Профспілка металургів і гірників України

1 жовтня 2022 року

Генеральний директор МОП Гай Райдер завершує 10-річний термін перебування на посаді

03 01

Генеральний директор Міжнародної організації праці Гай Райдер завершив свій 10-річний термін перебування на посаді і передав ключі від офісу своєму наступникові Гілберту Ф. Хунбо.

Три ключі представляють унікальну тристоронню структуру МОП, в якій уряди, працівники та роботодавці відіграють рівну роль у прийнятті рішень.

Райдер був обраний Генеральним директором Адміністративною радою МОП у травні 2012 року і переобраний на другий п'ятирічний термін, який розпочався у 2017 році.

«У світі, який дедалі більше схильний діяти явно несправедливо, саме на МОП лежить завдання відновити справедливість, - сказав Райдер під час церемонії передачі повноважень. - Я завершую свій мандат і передаю естафету у ваші руки зі справжнім почуттям гордості, дружби, солідарності та впевненості в майбутньому МОП під вашим керівництвом».

Виступаючи на тій же церемонії, Хунбо сказав: «Я вітаю Вашу безкомпромісну відданість основоположним цінностям МОП, Ваше рішуче прагнення до технічної досконалості в рамках мандата організації та Вашу постійну повагу до наших тристоронніх учасників як до джерела розуміння, доступного тільки МОП. Це ті якості, які я намагатимусь наслідувати, виконуючи наданий мені мандат».

Під час свого перебування на посаді Генерального директора Райдер прагнув забезпечити, щоб МОП захищала та відстоювала права всіх працівників - особливо найбільш вразливих. Було прийнято низку рекомендацій МОП, спрямованих на боротьбу з примусовою працею, захист найбідніших працівників у неформальному секторі економіки, а також на відновлення сфери праці в країнах, що відновлюються після війни та стихійних лих.

Інші значні успіхи були досягнуті у 2015 році, коли після всесвітньої кампанії МОП Генеральна Асамблея ООН ухвалила Цілі сталого розвитку, Ціль 8 «Гідна праця для всіх»; та у 2020 році, коли Конвенція МОП про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці 1999 року (№182) стала першою Конвенцією, яка була універсально ратифікована всіма 187 державами-членами МОП.

Сильне лідерство та особиста відданість Райдера боротьбі з сексуальним насильством та домаганнями стали ключовими факторами для прийняття новаторської Конвенції про запобігання насильству та домаганням 2019 року (№190). Конвенція №190 є першим міжнародним інструментом, спрямованим на вирішення проблеми насильства та домагань у сфері праці.

Райдер також вжив далекосяжних заходів для забезпечення того, щоб МОП була готова протистояти сучасним і майбутнім викликам, включаючи створення Глобальної комісії високого рівня з питань майбутнього праці, яка засідала в період з 2017 по 2019 рік.

У 2019 році, у рік сторіччя МОП, Міжнародна конференція праці (МКП) прийняла Декларацію МОП про майбутнє праці, яка значною мірою ґрунтується на рекомендаціях Комісії та встановлює дорожню карту для Організації.

Важливим напрямком мандату Райдера була максимізація внеску МОП у боротьбу зі зміною клімату шляхом досягнення справедливого переходу. МОП було доручено очолити ініціативу «Кліматичні дії для створення робочих місць», започатковану Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем на Саміті ООН з питань зміни клімату у 2019 році. Зараз МОП координує Глобальний акселератор з питань зайнятості та соціального захисту для справедливого переходу, створений Генеральним секретарем у 2021 році.

Після керівництва МОП під час кризи COVID-19 Райдер очолив прийняття МОП у 2021 році Глобального заклику до дій щодо відновлення після кризи COVID-19, орієнтованого на інтереси людини.

Остання сесія МОП під керівництвом Райдера у 2022 році прийняла історичне рішення про класифікацію безпеки та гігієни праці як основоположного права на роботі.

Гілберт Ф. Хунбо був обраний 11-м Генеральним директором Організації в березні 2022 року Адміністративною радою МОП. Термін його повноважень починається 1 жовтня 2022 року. Генеральні директори МОП можуть обіймати свої посади не більше двох п'ятирічних термінів.

