Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

11 квітня 2024 року

В країнах Євросоюзу значний дефіцит кваліфікованих працівників

11 05

Нестача кваліфікованих кадрів стає серйозною проблемою для роботодавців по всій Європі, про що свідчать різноманітні дослідження.

За даними Євростату, у 2023 році 54% малих та середніх підприємств (МСП) у ЄС повідомили, що зіткнулися з труднощами під час пошуку співробітників із потрібними навичками.

У 2023 році близько 75% роботодавців у 21 європейській країні не змогли знайти працівників із необхідними навичками: від 59% у Фінляндії до 82% у Німеччині та Греції. З 2018 року цей показник зріс на 33% і немає жодних ознак уповільнення попиту на кваліфіковану робочу силу найближчим часом.

4 квітня 2024 року

Європа: в якій країні найдовший робочий тиждень?

04 04

Середній показник ЄС становить 37,5 годин, а середній світовий показник – 34,2 години. За даними Євростату поляки працюють 40,5 години на тиждень, це найтриваліший робочий час у Євросоюзі після греків.

У 2022 році середня тривалість робочого тижня для людей віком 20–64 років у ЄС становила 37,5 години. Тим часом, середній світовий показник за даними Міжнародного валютного фонду становить 34,2 години. Три роки тому поляки працювали в середньому 1848 годин на рік, тобто більше за інших у Європейському Союзі. Для порівняння: німці за той же період провели на роботі 1574 години.

Найдовший робочий тиждень серед країн ЄС зафіксовано у Греції – 41 годину, у Польщі – 40,5 у Румунії та Болгарії – 40,2 години. У свою чергу, найменше годин на тиждень працюють працівники в Нідерландах – 33,2, у Німеччині – 35,3 та в Данії – 35,4 години.

Найбільша у світі пілотна програма 4-денного робочого тижня пройшла у Великій Британії. У ній взяли участь 60 компаній та 3 тис. співробітників. В результаті 92% роботодавців заявили, що продовжать експеримент, а 30% вирішили назавжди запровадити скорочений робочий тиждень. 71% співробітників заявили, що вони стали менше втомлюватися і покращили фізичне здоров'я та благополуччя. Також було зафіксовано скорочення лікарняних днів на 65% і на 57% зменшилася кількість працівників, які вирішили змінити робоче місце. За даними компаній у період такого пілотного проекту, їхній прибуток збільшився на 1.4%. Аналогічні результати були отримані у дослідженнях у США та Південній Африці, в яких учасники працювали менше годин за ту саму оплату.

Нещодавно опублікований «Барометр польського ринку праці» Кадрової служби показує, що 28% респондентів хотіли б запровадження 4-денного робочого тижня, а кожен 10-й роботодавець планує запровадити таку систему. На думку польських дослідників, можлива модель, за якої підприємці домагаються вищих прибутків при скороченні робочого часу працівників та без скорочення їхніх зарплат. Проте Польський інститут економіки у нещодавньому дослідженні скорочення робочого часу повідомив, що 51% компанії вважають, що перехід на 4-денний робочий тиждень неможливий через специфіку їхньої галузі.

За матеріалами сайту pap.pl

4 квітня 2024 року

Stellantis скорочує щонайменше 2500 робочих місць в Італії

04 05

Автомобільний гігант Stellantis - виробник Jeep, Dodge, Chrysler, Fiat, Alfa Romeo, Peugeot та інших брендів - заявив про масштабне скорочення робочих місць. Загалом із компанії піде 2500 співробітників, оскільки автовиробник намагається адаптуватися до змін, необхідних для переходу галузі до екологічно чистої енергії, повідомляє Reuters.

1560 робочих місць буде скорочено на заводі в Турині, 850 - на заводі в Кассіно і 100 на заводі в Пратола-Серра.

27 березня було укладено угоди щодо скорочення ще 1087 робочих місць на заводах в інших містах. Профспілки узгодили всі ці скорочення, які відбудуться на строго добровільній основі та в основному націлені на співробітників, близьких до пенсійного віку або охочих скористатися новими професійними можливостями.

