історичними місцями Новолатівської громади. Про це розповів профлідер Політехнічного коледжу Владислав Святецький.

Здобувачі освіти ознайомилися з історією краю, відвідали залізорудні кар'єри та штольні початку ХХ ст., пройшли місцями Катеринославської залізниці, побачили красу «Білої скелі».

Найприємнішими моментами стали смачний спільний обід, приготований в казані, та освіжаюче купання.

Шериф громади провів тренінг для хлопців та дівчат.

За матеріалами сторінки у Facebook Криворізької міської організації ПМГУ

Фотогалерея

10 червня 2024 року

Найкращий подарунок — це емоції

10 06

А де їх можливо отримати? Звісно, в кіно. Тому до Дня захисту дітей профспілковий комітет ПМГУ ПРАТ «ІНГЗК» придбав для дітей, робітників підприємства, членів ПМГУ 1677 сертифікатів до кінотеатру. Кіно люблять всі, а наш сертифікат дозволяє обрати стрічку за власним смаком. Дякуючи ЗСУ, багато дітлахів вже скористалися можливістю відвідати кінотеатр «ІНГУЛЕЦЬ» та подивитися захопливі фільми та мультфільми.

Профспілковий комітет ПМГУ підприємства бажає миру та злагоди, міцного здоров'я, щастя кожній дитині, кожній родині, усій Україні.

За матеріалами сторінки у Facebook ПО ПМГУ ПрАТ ІнГЗК

7 червня 2024 року

По-діловому та оперативно

07 03

5 червня в Криворізькій міській організації ПМГУ під керівництвом Анатолія Макаренка пройшли президія та оперативна нарада.

Голова організації Анатолій Макаренко повідомив, що у нас в розпалі - звітно-виборча кампанія. Первинка ТОВ «Електромашпромсервіс» 4 червня провела свою конференцію. Головою профкому її делегати знову обрали порядну, принципову та ініціативну Юлію Гой.

Серед виступаючих на президії та нараді за різними напрямками роботи були працівники Міської організації: головний технічний інспектор праці Олександр Кучер, правовий інспектор праці Даніїл Крупа, завідувачка організаційно-інформаційним відділом Марія Загребельна, головний бухгалтер Надія Сапунова.

Новий Закон України про мобілізацію (набув чинності 18 травня) та необхідність усіх військовозобовʼязаних українців оновити свої дані - ця тема теж була предметом обговорення. До нього долучилася профлідер Криворізького професійного ліцею Наталя Ківа, яка є депутатом Інгулецької райради.

За матеріалами сторінки у Facebook Криворізької міської організації ПМГУ

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Не знав. Тепер знаю!

06 01

З перших фраз спілкування стає зрозуміло: наш сьогоднішній герой – розливник сталі конвертерного цеху «КАМЕТ-СТАЛІ» Олександр Левенець – людина справи. Для нього важливі дії, а не слова. Він завжди вимагає конкретного результату від себе, і людей навколо поважає, в першу чергу, за їхні реальні здобутки. Саме на такій базі побудована довіра Олександра Івановича до первинки ПМГУ «КАМЕТ-СТАЛЬ». От що він розповідає:

– На підприємстві я працюю з 1992 року. Починав водієм у житлово-комунальному відділі, але потім рушив зовсім іншим шляхом – перейшов ковшовим до щойно запущеного конвертерного цеху. Вчився секретам металургійної майстерності у молодому колективі, отримавши навички і досвід, у 2009 році став розливником сталі, підміняв змінного майстра. Багато років працював у важких і небезпечних умовах – думав, що в перспективі матиму змогу вийти на пільгову пенсію. Але, коли прийшов час її оформлювати, на мене чекав неприємний «сюрприз»…

Читати повністю

6 червня 2024 року

Урочистий прийом профспілкових журналістів

06 03

Напередодні Дня журналіста України, який щорічно відзначається 6 червня, голова Криворізької міської організації ПМГУ Анатолій Макаренко під час урочистого прийому медійників подякував за інтерес до профспілкової тематики, за створення позитивного іміджу нашої Профспілки.

Профлідер Анатолій Макаренко і головний фахівець з інформаційної роботи Міської організації Оксана Шахмоть тепло привітали переможців конкурсу Центральної ради ПМГУ «Інформація. Знання. Дія»: Віктора Білика, Юлію Козак, Діну Долгову, Марину Омельницьку, Світлану Агатьєву. Вручили премії за конкурс та заохочення від Центральної ради, побажали журналістам і дописувачам нових цікавих публікацій про роботу Профспілки та її членів, особливо про захисників України, волонтерів.

Подяками Міської організації ПМГУ за творчий підхід у роботі та співпрацю з газетою «Під знаком руди і металу» заохотили Марину Омельницьку, Наталю Плужник, Світлану Агатьєву, Надію Либу.

За матеріалами сторінки у Facebook Криворізької міської організації ПМГУ

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100