Джерело

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

1 жовтня 2022 року

Мінфін Британії визнав помилковість свого курсу

03 02

Британська прем’єр-міністерка Ліз Трасс у понеділок після менш ніж місяця перебування при владі була змушена скасувати значне зменшення податків. Про це пише Reuters.

Міністр фінансів Квасі Квартенга заявив, що рішення про скасування податкової реформи було прийнято зі «смиренням та розкаянням».

23 вересня Трасс і Квартенга оголосили про новий «план порятунку економіки», який передбачав скорочення податків та інші заходи, аби вивести економіку зі стагнації. Але рішення навпаки спровокувало хаос на фінансових ринках і невдоволення у рідній партії Ліз Трасс.

Британський фунт підскочив на початку торгів в Лондоні після того, як британський уряд оголосив про плани скасувати зниження податків.

Фунт зріс до 1,128 долара США, що є найвищим показником за 10 днів.

«З точки зору ринку, це хороший крок у правильному напрямку. Ринкам потрібен час, щоб переварити повідомлення, але це має вгамувати хаос», - прокоментував ситуацію головний аналітик Nordea Ян фон Геріх.

За матеріалами сайту zn.ua

1 жовтня 2022 року

Чим закінчилися суботні страйки у Британії?

03 04

За останні вісім днів чотири профспілки провели три 24-годинні страйки, що призвело до перебоїв у залізничних перевезеннях.

Тиждень заворушень, викликаний різким зростанням цін на енергоносії та необґрунтованим зниженням податків, схвилював фінансові ринки.

Минулої суботи рух поїздів у Британії практично зупинився через скоординований страйк залізничників. Були скасовані рейси між Лондоном та великими містами, такими як Бірмінгем, Манчестер та Ньюкасл. Збої, що тривали, вплинули на обслуговування в неділю вранці.

Лише 11% поїздів курсували по всьому королівству. Як заявили профспілки, це остання із серії одноденних страйків, мета яких – підвищення заробітної плати до рівня інфляції, яка, як очікується, досягне цього місяця 11%.

Споживачі також постраждали від стрибка рахунків за газ та електроенергію. Очікується, що рахунки домашніх господарств зростуть приблизно на 20% навіть після того, як уряд втрутився, щоб обмежити ціни.

Генеральний секретар однієї з найбільших британських профспілок – Національної спілки залізничників, морських та транспортних працівників (RMT) Мік Лінч заявив, що страйки були спрямовані проти щорічної конференції Консервативної партії, яка розпочалася в неділю у Бірмінгемі.

Лінч закликав міністра транспорту Анн-Марі Тревельян здійснити «термінові кроки, щоб дозволити врегулювання шляхом переговорів». Профспілка RMT заявила, що за останніми даними керівники залізниць отримують зиск від зниження державних податків.

«Ми не хочемо завдавати незручностей публіці, і нам дуже шкода, що це відбувається. Але ця суперечка викликана урядом. Він переклав проблеми на нас, щоб скоротити наші робочі місця, скоротити наші пенсії та скоротити нашу заробітну плату через інфляцію, — сказав Мік Лінч.

Біля будівлі, де мала місце конференція партії консерваторів, відбувся спонтанний мітинг, протестувальники спалювали символічні рахунки за електроенергію.

За матеріалами сайту 1prof.by

30 вересня 2022 року

Керівники гірничодобувних компаній назвали головні ризики для бізнесу

30 03

Керівники світових гірничодобувних та металургійних компаній вважають геополітику, навколишнє середовище та зміну клімату трьома головними ризиками, з якими зіткнеться їхній бізнес протягом наступних 12 місяців, згідно з рейтингом бізнес-ризиків та можливостей для гірничодобувної та металургійної промисловості у 2023 році EY.

«За останній рік ми стали свідками величезних потрясінь і змін, а саме через війну в Україні, кліматичні події, нові уряди в гірничодобувних регіонах та зміни відносин в інших — все це разом вплинуло на сектор», — пояснює Тео Yameogo, лідер гірничодобувної та металургійної промисловості Америки.

