V З’їзд ПМГУ відзначає, що в економіці країни й підприємств гірничо-металургійного комплексу України за минулі 5 років відбулися позитивні зміни, які сприяли росту реальної заробітної плати.
Разом з тим досягнутий у галузі рівень оплати праці усе ще не забезпечує більшості металургів і гірників гідного рівня життя, що особливо гостро виявилося в період кризи. В 2009 році зарплата багатьох працівників галузі скоротилася на 10-20%, на окремих підприємствах це зниження було ще більш відчутним. Знову з’явилися борги по заробітній платі.
Низька питома вага зарплати в операційних витратах підприємств і надмірна диференціація в оплаті праці робітників і керівників свідчить не тільки про відсутність державної політики й контролю в області доходів і заробітної плати, а й про несправедливий підхід власників підприємств до розподілу доданої вартості, визначення ціни робочої сили.
Така політика не сприяє зменшенню рівня бідності серед населення України в цілому, і, що дуже ганебно, серед працюючих громадян. Відсутність рішучих дій у напрямку поліпшення ситуації провокує виникнення загроз соціальних конфліктів.
V З’їзд ПМГУ заявляє про рішучість домагатися:
– істотного підвищення реальної заробітної плати працівників галузі, встановлення мінімального заробітку не нижче ніж 2 прожиткових мінімуми;
– встановлення мінімального розміру заробітної плати в Україні на рівні прожиткового мінімуму, розрахованого на базі оновленого набору споживчого кошику;
– переходу від державної гарантії «прожитковий мінімум» до більш вагомої гарантії – «мінімальний споживчий бюджет».
З’їзд вимагає від Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів України:
– розробки послідовної Державної політики в галузі оплати праці, ліквідації бідності серед працюючих, істотного підвищення реальної заробітною плати.
З’їзд звертається до власників і керівників підприємств галузі з вимогами відмовитись від практики формування витрат на робочу силу за залишковим принципом, кардинального збільшення фондів оплати праці, особливо робітників, і забезпечення на цій основі росту реальної заробітної плати працюючих.
Працівники гірничо-металургійного комплексу України не повинні бути бідними!