Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

15 вересня 2023 року

Європейські металурги підтримали «зелену» промислову стратегію ЄК

15 05

Європейські металурги привітали бачення оновленої промислової стратегії, викладене президентом Єврокомісії (ЄК) Урсулою фон дер Ляєн. Вони готові співпрацювати з інституцією для розробки та впровадження термінових дій, необхідних для стимулювання європейської системи «зелених» технологій. Про це йдеться у пресрелізі Європейської сталеливарної асоціації (EUROFER).

За словами Акселя Еггерта, гендиректора EUROFER, ЄК підготувала рекордну кількість ключових законодавчих актів, які встановлюють шлях ЄС до кліматичної нейтральності та зміни геополітичного контексту. Проте існує нагальна потреба у розробці та впровадженні конкретних заходів, які дозволять перейти до виробництва «зеленої» сталі у Європі.

«Це включає швидші та більш передбачувані процедури фінансування та отримання дозволів, забезпечення доступу до конкурентоспроможної енергії без використання викопного палива, більш рішучу торговельну політику проти недобросовісних практик, а також використання можливостей угоди із США про стале виробництво сталі та алюмінію і перспективну реалізацію CBAM», – зауважив він.

Металурги Європи поділяють намір ЄК щодо того, що майбутнє європейської індустрії чистих технологій має бути створено в Європі.

«Ми повністю поділяємо мету Комісії очолити перехід шляхом сприяння інвестиціям та інноваціям, а не шляхом витоку технологій, викидів і робочих місць у треті країни. Ми маємо спільне завдання подолати тенденцію останніх десятиліть, коли Європа втратила близько 25% своєї робочої сили у металургії та стала нетто-імпортером сталі з країн, які не поділяють таких самих кліматичних амбіцій», – зазначив Аксель Еггерт.

У асоціації нагадали, що до 2030 року у Європі, якщо будуть створені відповідні умови, планується реалізувати щонайменше 60 проєктів з виробництва сталі з низьким вмістом вуглецю. Це призведе до подальшого скорочення викидів CO2 на 81,5 млн т на рік.

Президент ЄК, зокрема, пообіцяла підтримувати європейську вітроенергетику, пише Kallanish, оскільки галузь є критично важливим постачальником енергії, необхідної для декарбонізації сталеливарної промисловості, а також майбутнім драйвером попиту на сталь.

Фон дер Ляєн зазначила, що Єврокомісія запропонує Європейський пакет вітроенергетики, тісно співпрацюючи з промисловістю та державами-членами блоку, прискорить отримання дозволів, покращить системи аукціонів у всьому ЄС.

Енергія вітру розглядається як ключовий чинник зеленого енергетичного переходу промисловості ЄС. Передбачається, що галузь вироблятиме значну частину електроенергії, необхідної для майбутнього розширеного парку електродугових печей у Європі, а також електролізерів, які вироблятимуть водень, для процесу прямого відновлення заліза.

Нагадаємо, що європейська металургійна промисловість ініціювала процес створення власного «шляху переходу» (Transition Pathway) у співпраці з Єврокомісією. Його мета – сприяння реалізації «Зеленого курсу» ЄС та цифровому порядку денному, а також забезпечення стійкості галузі.

За матеріалами сайту gmk.center

Рівень середньої зарплати в Україні

За даними Пенсійного фонду України

(інформація оновлюється поквартально)

Грудень 16836,84 грн
Середня заробітна плата в Україні в 2023 році
В цілому по Україні 14577
В промисловості 15441
Добування металевих руд 20454
Виробництво коксу та коксопродуктів 21190
Металургійне виробництво 19977
Чорна металургія 22132
Виробництво труб 18052
Виробництво дорогоцінних та інших кольорових металів 13329
 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100