Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

17 липня 2024 року

МВФ покращив прогноз зростання світової економіки на 2025

17 04

Міжнародний валютний фонд зберіг прогноз зростання глобального ВВП на рівні 3,2% у 2024 році та підвищив прогноз на 2025 рік на 0,1 в.п. до 3,3%. Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на оновлену доповідь МВФ «Перспективи розвитку світової економіки».

Протягом наступних двох років на світову економіку очікує помірне зростання на тлі зниження активності в США, стабілізації економіки в Європі та зміцнення споживання та експорту в Китаї, йдеться у звіті.

16 липня 2024 року

Промислове виробництво в ЄС у травні скоротилось на 0,8% м./м.

16 03

Промислове виробництво в Євросоюзі та єврозоні, з поправкою на сезонні зміни, у травні 2024 року впало на 0,8% та 0,6% відповідно в порівнянні з попереднім місяцем. У порівнянні з травнем 2023-го промвиробництво в ЄС впало на 2,5%, а в єврозоні – на 2,9%. Про це свідчать дані Євростату.

Серед держав-членів ЄС найвищий місячний приріст промвиробництва у травні був зафіксований в Ірландії (+6,7%), Люксембурзі (+3,9%) та Естонії (+3,8%). Найбільше зниження спостерігалось в Словенії (-7,3%), Румунії (-6,2%), а також в Данії (-4,9%).

У річному обчисленні промислове виробництво, за даними Євростату, у травні 2024 року найбільше зросло в Данії (+9,6%), Ірландії (+8,7%) та Греції (+6,8%). При цьому, Румунія (-6,9%), Німеччина (-6,6%) і Болгарія (-6,3%) показали найбільше падіння промвиробництва в порівнянні з травнем 2023-го.

Виробництво енергії в єврозоні у травні 2024 року зросло на 0,8% м./м., та 0,7% р./р. У ЄС виробництво енергії у зазначений період збільшилось на 0,4% м./м. та 1,2% р./р.

Зазначимо, згідно з уточненими даними, у квітні промислове виробництво в єврозоні залишилось незмінним порівняно з попереднім місяцем, а в ЄС – зросло на 0,5%. У річному порівнянні показник впав на 3,1% для єврозони та на 2,1% для ЄС.

Виробництво в будівельному секторі Європейського союзу за підсумками квітня 2024 року зросло на 0,2% у порівнянні з попереднім місяцем. Порівняно з квітнем 2023-го сезонно скоригований показник зменшився на 0,9%.

За матеріалами сайту gmk.center

9 липня 2024 року

Влада Великобританії вимагатиме від Tata Steel гарантії збереження робочих місць

09 05

Джонатан Рейнольдс, новий міністр бізнесу Великої Британії, заявив, що уряд країни вимагатиме від Tata Steel UK (дочірня компанія індійського сталеливарного гіганта Tata Steel Ltd.) гарантій збереження робочих місць для її заводу в Порт-Талботі в обмін на державну підтримку.

Виділення додаткових 2,5 млрд фунтів для сталеливарної промисловості було однією з передвиборчих обіцянок нового уряду. Як зазначив Д.Рейнольдс, відмовлятися від своїх слів нове керівництво країни не збирається, але перш ніж розгортати програму державних інвестицій, необхідно переконатися, що «декарбонізація не є деіндустріалізацією».

З огляду на це між представниками уряду і компанії тривають переговори. Також, як повідомлялося, Tata Steel UK веде консультації стосовно майбутнього двох її британських підприємств із профспілкою Unite, яка місяць тому анонсувала проведення страйку, але призупинила реалізацію цього плану задля можливості досягти згоди мирним шляхом.

За матеріалами сайту minprom.ua

8 липня 2024 року

Ринок праці в США повертається до доковідних показників

08 03

Ринок праці США, який останніми роками демонстрував значну напруженість, показуючи стійкі тенденції до зниження безробіття та підвищення заробітних плат, починає повертатися до доковідних показників. Про це свідчить звіт Міністерства праці, оприлюднений на його офіційному сайті.

Зокрема, в документі зазначається, що на початку 2024 року рівень безробіття в країні досяг 2,5-річного максимуму, склавши 4,1% (у червні 2023-го – 3,5%). Попит на робочу силу продовжує зменшуватися, оскільки кількість вакансій скоротилася в багатьох секторах економіки, а пропозиція робочої сили збільшується завдяки високим темпам імміграції.

5 липня 2024 року

У Німеччині хочуть обмежити право на страйк

05 03

Обмежити право на страйк у ключових галузях економіки запропонувала правоцентристська Вільна демократична партія Німеччини (FDP). Відповідний законопроєкт найближчим часом буде винесено на обговорення Бундестагу.

