Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

6 вересня 2023 року

 

Американські профспілки відзначили День праці

 

06 4

Сьогодні більшість людей у США вважають День праці безперечним святом і відзначають його у перший понеділок вересня. В цей день відзначається праця майже 160 млн. працюючих американців.

Національне свято, офіційно проголошене у 1894 році, було засноване як данина поваги американським робітникам, які жили наприкінці XIX у важких умовах. Людям доводилося працювати по 12 годин 7 днів на тиждень, отримуючи низьку зарплату.

Хоча трудові суперечки з приводу умов праці та оплати все ще поширені в США, наприклад, нинішні переговори щодо контрактів, що закінчуються, для 146 тис. працівників автомобільної промисловості, багато трудових конфліктів переросли в суперечки, відповідні часу, і стосуються вони не тільки заробітної плати робітників.

На деяких підприємствах триває запекла суперечка, чи слід службовцям повернутися на повний чи неповний робочий день після того, як через пандемію вони працювали майже повністю з дому протягом більш як трьох років. В інших місцях обговорюють використання штучного інтелекту та можливу втрату робочих місць.

Протягом багатьох років чисельність профспілкових активістів у США скорочується, проте рух, як і раніше, налічує понад 14 млн осіб. Від торішнього Дня праці американські профспілки продемонстрували свою силу так, як цього не було за останні десятиліття. Незважаючи на деякі невдачі, вони здобули кілька великих перемог.

Профспілка водіїв пригрозила страйком 340 тис. працівників компанії експрес-доставки та логістики UPS для досягнення своїх переговорних цілей. В результаті було підвищено зарплату для працівників, які працюють неповний робочий день, які становлять більшу частину членів профспілки водіїв у компанії.

З 1 вересня минулого року по 31 серпня цього року профспілки ініціювали 70 страйків, що тривали понад тиждень. Не всі вони закінчувалися успіхом. Близько тисячі шахтарів в Алабамі повернулися на роботу в компанії Warrior Met Coal у березні після майже дворічного страйку, одного з найтриваліших страйків у США за останні роки. Профспілка об'єднаних гірників так і не досягла угоди щодо нового контракту.

Члени багатьох профспілок зараз мають труднощі, насамперед це стосується приблизно 160 тис. акторів, які з середини липня страйкують проти великих студій та потокових сервісів. Ще 11 тис. членів Гільдії сценаристів та письменників також страйкують з початку травня. Загалом у цих суперечках громадськість стала на бік членів профспілки.

Американці зазначають, що у профспілок зараз більше влади, ніж у минулому, і, згідно з опитуванням громадської думки, вони схвалюють це.

Зі всіх опитаних 61% вважає, що профспілки допомагають, а не шкодять економіці США. Кількість людей, які хочуть, щоб профспілки отримали більше влади, сьогодні зросла до 43%.

За матеріалами сайту https://edition.cnn.com/

Рівень середньої заробітної плати за березень 2023

(за даними Пенсійного фонду України)

В середньому по Україні 13423,28
В цілому по Україні 14577
В промисловості 15441
Добування металевих руд 20454
Виробництво коксу та коксопродуктів 21190
Металургійне виробництво 19977
Чорна металургія 22132
Виробництво труб 18052
Виробництво дорогоцінних та інших кольорових металів 13329
 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100