
28 вересня 2023 року
Світова торгівля в липні скоротилася максимально за два роки
Обсяги світової торгівлі в липні впали на максимальні за два роки 3,2% у річному вираженні. Про це йдеться в дослідженні World Trade Monitor Бюро економічного аналізу міністерства економіки та кліматичної політики Нідерландів.
Падіння обороту прискорилося порівняно з 2,4% у червні. Водночас у Capital Economics допускають досягнення обсягами торгівлі дна через кілька місяців.
Порівняно з червнем обсяги транскордонної торгівлі скоротилися на 0,6% позаминулого місяця, чому багато в чому сприяла динаміка показників Китаю (імпорт: -5,2%, експорт: -2,9%).
За матеріалами сайту uaprom.info
26 вересня 2023 року
Міжнародна організація праці (МОП) розгорне глобальну комунікаційну кампанію під назвою «Шлях до соціальної справедливості», спрямовану на активізацію зусиль щодо подолання нерівності у світі праці.
Відповідно до стратегії МОП щодо зменшення та запобігання нерівності у світі праці, комунікаційна кампанія висвітлюватиме найважливіші сфери політики, де скоординовані зусилля можуть прокласти шлях до більш справедливого, безпечного, екологічно чистого та сталого суспільства для всіх. Ці ключові сфери включають:
- створення гідних робочих місць;
- всезагальний соціальний захист;
- освіта та навчання впродовж життя для всіх;
- захист прав працівників;
- гендерна рівність та недискримінація;
- справедлива глобалізація;
- справедливий перехід до зеленої економіки.
Читати повністю
20 вересня 2023 року
Гаага: вторгнення в Україну Росія назвала «гуманітарною інтервенцією»
У Міжнародному суді ООН цими днями вирішується, чи має головний судовий орган Організації Об’єднаних Націй юрисдикцію у справі щодо звинувачень Україною Росії в порушенні Конвенції про геноцид (Конвенція ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього 1948 року). Президентом Суду наразі є представниця США Джоан Е. Донох’ю. Судді – представники Словаччини, Ямайки, Японії, Франції, Австралії, Марокко, Бразилії, Сомалі, Лівану, Німеччини, Уганди, Бельгії.
Російська позиція в Суді взагалі побудована на пропагандистському міфі, що сучасна Україна нібито веде давню «політику неонацизму».
Ще однією тезою представників російської делегації стало обґрунтування, що дії РФ, починаючи з 2014 року, вони вважають так званою «гуманітарною інтервенцією».
Зазначимо, що до позову України від 26 лютого 2022 року щодо порушення Росією Конвенції ООН про геноцид пізніше доєдналися 32 держави.
19 вересня, у другий день слухань у Міжнародному Суді ООН щодо заперечень, які Російська Федерація висунула у справі України проти РФ, виступили представники української делегації.
Посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич передусім зазначив, що у вчорашньому виступі Росії нічого не було сказано про реальність, в якій Україна живе вже 573 дні. Ані слова про жорстокий наступ заради того, щоб стерти Україну з карти світу й заперечити саме існування українського народу. «Російська Федерація веде війну терору та воєнних злочинів. Братські могили в Бучі, катівні в Херсоні та Ізюмі, десятки тисяч викрадених і взятих у полон мирних жителів, повністю зруйновані міста та селища, депортовані діти, навмисні напади на цивільну інфраструктуру», – додав Антон Кориневич.
Впродовж трьох годин до суддів МС ООН зверталися: професор міжнародного права з YaleLawSchool Гарольд Хонджу Кох, генеральний секретар Гаазької академії міжнародного права Жан-Марк Тувенен, члени колегії адвокатів Верховного Суду США та округу Колумбія Марні Чік, Девід Зайонц, Джонатан Гімблет.
20 вересня в Суді виступають представники 32-х держав, які долучилися до справи й підтримують Україну.
За матеріалами «Юридичної газети» yur-gazeta.com
19 вересня 2023 року
Швейцарці вимагають підвищення зарплат і пенсій
Минулої суботи близько 20 тисяч людей приїхали з усієї Швейцарії до Берна, щоб провести демонстрацію та вимагати підвищення зарплат і пенсій. Масштабна акція була організована Швейцарською федерацією профспілок, асоціаціями Travail.Suisse, Соціал-демократичною партією, «Зеленими» та Асоціацією орендарів.
Тисячі людей пройшли через центр міста до головної площі Бундесплац, де відбувся великий мітинг. Президент Швейцарської федерації профспілок П'єр-Ів Майяр заявив, що восени триватимуть переговори щодо заробітної плати. У 2023 р. доходи працівників у Швейцарії впали втретє поспіль і четвертий виток падіння зарплат необхідно запобігти.
Профспілки повідомляють, що демонстрація, що відбулася, стала в тому числі прелюдією до майбутніх кампаній з референдуму. Швейцарська федерація профспілок закликає до підвищення заробітної плати на 5% наступного року, щоб впоратися зі зростаючою інфляцією, підвищенням орендної плати та вартістю охорони здоров'я.
15 вересня 2023 року
Промвиробництво в єврозоні у липні скоротилось на 1,1%
Промвиробництво в єврозоні та ЄС з поправкою на сезонні зміни у липні 2023 року скоротилося на 1,1% в порівнянні з попереднім місяцем. Про це свідчать дані Євростату.