Проте багато ЗМІ обрушилися з критикою на таке рішення, звинувативши профспілки у пособництві роботодавцю.

3 квітня 2024 року

Інфляція в єврозоні в березні сповільнилась

03 03

Інфляція в єврозоні у березні 2024 року зросла на 2,4% р./р., сповільнивши темпи зростання у порівнянні з 2,6% у лютому. Таким чином, інфляція в Європі зменшує темпи зростання третій місяць поспіль. Про це свідчать попередні дані Євростату.

Єврокомісія погіршила прогноз зростання економіки єврозони на 2023 та 2024 роки, оскільки інфляція все ще занадто висока, споживчі витрати зменшуються, а Німеччина, найбільша економіка регіону, скочується до рецесії. Очікується, що ВВП єврозони у 2024 році зросте – на 1,3%. Ці цифри нижчі від травневих прогнозів – 1,6%.

3 квітня 2024 року

Президент Аргентини Мілей планує звільнити понад 70 тисяч держслужбовців

03 05

«Ми звільнили 50 тисяч державних службовців, з ними було розірвано контракти. Прошу звернути увагу, що зараз кількість контрактів скорочується і буде анульовано 70 тисяч контрактів», — цитує Мілея видання La jornada.

По суті, було ліквідовано офіси Національної адміністрації соціального забезпечення (ANSES). Повідомлялося про звільнення у відділеннях комплексного медичного обслуговування. Сотням працівників Міністерства економіки, Міністерства праці, Національного центру спорту вищих досягнень, Національної метеорологічної служби та Міністерства освіти було повідомлено про звільнення.

Генеральний секретар Асоціації державних службовців (ATE) Родольфо Агіар оголосив 3 квітня загальнонаціональний страйк і попередив: «Послухайте, президенте Хав'єр Мілею, ви не зможете звільнити 70 тисяч державних службовців, як вам хотілося б. Сьогодні протести множаться по всій країні, і конфлікт буде посилюватися».

За матеріалами сайту jornada.com.mx

21 березня 2024 року

ЄС втратив майже мільйон робочих місць у промисловості лише за 4 роки

21 06

Через дедалі швидші процеси деіндустріалізації за останні чотири роки Європа втратила майже мільйон робочих місць у виробничій сфері. Таких висновків дійшли фахівці Європейського інституту профспілок, провівши дослідження на основі аналізу даних Євростату.

За їхніми підрахунками, з третього кварталу 2019 року кількість людей, зайнятих у виробництві, скоротилася на 853 тисячі.

Найбільше робочих місць було втрачено в Польщі (мінус 278 тисяч), Румунії (мінус 144 тисячі) та Німеччині (мінус 129 тисяч). Втрати в Хорватії та Словенії склали 14% від усієї робочої сили в обробній промисловості, що випередило Болгарію (13%) та Чехію (11%) за відсотковим показником втрат.

Скорочення, спричинене, головним чином, відсутністю цілеспрямованої підтримки промисловості в ЄС, відбулося після десятиліття відносної стабільності зайнятості у промисловості.

20 березня 2024 року

Німеччина намагається виправити свою пенсійну систему

20 06

На початку 1960-х років на кожного німецького пенсіонера по старості припадало 6 застрахованих працівників. Зараз на кожного пенсіонера вже припадає 2 працюючих.

Значна частина федерального бюджету йде на підтримку пенсійної системи. 2024 року до пенсійного фонду надійде 127 млрд євро, що становить третину всіх державних витрат. За оцінками, 2050 року ця сума майже подвоїться.

У той же час Захист пенсійної системи став темою для гарячих дебатів та дій через те, що пенсіонери становлять значну базу виборців, що постійно зростає. Уряд Німеччини не хоче скорочувати пенсії, збільшувати пенсійні внески чи підвищувати пенсійний вік понад заплановане підвищення до 67 років до 2029 року.

