Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

Який порядок надання додаткової відпустки за роботу на комп'ютері після внесення змін до Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, так як в ньому відсутня позначка «що постійно працює»?

По перше нагадаємо, що раніше, якщо в Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці зазначалось «постійно зайнятий» чи «що постійно працює» (така позначка була і біля позиції «працівники, що працюють на обчислювальних машинах» (комп'ютерах) в розрахунок часу зараховувались лише фактично відпрацьовані повні робочі дні, а по тим професіям, роботам чи посадам де цих позначок не було в розрахунок часу, який дає право на додаткову відпустку, зараховувались дні, коли працівник був зайнятий в умовах праці не менше половини робочого дня.

З 13.05.2003 р., після виходу нової редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 р. №1290 (прийнята постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.2003 р. №679) в Списках не має позначок «постійно зайнятий» чи «що постійно працює».

Нова редакція Списків і викликала потребу у внесенні змін до Порядків застосування Списків виробництв, цехів, професій і посад зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці.

Так, в 2003 році наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 4.06.2003 р. №150 були внесені зміни до п. 7 Порядку застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, якими передбачено, що у розрахунок часу, що дає право працівнику на додаткову відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, робіт, професій і посад».

Цей наказ вирівняв умови розрахунку часу на одержання додаткової відпустки для всіх працівників, які мають на неї право, в тому числі і для працівників працюючих на електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах).

Виходячи з викладеного працівникам, які працюють не менш як половину тривалості робочого дня на електронно-обчислювальних машинах, надано право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів згідно з підрозділом «Інші види виробництв» розділу ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про відпустки» конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

 

Назад

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100