9 грудня 2024 року
Токійський уряд запроваджує 4-денний робочий тиждень для держслужбовців
Токійська міська адміністрація повідомляє, що новий графік, який стартує у квітні наступного року, надасть працівникам три вихідних дні на тиждень. Окрім того, у батьків, діти яких навчаються у 1-му по 3-му класі початкової школи, буде можливість раніше закінчувати робочий день за умови пропорціонального зменшення зарплати.
«Ми переглянемо робочі підходи, забезпечуючи гнучкість, аби ніхто не мав відмовлятися від кар'єри через життєві події, такі як народження дитини чи догляд за нею», — заявила губернаторка Токіо Юріко Коїке під час презентації плану.
«Зараз настав час для Токіо стати лідером у захисті й підвищенні рівня життя та добробуту та економіки наших людей у ці складні для країни часи», — додала вона.
Рівень народжуваності в Японії, що вже багато років невпинно знижується, у червні досяг нового історичного мінімуму, навіть попри посилення урядових зусиль щодо заохочення молоді до шлюбу.
Японський уряд активно намагається подолати демографічну кризу, зокрема заохочує чоловіків брати декретні відпустки, а місцеві органи влади запроваджують заходи для покращення умов праці.
Багато соціологів пояснюють стрімке зниження народжуваності жорсткою трудовою культурою Японії та зростанням витрат на життя. Тривалий робочий день залишається серйозною проблемою, через яку працівники нерідко стикаються з ризиком для здоров'я, а в екстремальних випадках — із явищем «кароші», тобто смертю від перевтоми.
Як і в інших країнах, японські жінки часто змушені вибирати між кар'єрою та сім'єю. Але унікальна культура понаднормової роботи робить вагітність і виховання дітей у Японії особливо складними.
Перехід на чотириденний робочий тиждень викликає зростаючий інтерес на Заході, де деякі компанії починають впроваджувати скорочені години роботи, щоб залучити працівників, які прагнуть кращого балансу між роботою та особистим життям. Дослідження показують, що це може покращити добробут і продуктивність працівників.
Втім, у японських компаніях ідея все ще здається радикальною, оскільки кількість часу, проведеного на роботі, часто асоціюється з лояльністю до роботодавця.
За матеріалами сайту cnn.com