Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

 

Вищий адміністративний суд України 16 жовтня 2015р. підтримав рішення Окружного адміністративного суду м. Києва та Київського апеляційного адміністративного суду  щодо соціальних виплат на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.

 

7 листопада 2014 року постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року №595 був затверджений Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей (далі-Порядок), пунктом 2 якого передбачено, що органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження на неконтрольованій території, видатки з державного бюджету, виплати з Пенсійного фонду та фондів соціального страхування будуть здійснюватись лише після повернення даної території під контроль держави.

11 лютого 2015 р. Окружний адміністративний суд м. Києва прийняв постанову, якою встановив, що: «встановлені законом права громадянина, в тому числі, щодо конкретних соціальних гарантій (пенсійного та іншого соціального забезпечення) можуть бути змінені виключно законом, а не підзаконним нормативно-правовим актом. Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України»;

«В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень».

На час прийняття постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року №595 воєнний та надзвичайний стан в державі відсутній.

Постанова Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року №595 не є законом, а тому не може змінювати в бік звуження права громадян, які встановлено нормативно-правовими актами вищої юридичної сили».

За результатом розгляду суд визнав пункт 2 Порядку незаконним та не чинним.

На рішення суду була подана апеляційна скарга, 2 квітня 2015р. Київський апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

16 жовтня 2015р. Вищий Адміністративний суд України розглянув касаційну скаргу Кабінету Міністрів України. За результатом розгляду Суд відмовив у задоволенні касаційної скарги та залишив раніше винесене рішення без змін. В  своєму рішенні він посилався на Конституцію України, закони України, Постанову Пленуму Верховного Суду України «Про незалежність судової влади» №8 від 13.06.2007р. та рішення Європейського Суду з прав людини «Пічкур проти України» та «Ілашку та інші проти Молдови та Росії».

Але чи варто найближчим часом очікувати на виплати пенсіонерам, які проживають на непідконтрольній Україні території. Зі слів міністра юстиції П. Петренко рішення суду зараз не має ніяких негативних наслідків для уряду. Тому що, поки йшов судовий процес, були внесені зміни до Бюджетного кодексу, де на рівні прямої норми закону була встановлена заборона фінансування і виплат вільних бюджетних трансферів на території Донецької і Луганської області до моменту, поки там не будуть встановлені органи української влади.

Сьогодні пенсіонери з окупованих територій можуть отримати виплати тільки на підконтрольній Києву території.

Петренко- "Ми підготуємо відповідну заяву про перегляд Верховним судом. У тому числі звернемо увагу, що в цій справі, коли виносилися постанови ВАСУ, було дев'ять окремих думок суддів. Я дав доручення, щоб готувалося відповідну заяву до Верховного суду про допуск до перегляду даного рішення суду ", - сказав Петренко, назвавши таке рішення ВАСУ піаром.

Тобто, фактично, рішення ВАСУ ні на що не вплине, тому що все одно неможливо фізично звозити гроші на окуповані території.

Просяник Г.

Назад

  • MEFM100x100jpeg
  • atom60
  • fmu60
  • fprk
  • fpu100x100
  • frgu60
  • histadru2t
  • industri-all100x100
  • logo-prupu100x100
  • logo-sm100x100
  • logo_fometaux
  • mtwtu60
  • ptgmprk
  • turkmetall100x100