Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

13 вересня 2023 року

ЄК погіршила прогноз зростання економіки єврозони у 2023 році

13 03

Єврокомісія (ЄК) погіршила прогноз зростання економіки єврозони на 2023 та 2024 роки, оскільки інфляція все ще занадто висока, споживчі витрати зменшуються, а Німеччина, найбільша економіка регіону, скочується до рецесії. Про це йдеться в огляді інституції.

Очікується, що ВВП єврозони у 2023 році зросте на 0,8%, у 2024-му – на 1,3%. Ці цифри нижчі від травневих прогнозів ЄК – 1,1% та 1,6% відповідно. Єврокомісія також прогнозує споживчу інфляцію в єврозоні на рівні 5,6% у 2023-му та 2,9% – у 2024-му. Це значно перевищує мету Європейського центробанку у 2,0%.

Прогноз збільшення економіки ЄС на поточний рік погіршено до 0,8% з 1%, на наступний – до 1,4% з 1,7%.

Як йдеться в огляді, економіка Німеччини у 2023-му скоротиться на 0,4% проти травневого прогнозу зростання на 0,2%, ВВП Франції у зазначений період зросте на 1,0% (раніше очікувалося 0,7%), Італії – на 0,9% (проти 1,2%, прогнозованих у травні).

Ціни на енергоносії до кінця 2023 року, йдеться в огляді, продовжать знижуватися, але повільніше. У 2024-му вони знову дещо зростуть через можливе підвищення цін на нафту.

Перспективами, що викликають ризики та невизначеність для економіки, називають триваючу війну РФ проти України та ширшу геополітична напруженість.

«Крім того, жорсткість монетарної політики може вплинути на економічну активність сильніше, ніж очікувалося, але також може призвести до швидшого зниження інфляції, що прискорить відновлення реальних доходів. Навпаки, ціновий тиск може виявитися більш стійким», – зазначають у ЄК.

За словами Паоло Джентілоні, комісара з питань економіки, численні зустрічні вітри, з якими зіткнулися економіки Європи цього року, призвели до слабшого темпу зростання, ніж прогнозувалося навесні.

«Ефективна реалізація національних планів відновлення та стійкості залишається ключовим пріоритетом. Необхідно проводити розсудливу фіскальну політику, сприятливу для інвестицій, синхронно з поточними зусиллями наших центральних банків приборкати інфляцію. Нарешті, ми повинні рішуче працювати, щоб укласти угоду про реформу наших фіскальних правил до кінця року», – зазначив він.

Економічний спад у Німеччині може сильно вплинути на європейську металургійну промисловість та її економічні, зауважив керівник Duferco Антоніо Гоцці в інтерв’ю Kallanish. Він нагадав, що минулого року італійський експорт до Німеччини досяг €80 млрд, що становить майже 20% від загальних обсягів експорту країни. Окрім того, деякі італійські провінції – Брешія та Бергамо – сильно пов’язані із німецьким ринком.

За словами Гоцці, економіка Німеччини раніше трималася на трьох стовпах: реформах ринку праці, що вивільнили промисловий потенціал країни, дешевій енергії з РФ та потужному експорті до Китаю продукції автопрому. Проте наразі кілька слабких місць німецької промисловості загрожують її майбутньому зростанню. Це старіння населення, нестача робочої сили, високі витрати на енергоносії, надмірність у боротьбі зі зміною клімату, що призвело до закриття АЕС, і брак державних інвестицій в інфраструктуру.

Нагадаємо, що ВВП єврозони за підсумками квітня-червня 2023 року зріс на 0,3% у порівнянні з січнем-березнем поточного року. Економіка Євросоюзу у квітні-червні поточного року не змінилась відносно першого кварталу 2023-го.

За матеріалами сайту gmk.center

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100