«Ці зовнішні чинники у поєднанні з інфляцією продовжуватимуть зміщувати ризики та можливості сектору, оскільки тиск із боку зацікавлених сторін та ринків капіталу вимагає від лідерів відповідальності на кількох фронтах. Компанії, які можуть продемонструвати свою здатність адаптувати свої бізнес-моделі до майбутнього, щоб краще справлятися з дестабілізацією та зміною комерційних відносин, зрештою отримають конкурентну перевагу».

Хоча дані свідчать про те, що гірничодобувні та металургійні компанії інтегрують фактори соціальної сфери та управління ESG у корпоративні стратегії, процеси прийняття рішень та звітності, респонденти опитування, як і раніше, відносять питання ESG до ризиків номер один для свого бізнесу, а зміна клімату. посідає третє місце.

Респонденти оцінили геополітику як другий бізнес-ризик — порівняно з четвертим минулого року, при цьому 72% визначили ресурсний націоналізм як головний геополітичний фактор, який може вплинути на їхню діяльність, оскільки уряди прагнуть заповнити прогалини в доходах після витрат протягом всієї пандемії та отримати вигоду з більш високих цін на сировинні товари за рахунок нових або підвищених ліцензійних платежів за видобуток корисних копалин.

Респонденти також назвали раціональне використання водних ресурсів (76%), відхід від вуглецю (55%) та зелене виробництво (35%) як основні питання, які, на їхню думку, піддаватимуться найбільшій увазі з боку інвесторів.

За матеріалами сайту metallurgprom.org

28 вересня 2022 року

На італійських авіалініях заплановано страйк

28 04

Співробітники італійських лоукостерів заявили про проведення 1 жовтня загального страйку.

У заяві йдеться, що співробітники Ryanair проведуть 24-годинний страйк, тоді як співробітники Vueling страйкуватимуть загалом 4 години, з 13:00 до 17:00. Очікуються значні затримки рейсів або їх скасування.

Найбільші профспілки країни – Італійська федерація працівників транспорту (FILT-CGIL) та Uiltrasporti, заявили, що страйк організований через нездатність авіакомпаній «забезпечити прийнятні умови праці та заробітну плату, що відповідають мінімальній національній заробітній платі».

У заяві профспілок також йдеться: «Після останніх страйків 8 та 25 червня, а також 17 липня досі не розпочалося обговорення реальних проблем, які вже кілька місяців турбують льотний склад Ryanair, Malta Air та CrewLink. Італійські працівники продовжують вимагати контракти, які гарантують гідні умови праці та заробітну плату не нижчу за мінімальний розмір оплати праці, передбачений національним договором про повітряне сполучення нашої країни».

Профспілки також різко критикували рішення авіакомпанії Vueling звільнити 17 зі 120 бортпровідників на базі авіакомпанії в Римі в аеропорту Фьюмічіно після того, як «влітку льотний екіпаж компанії продемонстрував велику відданість справі та професіоналізм».

Профспілки закликають міжнародний авіаційний холдинг IAG (власника Vueling) до конструктивних переговорів, щоб уникнути звільнень. Вони також прагнуть врегулювати питання, пов'язані з материнством і батьківством, наприклад, звільнити тих, хто має маленьких дітей, від нічних змін.

Як зазначено у заяві профспілки, це далеко не перший страйк за останні кілька місяців. Хоча незрозуміло, скільки рейсів та пасажирів торкнеться акції 1 жовтня, внаслідок страйку пілотів та авіадиспетчерів 18 липня було скасовано 500 рейсів, приблизно половина з яких належить Ryanair.

За матеріалами сайту thelocal.it

27 вересня 2022 року

Бельгійські профспілки організували масову акцію протесту

27 04

Акція протесту, раніше анонсована по всій Бельгії, відбулася лише у Брюсселі. Проте вона стала однією з наймасовіших тут останнім часом. На демонстрацію людей вивели місцеві профспілки і саме тому люди були одягнені переважно у зелені, сині та червоні кольори трьох основних профспілок Бельгії.

За заявою організаторів, на протести у Брюсселі зібралося щонайменше 10 тис. осіб. Люди вимагали від місцевої, національної та європейської влади підвищити зарплати у країні та терміново вжити заходів щодо зростаючих цін на продукти харчування, електричну енергію.

Цю акцію профспілки вважають початком великого зимового невдоволення. На листопад у країні запланований загальний страйк, який стане третім за рахунком національним страйком.

