Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

12 серпня 2025 року

Китайські компанії-експортери скорочують персонал та знижують зарплати

12 004

На тлі оголошення про надвисокі митні тарифи президента США Трампа – і попри їх чергове відтермінування на 90 днів, китайські компанії-експортери готові на все задля збереження конкурентоздатності. І, як і в усьому світі, найпершим методом зниження витрат вони обирають економію на працівниках. Йдеться про планові скорочення, зменшення робочих годин та зниження заробітних плат, а також хвилеподібне поширення і так популярної в країні практики тимчасових контрактів, які дають роботодавцям змогу не платити лікарняні, страховку та пенсію.

Як зазначають експерти, на багатьох підприємствах ці процеси вже запущено – що відображається у низці економічних показників. Зокрема, падають індекси споживання, роздрібні продажі слабшають, а інфляція в липні була нульовою.

При цьому статистика ринку праці повної картини проблем не дає: оскільки враховує тільки вивільнення кадрів (безробіття в Китаї тримається на рівні близько 5%), а більшість постраждалих працівників не поповнюють лави безробітних, а змушені йти у неоплачувані відпустки, працювати менше годин, або ж ті самі години за меншу заробітну плату.

За матеріалами reuters.com

Рівень середньої зарплати в Україні

За даними Пенсійного фонду України

(інформація оновлюється поквартально)

Грудень 24292,88 грн
Середня заробітна плата в Україні в 2023 році
В цілому по Україні 14577
В промисловості 15441
Добування металевих руд 20454
Виробництво коксу та коксопродуктів 21190
Металургійне виробництво 19977
Чорна металургія 22132
Виробництво труб 18052
Виробництво дорогоцінних та інших кольорових металів 13329
  • MEFM100x100jpeg
  • atom60
  • fmu60
  • fprk
  • fpu100x100
  • frgu60
  • histadru2t
  • industri-all100x100
  • logo-prupu100x100
  • logo-sm100x100
  • logo_fometaux
  • mtwtu60
  • ptgmprk
  • turkmetall100x100