Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

1 листопада 2023 року

У жовтні інфляція єврозони була найнижчою з липня 2021 року

01 05

У жовтні 2023 року річна інфляція в єврозоні сповільнилася до 2,9%, це найнижчий темп зростання цін з липня 2021 року. Про це повідомляє Євростат.

«У жовтні ціни зросли на 2,9% у річному вимірі, що є найповільнішим темпом з липня 2021 року, порівняно з 4,3% місяцем раніше», – зазначено у звіті.

Показник базової інфляції, який не враховує ціни на енергоносії та продукти харчування, також знизився - з 4,5% до 4,2%, найнижчого рівня з липня 2022 року.

Підкреслено, що усі компоненти інфляційного кошика продемонстрували менше зростання, ніж місяцем раніше, хоча уповільнення було мінімальним у сфері послуг - до 4,6% з 4,7%, ймовірно, внаслідок збільшення заробітних плат.

Хоча інфляція все ще відносно далека від цільового показника ЄЦБ у 2%, останні дані, ймовірно, зміцнили впевненість європейського центробанку в тому, що вона повільно знизиться до цього порогу до 2025 року.

Згідно з паралельним звітом Євростату, у вересні, крім уповільнення інфляції, також спостерігалося зниження економічної активності у найбільших європейських економіках.

«У третьому кварталі зафіксовано падіння ВВП єврозони на 0,1%, і якщо воно триватиме у четвертому кварталі — в економіці єврозони офіційно почнеться рецесія», – зауважується у звіті.

За матеріалами сайту uaprom.info

  • MEFM100x100jpeg
  • atom60
  • fmu60
  • fprk
  • fpu100x100
  • frgu60
  • histadru2t
  • industri-all100x100
  • logo-prupu100x100
  • logo-sm100x100
  • logo_fometaux
  • mtwtu60
  • ptgmprk
  • turkmetall100x100