Поточний «пенсійний рівень» – сума, яка виплачується пенсіонерам щомісяця, становить 48% середньомісячної зарплати в Німеччині. Цей відсоток федеральний уряд хоче гарантувати згідно із законом до 2040 року за допомогою «положення про захист рівня».

14 березня 2024 року

Промвиробництво в Євросоюзі у січні скоротилось на 2,1%

14 06

Промислове виробництво в єврозоні та Євросоюзі, з поправкою на сезонні зміни, в січні 2024 року скоротилось на 3,2% та 2,1% відповідно в порівнянні з попереднім місяцем. У порівнянні з січнем 2023-го промвиробництво в єврозоні та ЄС впало на 6,7% та 5,7% відповідно. Про це свідчать дані Євростату.

Серед держав-членів ЄС найвищий місячний приріст промвиробництва у січні був зафіксований в Польщі (+13,3%), Словенії (+10,6%) та Литві (+7,2%). Найбільше зниження спостерігалось в Ірландії (-29%), Мальті (-9,4%), а також в Естонії (-6,6%).

У річному обчисленні промислове виробництво, за даними Євростату, у січні 2024 року найбільше зросло в Словенії (+12,2%), Греції (+10,5%) та Данії (+5.3%). При цьому, Ірландія (-34,1%), Естонія (-8,6%) і Болгарія (-7,6%) показали найбільше падіння промвиробництва в порівнянні з січнем 2023-го.

Виробництво енергії в єврозоні у січні 2024 року зросло на 0,5% м./м, у річному вимірі воно піднялось на 0,3%. У ЄС виробництво енергії у зазначений період зросло на 0,6% м./м. та р./р.

За матеріалами сайту minprom.ua

6 березня 2024 року

Нова європейська оборонно-промислова стратегія передбачає залучення України

06 04

Європейська комісія та високий представник ЄС Жозеп Боррель представили першу в історії Європейську оборонно-промислову стратегію (EDIS) на рівні ЄС, яка передбачає залучення України.

У презентації зазначалося, що неспровокована агресивна війна росії проти України, яка почалася два роки тому, ознаменувала повернення конфлікту високої інтенсивності на європейський континент. EDIS встановлює чітке довгострокове бачення досягнення готовності оборонної промисловості в Євросоюзі.

Стратегія окреслює виклики, з якими нині стикається Європейська оборонна технологічна і промислова база (EDTIB), а також можливості для повного використання її потенціалу, та визначає напрям розвитку на наступне десятиліття.

4 березня 2024 року

Інфляція в єврозоні в лютому сповільнилася до 2,6%

04 01

Інфляція в єврозоні у лютому поточного року зросла на 2,6% р./р., сповільнившись у порівнянні із січнем, коли цей показник становив 2,8%. Про це свідчать попередні дані Євростату.

Опитані аналітики Trading Economics очікували більш значного ослаблення темпів зростання споживчих цін, до 2,5%.

Водночас річна базова інфляція, яка виключає витрати на енергію та харчові продукти, у лютому сповільнилась до 3,1% (у порівнянні із 3,3% у попередньому місяці), ставши мінімальною з березня 2022-го. Водночас експерти очікували ще більшого ослаблення базової інфляції, до 2,9%.

Ціни на енергоносії в єврозоні за підсумками лютого знизились на 3,7% у порівнянні із 6,1% у січні.

Водночас за попередніми даними національних статистичних органів, інфляція в Німеччині в лютому сповільнилась до 2,5% р./р. (2,9% у січні), у Франції, другій за величиною економіці ЄС – до 2,9% р./р. після 3,1% у січні 2024-го.

Нагадаємо, що німецький уряд перегляне свій прогноз зростання ВВП у 2024 році до 0,2% р./р. із 1,3%, які передбачалися раніше. За підсумками минулого року економіка Німеччини скоротилася на 0,3% у порівнянні з 2022-м, що посилило занепокоєння щодо погіршення її стану.

За матеріалами сайту minprom.ua

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100