У порівнянні з червнем 2022-го промвиробництво в єврозоні впало на 2,2%, у ЄС – на 2,4%.
Серед держав-членів ЄС найвищий місячний приріст промвиробництва у липні був зафіксований в Швеції (+5,1%), Мальті (+3,4%) та Угорщині (+2,9%). Найбільше зниження спостерігалось у Данії (-9,1%), Ірландії (-6,6%) та Литві (-4,4%).
13 вересня 2023 року
ЄК погіршила прогноз зростання економіки єврозони у 2023 році
Єврокомісія (ЄК) погіршила прогноз зростання економіки єврозони на 2023 та 2024 роки, оскільки інфляція все ще занадто висока, споживчі витрати зменшуються, а Німеччина, найбільша економіка регіону, скочується до рецесії. Про це йдеться в огляді інституції.
Очікується, що ВВП єврозони у 2023 році зросте на 0,8%, у 2024-му – на 1,3%. Ці цифри нижчі від травневих прогнозів ЄК – 1,1% та 1,6% відповідно. Єврокомісія також прогнозує споживчу інфляцію в єврозоні на рівні 5,6% у 2023-му та 2,9% – у 2024-му. Це значно перевищує мету Європейського центробанку у 2,0%.
Прогноз збільшення економіки ЄС на поточний рік погіршено до 0,8% з 1%, на наступний – до 1,4% з 1,7%.
7 вересня 2023 року
Зростання глобальної економіки сповільниться у 2024 - економісти
Стабільно високі відсоткові ставки в найбільших економіках світу означають, що зростання глобальної економіки, імовірно, сповільниться у 2024 році після того, як цього року темпи підйому перевершать очікування, пише Financial Times із посиланням на думку економістів.
Так, за прогнозом консалтингової компанії Consensus Economics, у 2024 році ВВП зросте на 2,1% порівняно з 2,4%, які очікуються в економіці цього року. При цьому оцінку на 2023 рік було підвищено з 1,4%, які передбачалися на початку року, через несподівано сильний споживчий попит і ринок праці.
Старший глобальний економіст Capital Economics Саймон Макадам також вважає, що очікуване сповільнення економічного зростання наступного року буде частково зумовлене істотнішим підйомом у 2023 році. Однак він додав, що економісти «дійсно стали більш песимістичними щодо перспектив на 2024 рік».
7 вересня 2023 року
Діджиталізація соціального забезпечення:
ЄК перенесла дату завершення пілотного проєкту на 2025 рік
Європа не стала ближчою до вирішення проблеми експлуатації транскордонних працівників після того, як Європейська комісія представила повідомлення про діджиталізацію соціального забезпечення.
Відсутність взаємопов'язаних систем соціального забезпечення в Європейському Союзі створює лазівку, яка дозволяє компаніям скорочувати витрати, уникаючи сплати внесків на соціальне страхування за своїх працівників.
У своєму Плані дій щодо соціальної складової на 2021 рік Європейська комісія взяла на себе зобов'язання: «Розпочати пілотний проект у 2021 році, щоб вивчити можливість запуску до 2023 року цифрового рішення для полегшення взаємодії між мобільними громадянами та національними органами влади».
Сьогодні Комісія перенесла дату завершення пілотного проєкту на 2025 рік і досі не оголосила, чи призведе це до прийняття якогось законодавства.
Це залишить працівників, профспілки та органи влади без конкретних інструментів, необхідних для ефективного використання та забезпечення прав на соціальне забезпечення в усьому ЄС.
7 вересня 2023 року
Ціни виробників промпродукції у єврозоні в липні впали на 7,6% р./р.
Ціни виробників промислової продукції у єврозоні у липні 2023 року впали на 0,5% у порівнянні із попереднім місяцем та на 7,6% у річному обчисленні. Про це повідомляє Євростат. Як зазначається, цей показник падає сьомий місяць поспіль.
Падіння цін виробників єврозони в липні у порівнянні із червнем було зумовлене зниженням цін на проміжні товари (-1,2%), такі як сталь, деревина тощо, а також зменшенням вартості енергії на 0,9%.
У ЄС цей показник впав на 0,6% м./м. та 6,6% у річному обчисленні.
Ціни виробників є раннім показником тенденцій споживчої інфляції, яку Європейський центробанк (ЄЦБ) у середньостроковій перспективі прагне утримати на рівні 2,0%.
1 вересня 2023 року
Споживчі ціни в єврозоні в серпні збільшилися на 5,3% у річному вимірі
Про це йдеться у звіті Статистичного управління Європейського Союзу, який представив попередню оцінку. Таким чином, інфляція залишилася на рівні липня.
Консенсус-прогноз аналітиків, який наводить Trading Economics, передбачав її уповільнення до 5,1%.
Ціни на енергоносії в єврозоні в серпні знизилися на 3,3% у річному вимірі після падіння на 6,1% у липні. Підвищення цін на продукти харчування, алкоголь і тютюнову продукцію сповільнилося до 9,8% з 10,8%, на послуги - до 5,5% з 5,6%.
Зростання цін без урахування вартості продуктів харчування та енергоносіїв (індекс CPI Core) у серпні сповільнилося до 5,3% з 5,5% у липні, як і очікувалося.
Споживчі ціни в єврозоні цього місяця зросли на 0,6% порівняно з липнем, коли було відзначено їх зниження на 0,1%. За матеріалами сайту https://uaprom.info