За матеріалами сайту vesti.ua

26 вересня 2022 року

ЄС може ввести санкції щодо сталеливарної продукції з РФ

26 04

Новий пакет санкцій Євросоюзу проти Росії, швидше за все, не включатиме обмеження цін на нафту. Про це повідомив європейський редактор Радіо Свобода Рікард Йозвяк у Twitter у неділю, 25 вересня.

«Оскільки G7 все ще працює над деталями обмеження цін на нафту, воно, ймовірно, не фігуруватиме в останньому пакеті санкцій ЄС проти Росії», - написав він.

Йозвяк додав, що, найімовірніше, будуть санкції щодо хімічної та машинобудівної галузей, а також сталеливарної продукції на загальну суму 12 млрд євро.

Крім того, під персональні санкції потраплять особи, причетні до «референдуму» на тимчасово окупованих територіях України.

Раніше агентство Reuters повідомило, що новий пакет санкцій ЄС проти Росії можуть ухвалити на засіданні Європейської ради 6-7 жовтня. При цьому стверджувалося, що обмеження цін на російську нафту буде відповідати кроку, про який домовляється G7.

Також глава зовнішньої дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що міністри закордонних справ країн ЄС домовилися підготувати нові санкції проти Росії та збільшити постачання зброї Україні.

За матеріалами сайту minprom.ua

23 вересня 2022 року

Уряд Іспанії пропонує запровадити податок на багатих, щоб впоратися з економічною кризою

23 14

Міністерка фінансів Іспанії Марія Хесус Монтеро в четвер оголосила про те, що уряд країни працює над можливістю запровадження нового тимчасового податку на великий дохід для компенсації великих витрат для менш забезпечених людей.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RTVE.

За словами глави іспанського Мінфіну, новий податок на багатих у разі запровадження почне діяти з 2023 року й стосуватиметься компаній, які отримують надприбутки – зокрема енергетичних компаній, – та іспанців із найбагатшими доходами.

Діятиме цей податок лише два роки, запевнила Монтеро.

Новий податок відрізнятиметься від нинішнього податку на багатство, який стягується з активів вартістю понад 700 тисяч євро і передається владі автономних спільнот. Частина з них уже оголосили про плани скасувати або зменшити його, щоб привабити великий бізнес.

Економіка Іспанії зазнала втрат через війну в Україні, зростання інфляції та цін на енергоресурси, а також високий рівень безробіття. У червні іспанський уряд виділив понад дев'ять мільярдів євро на соціальну допомогу.

А в липні стало відомо про запровадження в Іспанії "надзвичайних і тимчасових" податків для банків і енергетичних компаній на тлі зростання цін і вартості комунальних послуг, які також діятимуть два роки.

За матеріалами сайту eurointegration.com.ua

22 вересня 2022 року

Директива про мінімальну заробітну плату стимулює працівників, які перебувають у скрутному становищі

23 02

Сьогодні Європа зробила важливий крок на шляху до подолання бідності в оплаті праці: Директива про адекватну мінімальну заробітну плату пройшла остаточне голосування в Європейському Парламенті переконливою більшістю голосів - 505 депутатів Європарламенту «за», 92 «проти» та 44 «утрималися».

Це ключове рішення у боротьбі з кризою вартості життя. Голосування відбулося після того, як дослідження ЄКП показало, що найбільш низькооплачувані працівники Європи страждають від найрізкішого зниження купівельної спроможності в цьому столітті, а встановлена законом мінімальна заробітна плата знизилася на 19% в реальному вираженні.

Директива буде означати саме це:

- держави-члени повинні будуть перевіряти адекватність встановленої законом мінімальної заробітної плати з урахуванням купівельної спроможності та прожиткового мінімуму;

- держави-члени будуть зобов'язані сприяти укладанню колективних договорів та боротися з розпадом профспілок, а країни з рівнем охоплення колективними договорами нижче 80% будуть зобов'язані розробити план дій для підтримки колективних переговорів;

- посилення участі профспілок у встановленні та оновленні встановленої законом мінімальної заробітної плати;

- вимога до компаній, які отримують контракти на державні закупівлі, - поважати право на організацію та ведення колективних переговорів відповідно до Конвенцій МОП № 87 та № 98.

