Профспілка металургів і гірників України

7 червня 2023 року

Світовий банк покращив прогноз зростання світової економіки

07 06

Світовий банк покращив прогноз зростання світової економіки на 2023 рік до 2,1%, що на 0,4% більше, ніж за січневим прогнозом. Про це йдеться у звіті СБ «Global Economic Prospects».

«Після зростання на 3,1% минулого року світова економіка сповільниться суттєво у 2023 році до 2,1%, на тлі подальшого посилення монетарної політики з метою стримування високої інфляція», - йдеться у документі.

У Світовому банку прогнозують, що зростання світової економіки наступного року становитиме 2,4%.

«Інфляційний тиск зберігається, очікується, що гальмування зростання економіки через жорсткість монетарної політики досягне піка в 2023 році в багатьох великих економіках», - йдеться у звіті.

За матеріалами сайту ukrinform.ua

5 червня 2023 року

ЄС має бути ініціатором гарантій поваги, захисту та розширення прав та можливостей працівників

05 02

1 червня Європейський парламент остаточно сформулював свою позицію щодо майбутньої директиви ЄС щодо належної обачності в галузі екологічного права та прав людини.

Голосування в парламенті за пропозицією про прийняття директиви «Про корпоративну належну обачність у сфері сталого розвитку» – важливий крок на шляху до того моменту, коли люди та планета будуть важливішими за прибуток і всі компанії стануть підзвітними.

Час, коли компанії могли отримувати прибуток за рахунок експлуатації навколишнього середовища та обмеження основних прав своїх працівників та працівників своїх постачальників у всьому світі, незабаром закінчиться.

«ЄС має бути ініціатором гарантій поваги, захисту та розширення прав та можливостей працівників, і боротьба у цьому процесі триває. Наступним кроком має стати така сама позиція щодо юридично обов'язкового для виконання договору ООН», - сказав заступник генерального секретаря IndustriALL Кемаль Озкан.

5 червня 2023 року

Соціальна справедливість для всіх

05 04

Сьогодні в Женеві Міжнародна організація праці розпочала свою 111-ту щорічну конференцію, яка буде працювати до 16 червня 2023 року. Делегати від працівників, роботодавців та урядів зі 187 країн-членів МОП розглянуть широке коло питань, серед яких: справедливий перехід до стійкої та інклюзивної економіки, якісне професійне навчання та охорона праці.

У рамках Конференції пройде Світовій саміт праці-2023 «Соціальна справедливість для всіх». Це форум високого рівня, на якому авторитетні учасники висловляться щодо необхідності посилення, координації та узгодженості дій на підтримку соціальної справедливості. Він надасть можливість обговорити та обґрунтувати пропозицію щодо створення Глобальної коаліції за соціальну справедливість, яка була схвалена Адміністративною радою Міжнародного бюро праці на її 347-й сесії (березень 2023 року).

2 червня 2023 року

Інфляція в єврозоні в травні сповільнилась до 6,1%

02 04

Інфляція в єврозоні в травні 2023-го сповільнилась до 6,1% р./р. – найнижчого показника з лютого 2022 року. Про це свідчать попередні дані Євростату. У квітні поточного року цей показник складав 7%.

Опитані Trading Economics аналітики в середньому прогнозували помірніше уповільнення до 6,3%.

Водночас річна базова інфляція, яка виключає витрати на енергію та харчові продукти, сповільнилась до 5,3% повернувшись до значення січня (5,6% – у квітні). Ціни на енергоносії знизились на 1,7% у порівнянні зі зростанням на 2,4% у квітні 2023-го.

Найнижчі темпи інфляції зафіксовані у Люксембурзі (2%), Бельгії (2,7%) та Іспанії (2,9%), найбільші – у Латвії (12,3%), Словаччині (12,3%) та Естонії (11,2%). У Німеччині вона склала 6,3%, у Франції – 6%, в Італії – 8,1%.

31 травня 2023 року

Deutsche Bahn відмовився від подальших переговорів з EVG

31 05

Прориву в колективному договорі не відбулося: профспілка EVG відкинула останню пропозицію роботодавців як «недостатню». Чи стануть страйки неминучими, залежить від переговорів у найближчі кілька днів.

У рамках колективних переговорів у Deutsche Bahn компанія з нерозумінням відреагувала на відхилення своєї останньої пропозиції профспілкою залізничників та транспортників (EVG). «Профспілка не демонструє готовності йти на поступки та не пропонує жодних рішень. Він просто наполегливо наполягає на своїх початкових вимогах», – критикує директор з персоналу DB Мартін Зайлер.

У своїй заяві у середу ввечері Deutsche Bahn відмовився від подальших переговорів. «На даний момент це безглуздо, тому що EVG не просувається ні на дюйм», - цитує Зайлера видання. Тепер компанія хоче «всебічно оцінити загальну ситуацію» та обговорити подальші кроки у відповідальних органах.

