Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

Вперше у приміщенні ВАТ «Укртелеком» у режимі відеоселектору 14 квітня 2014 року відбулось засідання Президії ФПУ. Одночасно на зв'язку в студіях «Укртелекому» перебували всі регіональні профоб'єднання і всеукраїнські профспілки.

В порядок денний Президії  включені такі актуальні  питання :

1) про скликання восьмого засідання Ради ФПУ;

2) про пропозиції профспілок до кандидатів у Президенти України;

3) про рекомендації щодо дій профспілок з реалізації антикризових заходів;

4) про підготовку проекту Концепції реформування оплати праці в Україні;

5) про директора Благодійного фонду «Відродимо Будинок спілок».

Перед початком засідання члени Президії хвилиною мовчання вшанували пам’ять шахтарів, які загинули внаслідок аварії на шахті імені Скочинського у Донецьку.

За результатами обговорення питань порядку денного прийняті такі рішення.

1. Про скликання восьмого засідання Ради ФПУ.

Враховуючи підсумки консультацій з членськими організаціями та їх членами Ради ФПУ, а також враховуючи напружену політичну ситуацію в країні, Президія ФПУ прийняла рішення провести восьме засідання Ради ФПУ 26 червня 2014 року з наступним порядком денним:

– про підготовку позачергового з’їзду ФПУ;

– про вибори Голови ФПУ;

– про завдання профспілок щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів працюючих у сучасних умовах;

– про проект Стратегії модернізації ФПУ та членських організацій;

– про Стратегію управління профспілковим майном та його ефективне використання в інтересах членів профспілок;

– про затвердження звіту про виконання бюджету ФПУ за 2013 рік та бюджет ФПУ на 2014 рік.

2. Про пропозиції профспілок до кандидатів у Президенти України.

Президія обговорила питання про можливі пропозиції профспілок до кандидатів у Президенти України. Виступаючі відмічали, що перші керівні особи держави ігнорували соціально-трудові проблеми, не вживали ефективних дій до подолання  корупції та тіньової економіки, ухилялись від соціального діалогу.

Обговоривши профспілкові пропозиції до кандидатів у Президенти України, Президія створила редакційну комісії (від ПМГУ О.Рябко) і доручила:

1) комісії доопрацювати  пропозиції з урахування висловлених зауважень;

2) керівництву ФПУ проінформувати кандидатів на посаду Президента України про профспілкові пропозиції;

3) членським організаціям ФПУ довести їх до відома членів профспілок.

3. Про рекомендації щодо дій профспілок з реалізації антикризових заходів.

За результатами обговорення цього питання Президія буде ініціювати скликання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, на якій розглянути та затвердити комплексну антикризову програму дій. Дана програма повинна лягти в основу нової Генеральної угоди.

Також прийнято рішення доопрацювати проект Меморандуму про співробітництво між Федерацією роботодавців України та ФПУ щодо збереження трудових колективів та забезпечення стабільної роботи підприємств, для цього створено відповідну робочу групу (від ПМГУ Б.Оверковський).

4. Про підготовку проекту Концепції реформування оплати праці в Україні.

Гостру дискусію викликало питання про проект Концепції реформування оплати праці в Україні. ЦК ПМГУ з цього питання подало ФПУ свої зауваження та пропозиції (додаються).

Заслухавши інформацію заступника Голови ФПУ С.М. Кондрюка щодо необхідності розробки концептуальних засад реформування оплати праці в Україні, та на виконання рішення Національної тристоронньої соціально-економічної ради Президія ФПУ постановила взяти за основу Позицію профспілок щодо Концепції реформування оплати праці в Україні,.

Членам Робочої групи від профспілкової сторони з підготовки проекту Концепції реформування оплати праці, утвореної при Національній тристоронній соціально-економічній раді, доручено під час засідань спільної Робочої групи з опрацювання проекту Концепції керуватися Позицією профспілок.

5. Про директора Благодійного фонду «Відродимо Будинок спілок».

Директором Фонду на громадських засадах обрано В.Андреєва – голову Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

Додаток до п. 4

Пропозиції до проекту Концепції реформування оплати праці в Україні

Опрацювавши проект постанови Президії ФПУ «Про підготовку проекту Концепції реформування оплати праці в Україні» вважаємо за необхідне зазначити:

Указом Президента України від 25 грудня 2000 року №1375/2000 затверджена «Концепція дальшого реформування оплати праці в Україні», яка в питаннях державного і колективно-договірного регулювання оплати праці не була повною мірою реалізована, проте в підготовленому проекті документа цей напрямок роботи практично відсутній.

Більшість завдань та проблем, що викладені в проекті можуть бути реалізовані насамперед шляхом кардинального підвищення державних стандартів і гарантій в оплаті праці та посилення ролі колективно-договірного регулювання.

Необхідно зробити акцент на тарифну систему оплати праці та її удосконалення (чинним законодавством визначено, що основою організації оплати праці є тарифна система; за офіційними статистичними даними ця система регулює питання оплати праці майже 90% працюючих).

На виконання рішення НТСЕР утворено робочу групу з підготовки проекту Концепції реформування оплати праці, яка ще жодного разу не збиралась і результатів її роботи немає, а членам робочої групи від профспілкової сторони вже ставиться завдання з доопрацювання проекту Концепції, хоча ще невідомий навіть формат, структура документу, бачення роботодавців та органів виконавчої влади, від рішень яких значною мірою залежатиме прийняття або неприйняття Концепції.

Вважаємо, що не має потреби розглядати на засіданні Президії ФПУ проект Концепції, всі напрацювання можуть бути використані членами робочої групи й без рішення Президії.

Враховуючи, що проект Концепції є ще дуже недосконалим і не відповідає вимогам сьогодення, вважаємо передчасним його обговорення в профспілкових організаціях і трудових колективах.

Після узгодження проекту документа хоча б в форматі тристоронньої робочої групи НТСЕР його можна виносити на розгляд Президії ФПУ та СПО профспілок.

О.Рябко

 

Назад

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100