Заключним кроком дворічного процесу буде затвердження Європейською Радою Європейського Союзу наприкінці цього місяця протягом наступних тижнів.

Реагуючи на голосування, заступник Генерального секретаря ЄКП Естер Лінч заявила:

«Держави-члени повинні серйозно поставитися до підвищення заробітної плати, вони не повинні чекати два роки, перш ніж буде впроваджена Директива. Вони повинні вжити заходів вже зараз, щоб підвищити встановлену законом мінімальну заробітну плату і сприяти укладанню колективних договорів.

Заробітна плата ніколи не повинна залишати працівників та їхні сім'ї жити в бідності, але саме такою була реальність в Європі протягом занадто довгого часу.

Ця директива є своєчасним стимулом для мільйонів людей, які намагаються обігріти свої домівки та прогодувати свої сім'ї. Не лише шляхом забезпечення адекватної мінімальної заробітної плати, але й шляхом посилення колективних переговорів як найкращого рішення для досягнення справді справедливої заробітної плати для всіх.

Масштаб і нагальність кризи вартості життя досі не відповідали діям, вжитим європейськими інституціями, про що свідчить відсутність будь-яких згадок про заробітну плату в промові про стан справ в ЄС сьогодні вранці.

Це правильний момент для прийняття цієї директиви. Я сподіваюся, що ця директива є важливим кроком і має стати лише початком дій ЄС, необхідних для припинення цієї кризи, на основі плану дій з шести пунктів, розробленого ЄКП.

Зараз ми закликаємо міністрів підписати цю директиву, щоб працюючі люди могли якнайшвидше відчути її переваги. Директива забезпечує реалізацію Європейської опори соціальних прав і демонструє, що Опора - це більше, ніж політичне гасло».

Джерело

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

20 вересня 2022 року

ArcelorMittal домовляється з профспілками про схеми зайнятості на заводах в Іспанії

20 02

ArcelorMittal минулого тижня розпочала переговори з профспілками щодо широкомасштабної схеми відпусток (схеми тимчасової зайнятості, ERTE) для 8300 працівників іспанських заводів. У компанії це пов’язують зі зниженням попиту на сталь та стрімким зростанням цін на енергоносії, повідомляє Reuters.

Найбільший у світі виробник сталі розраховує протягом кількох тижнів досягти угоди, яка дозволить компанії запроваджувати простій будь-якого з її заводів в Іспанії на будь-який період до кінця 2023 року.

Зокрема, вже простоює сталеливарний завод ArcelorMittal Sestao, річна потужність якого становить 700 тис. т. Компанія також оголосила про намір наприкінці вересня 2022 року тимчасово зупинити роботу однієї з доменних печей на заводі в Астурії.

Корпорація володіє 11 заводами у Іспанії, але не планує простій трьох підприємств (у Алаві та Наваррі), де виробляють сталеві зварні труби.

Як зауважує Reuters, через погіршення економічної ситуації європейські сталевиробники зіштовхнулися з падінням попиту, особливо з боку автовиробників. Споживачі купують більш дешеву сталь з-поза меж Європи, де нижча вартість робочої сили, а ціни на енергоносії не зростають так стрімко. Також на конкуреноспроможність металлургів Європи впливає зростання вартості квот на викиди CO2.

Нагадаємо, що компанія ArcelorMittal спрогнозувала скорочення свого виробництва сталі у Європі в четвертому кварталі 2022 року на 1,5 млн т в порівнянні відповідним періодом попереднього року. Причиною назвали недозавантаження потужностей через зниження попиту на сталеву продукцію та енергокризу.

Як повідомляв GMK Center, корпорація ArcelorMittal ухвалила рішення тимчасово зупинити проєкт будівництва фабрики огрудкування в Кривому Розі. Загальний обсяг інвестицій у проєкт мав становити $250 млн.

Загалом капітальні інвестиції ArcelorMittal у першому кварталі 2022 року зменшилися на 14,5% в порівнянні з першим кварталом 2021 року та на 53,8% в порівняні з четвертим кварталом 2021-го – до $529 млн.

За матеріалами сайту gmk.center

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100