29 травня 2023 року

У Німеччині набирають обертів обговорення та суперечки про 4-денний робочий тиждень

29 04

В останні роки для багатьох працівників баланс між роботою та особистим життям стає дедалі важливішим. Деякі вчені вважають, що 4-денний робочий тиждень може допомогти зміцнити активність громадянського суспільства, оскільки вільний час має особливе значення для соціальної згуртованості.

Ідея скорочення робочого тижня користується у Німеччині популярністю. Нещодавно профспілка працівників металургійної, електронної, текстильної та ремісничої промисловості IG Metall NRW оголосила, що на наступному раунді переговорів вимагатиме від роботодавців 4-денний робочий тиждень з повною компенсацією зарплати.

Чотириденний робочий тиждень у сталеливарній промисловості може змінити правила гри, робочі місця в галузі можуть стати більш привабливими. Це важливий аргумент у часи нестачі кваліфікованих робітників. Однак скорочення робочого часу є для профспілок скоріше довгостроковою метою. Перехід виробництва екологічно чистої сталі обіцяє нове зростання продуктивності у майбутньому. Щоб зберегти робочі місця у промисловості, профспілка запропонувала скоротити робочий час із компенсацією заробітної плати.

Але до 4-денного робочого тижня багато німецьких роботодавців, як і раніше, налаштовані скептично.

26 травня 2023 року

Німецькій економіці не вистачає тисяч фахівців

26 05

Згідно з новим дослідженням, економіка Німеччини потребує майже 310 000 кваліфікованих робітників.

Незважаючи на економічний спад, німецька економіка відчайдушно потребує математиків, фахівців з інформатики, натуралістів та технік.

У квітні у так званій області STEM (наука, технології, інженерія та математика) бракує близько 308 400 фахівців. Це результат дослідження Інституту німецького бізнесу, пов'язаного із роботодавцями (IW Cologne).

Найбільші проблеми виникають у сфері енергетики та електротехніки: лише тут не вистачає 88 600 кваліфікованих робітників. У сфері машинобудування та автомобілебудування брак оцінюється у 56 600 осіб та у 50 600 осіб – у сфері інформаційних технологій. На 4-му місці будівництво - дефіцит становить 40 тис.

24 травня 2023 року

Мільйони європейців працюють за тимчасовими контрактами

24 04

У 2022 році майже 24 млн працюючих жителів ЄС віком від 15 до 64 років (12% від загальної кількості працевлаштованих) мали різні види тимчасових контрактів, зокрема термінові контракти. Серед них чверть (6 мільйонів) у віці 15-29 років і більше не отримували формальної освіти, це 23% від загальної кількості зайнятих.

Найвища частка тимчасових працівників у категорії від 15 до 64 років була зафіксована в Португалії (40%), за нею йдуть Іспанія (39%) та Італія (38%). З іншого боку, найнижчі частки були зареєстровані у Литві та Латвії (по 3%), Румунії (4%) та Естонії (5%).

19 травня 2023 року

Економіки ЄС і України виявили стійкість в умовах російської агресії – Єврокомісія

19 01

Весняний економічний прогноз ЄС зафіксував більш високі показники економічного розвитку, ніж прогнозувалося взимку, та вищу від очікуваної економічну стійкість ЄС і України в умовах агресії Росії.

Про це заявив єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні, представляючи прогнозний огляд розвитку європейської економіки, до якого вперше включені показники нових кандидатів на членство в ЄС - України, Молдови та Боснії й Герцеговини.

«Безумовно, російська агресивна війна проти України кидає довгу тінь непевності на всю нашу економіку. Це не лише людська та геополітична проблема, це також великий економічний ризик… Але ми маємо пишатися тим, що європейська економіка демонструє таку видатну стійкість... Менеджмент під час енергетичної кризи, координація фіскальної політики - все це привело до сценарію, який виявився кращим за очікування», - сказав Джентілоні.

19 травня 2023 року

Представлено першого у світі людиноподібного робота, який мислить за допомогою ШІ

19 04

Канадська технологічна компанія Sanctuary AI представила людиноподібного робота Phoenix. Проект спрямований на створення першого у світі гуманоїда універсального призначення, яким керуватиме штучний інтелект.

«Ми розробили Phoenix як найбільш оснащеного сенсорами та фізично здібного гуманоїда з усіх коли-небудь створених. Ми прагнемо дати можливість ШІ Carbon виконувати якомога ширший спектр робочих завдань. Ми бачимо майбутнє, в якому роботи загального призначення будуть такими ж розповсюдженими, як і автомобілі. Вони будуть допомагати людям виконувати необхідну роботу у тих випадках, коли для цього просто не вистачає робочої сили», — заявила співзасновниця і генеральна директорка Sanctuary AI Роуз Джорді.

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100