26 вересня 2007 року Постановою Кабінету Міністрів №1184 затверджено нові Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту (УК №186 від 10.10.07 р.).В зв’язку з тим, що більшість профкомів займаються організацією літнього дитячого оздоровлення, надаємо інформацію щодо правил перевезення організованих груп дітей.
Замовлення транспорту для нерегулярних перевезень (так визначаються одноразові перевезення до місць відпочинку) здійснюється шляхом укладення з перевізником письмового договору про замовлення транспортного засобу. Типову форму договору затверджує Мінтрансзв'язку.
Перевізник повинен забезпечити замовника транспортом з високим рівнем надійності, з досвідченим водієм, який має стаж керування транспортним засобом не менше п’яти років. У водія повинен бути один примірник договору про перевезення та договору про обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті. Автобус повинен бути обладнаний відповідними трафаретами, передбаченими Правилами дорожнього руху. Перевізник зобов’язаний також вжити заходів для доставки дітей до кінцевого пункту маршруту в разі несприятливих погодних чи дорожніх умов, виходу з ладу автобуса, погіршення стану здоров'я водія, які виникли на маршруті.
Максимальна кількість дітей для перевезення автобусом повинна відповідати кількості місць для сидіння.Якщо перевезення проводиться колоною з п’яти і більше автобусів, то здійснюється за умови супроводу відповідними територіальними підрозділами Державтоінспекції. Перевезення здійснюється тільки у світлу пору доби і за сприятливих погодних умов.
До початку перевезення замовник і перевізник визначають маршрут, встановлюють зупинки та складають схему маршруту і розклад руху. Зупинки повинні бути наступними:
– технічні – одна на перші 50 км і не менше однієї – на кожні наступні 100 км маршруту;
– для відпочинку – на п’ять хвилин через кожну годину руху і на 30 хвилин – через кожні п’ять годин руху (допускається поєднання 30-хвилинного відпочинку з перервою на обід);
– для приймання їжі – через три-п'ять годин руху;
– для ночівлі.
Схема маршруту та розклад руху оформляються в трьох примірниках і затверджуються замовником за погодження з перевізником та підрозділом Державтоінспекції. По одному примірнику схеми знаходиться у замовника та перевізника, а один – у водія.
Крім того, замовник зобов’язаний до початку поїздки:
– скласти список дітей у трьох примірниках, де мають бути включені діти, які не мають протипоказань для далеких поїздок за станом здоров'я, що підтверджено відповідною довідкою лікаря;
– призначити для кожної групи з десяти дітей керівника, а для групи з 30 і більше дітей – медичного працівника та провести інструктаж з правил безпеки.
Керівник групи відповідає за безпеку дітей, забезпечує організований проїзд дітей до місця призначення.
Після закінчення поїздки керівник підписом у дорожньому листі підтверджує обсяг виконаних робіт.
О.Зубець,
головний правовий інспектор праці