Депутати FDP виступили з такою ініціативою після нещодавніх залізничних страйків, які спричиняли численні перебої з транспортним сполученням протягом кількох місяців, а також за підсумками масових виступів працівників авіакомпаній та аеропортів.

Ключовими галузями пропонується визнати залізниці, повітряне сполучення, утилізацію відходів, охорону здоров'я, дитячі садки та пожежні частини.

4 липня 2024 року

До 2040 року Японія стикнеться з нестачею майже мільйона іноземних працівників

04 05

Населення Японії швидко скорочується, працездатних громадян, які мають замінити на робочих місцях майбутніх пенсіонерів, стає все менше. Уряд країни, у прагненні досягти своїх цілей економічного зростання, сприяє масовому залученню іноземної робочої сили. Однак, навіть за наявності відповідних програм, до 2040 року Японія, імовірно, зіткнеться з нестачею майже одного мільйона іноземних працівників. Про це свідчать дані Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), оприлюднені незалежним журналістським агентством Nikkei Asia.

3 липня 2024 року

Туреччина використовуватиме штучний інтелект для боротьби з несплатою податків

03 03

Туреччина прагне залучити технології штучного інтелекту для боротьби з ухиленням від сплати податків.

«Ми будемо все ширше впроваджувати алгоритми і штучний інтелект в аудиторських компаніях», – заявив в інтерв'ю агентству Bloomberg міністр фінансів і казначейства Туреччини Мехмет Сімсек.

За його словами, передові технології мають допомогти владі виявити правопорушення, оскільки більше половини турецьких компаній заявляють про відверті збитки або «символічні» прибутки.

Туреччина наразі значно відстає від 37 інших країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку за кількістю податків, які вона збирає у відсотках від свого економічного виробництва.

Крім впровадження штучного інтелекту в систему громадського контролю фіскальної сфери, Мехмет Сімсек виступає на захист нового законопроєкту, який передбачає запровадження додаткових податків. На його думку, це є критично важливим для підтримання фінансів країни в належному стані після минулорічних потужних землетрусів.

За матеріалами сайту epravda.com.ua

2 липня 2024 року

У Греції дозволили шестиденний робочий тиждень

02 04

Греція стала першою країною ЄС, яка дозволила роботодавцям в односторонньому порядку запроваджувати шестиденний робочий тиждень. За рішенням уряду, ця законодавча норма діє вже з 1 липня. Однак для її застосування на практиці підприємства мають враховувати кілька факторів.

По-перше, залучати працівників до роботи у додатковий день дозволяється лише в разі нагальної потреби на виробництвах з цілодобовим графіком. По-друге, зайнятість працівників протягом додаткового дня не може перевищувати восьми годин, при цьому понаднормова робота не допускається. По-третє, за роботу у додатковий день працівникам здійснюватимуться доплати у розмірі 40% денної заробітної плати (115%, якщо це святковий день). По-четверте, працівники, залучені до роботи 6 днів, матимуть право на додатковий вихідний протягом наступного тижня.

Закон також зобов'язує роботодавця прописати в акті організації робочого часу відомості про тимчасові норми для працівників, яких залучено до роботи на шостий день. При чому зробити це потрібно до того, як вони почнуть працювати.

За матеріалами сайту unn.ua

1 липня 2024 року

Страйк працівників канадської WestJet Airlines завершено

01 05

Після чергової невдалої спроби узгодити з роботодавцем прийнятний відсоток підвищення заробітних плат технічний персонал однієї з найбільших авіакомпаній Канади WestJet Airlines розпочав кількаденний страйк. Асоціація авіамеханіків (AMFA), яка представляє інтереси працівників компанії, стратегічно обрала для протестних дій кінець червня – канун великих вихідних з нагоди загальнонаціонального свята, Дня Канади.

Таке рішення, оприлюднене заздалегідь, отримало великий резонанс.

28 червня 2024 року

Працівники нафтогазового сектору Ірану оголосили масштабний страйк

28 05

Співробітники понад 90 підприємств нафтогазового сектору Ірану – нафтопереробних заводів, електростанцій та заправочних комплексів – страйкують з вимогами покращення умов праці, підвищення заробітної плати та заборони діяльності агентств з працевлаштування, які сприяють розширенню незахищеної зайнятості в країні.

Акція розпочалася 20 червня. В перший день до неї приєдналося понад 3 тисячі працівників. Станом на ранок 26 червня оперативні звіти показали, що в страйку бере участь 21 тисяча осіб з 92 підприємств галузі.

Як зазначають у Профспілці металістів і механіків Ірану (UMMI), членській організації Глобального союзу IndustriALL, невдоволення працівників сектору накопичувалася давно.

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100