Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

Шановна Ірино Володимирівно!

14 жовтня 2014 року Ви в ефірі 5-го загальнонаціонального телеканалу заявили про нові провокації заплановані на 15 жовтня з залученням профспілок, зокрема, що «Треба розуміти, що триває виборча компанія, і за моєю інформацією, готуються подібні провокації із залученням профспілок. Очевидно, що за цим стоять певні політичні сили – хтось говорить, що це одна з демократичних партій, хтось говорить, що це «Опозиційний блок». Але мета одна – напередодні надзвичайно важливої події в Мілані …. хтось зацікавлений, щоб у цих брудних ігрищах передвиборчих, роздмухувати ситуацію не тільки глави держави, а взагалі України, показуючи, що там проблеми не лише на Сході, а і у Києві».

Це викликало справедливе обурення членів профспілок і активістів, сотнями надходять дзвінки до Федерації профспілок України, в яких прості люди висловлюють крайнє невдоволення таким інформаційним повідомленням.

ФПУ – найчисельніше  профспілкове об’єднання мета діяльності якого є вираження, представлення інтересів і захист прав членських організацій, координація їхніх колективних дій, представництво й захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок. В основі реалізації поставлених перед профспілками завдань закладено мирний ненасильницький характер дій, зокрема, політика соціального діалогу з соціальними партнерами – представниками Уряду і роботодавцями.

Вже п’ятий рік поспіль ФПУ організовано, публічно проводить різні акції та заходи 7 жовтня у Всесвітній день дій за гідну працю та 17 жовтня у Міжнародний день боротьби з бідністю. Про причину пікетування Уряду на підтримку своїх вимог з питань захисту соціально-трудових і профспілкових прав працівників, затверджених на Всеукраїнському форумі профспілок 7 жовтня ц.р., було заздалегідь повідомлено Кабінет Міністрів України та широко проанонсовано у ЗМІ.

Тому викликає подив Ваша публічна заява щодо залучення профспілок до провокацій 15 жовтня в Києві. Більш того, не зрозуміло на яких підставах робиться висновок про заангажований політичний характер попереджувальної всеукраїнської акції протесту профспілок, які вийшли згідно демократичної процедури відстоювати виключно свої соціально-економічні права. Викликає також обурення і спроба в ефірі загальнонаціонального телеканалу сформувати негативну громадську думку щодо членів профспілок, які в законний спосіб вийшли під Кабмін і вимагали від Уряду забезпечити свої соціальні, економічні і трудові права гарантовані Конституцією України. Припущення про те, що профспілки вийшли в інтересах якоїсь політичної сили і це є елементом дестабілізації в суспільстві та веде до послаблення позиції України на передодні переговорів глави держави в Мілані взагалі безпідставні.

Акція успішно відбулася за участі практично всіх профспілкових об’єднань, які представляють усі регіони і галузі економіки країни та охоплюють 10 млн. членів профспілок. Вона пройшла організовано конструктивно та відповідально, більше 5 тис. учасників мітингу передали свої вимоги до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України і Адміністрації Президента України.

Проте ця акція була попереджувальна. Якщо позитивної реакції влади не буде, профспілки мають наміри вжити більш рішучих дій на захист спілчан.

Федерація профспілок України враховуючи, що поширена Вами інформація не відповідає дійсності і негативно вплинула на імідж профспілок у суспільстві закликає спростувати її у такий же спосіб, яким вона була поширена – публічно,  на 5-тому загальнонаціональному телеканалі.

Голова ФПУ                                                                                                                  Г.В. Осовий

20 жовтня 2014 р.

 

Назад

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100