Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

Згідно статті 7 Закону  України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 травня 2016р. прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність збільшився з 1074грн. до 1130 грн., що стало підставою для підвищення мінімальної пенсії та пенсійних виплат, які визначаються з урахуванням прожиткового мінімуму.

Перерахунок мінімального розміру пенсії та доплати за понаднормовий стаж стосується лише непрацюючих пенсіонерів, які мають повний страховий стаж 30 років жінки, 35 - чоловіки. Якщо пенсіонер не має вказаного стажу, розмір його пенсії визначається пропорційно наявному, виходячи з указаного прожиткового мінімуму. Працюючим пенсіонерам перерахунок пенсії буде проведено після їх звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи (частина третя статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058).

Жінкам, які достроково вийшли на пенсію за віком після досягнення 55 років і яким розмір пенсії зменшено на  0,5% за кожен повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію, розмір пенсії, після її зменшення, яке застосовується протягом всього періоду отримання пенсії, може бути менше 1130 грн., але враховуючи положення пункту  2 постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008р. №265 (зі змінами) (далі – Постанова №265) не  може бути менше 949 грн.

З 1 травня п.р. підвищено мінімальну пенсійну виплату, що виплачується інвалідам та отримувачам пенсії в разі втрати годувальника відповідно до Постанови №265. У разі якщо щомісячний розмір пенсії з урахуванням всіх надбавок, доплат тощо не досягає в інвалідів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність та в осіб яким призначено пенсію в разі втрати годувальника, на одного непрацездатного члена  сім'ї - 100  відсотків (1130грн.),  на двох - 120 відсотків (1356грн.), на трьох і більше   -  150  відсотків  (1695грн.)  прожиткового  мінімуму,  встановленого законом  для  осіб,  які  втратили працездатність, таким  особам надається   щомісячна  державна  адресна  допомога  до  пенсії  у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

Перераховані також пенсії обчислені відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Мінімальний розмір пенсії за цим Законом у непрацюючих пенсіонерів не може бути менше трьох прожиткових мінімумів, тобто 3390 грн., при наявності шахтарського стажу: у чоловіків - 15 років, у жінок - 7,5 років. Пенсія  по інвалідності  за цим Законом перерахована всім пенсіонерам по інвалідності незалежно від того працює особа чи ні.

Виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму, тобто з 1130 грн. обчислено розміри підвищень до пенсій і мінімальні пенсійні виплати для ветеранів війни і жертв нацистських переслідувань, пенсію за особливі заслуги перед Україною, державну соціальну допомогу на догляд, мінімальні пенсії для інвалідів-військовослужбовців та в разі втрати годувальника, призначені членам їхніх сімей, надбавки на утриманців відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Надбавка почесним донорам, що призначається згідно норм Закону України «Про донорство крові та її компонентів» встановлюється в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, з 1 травня п.р. це 1399грн., отже розмір надбавки до пенсії з цього часу – 139,90 грн.

Правовий інспектор праці

Г.Просяник

Назад

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100